piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Debaty na UMCS nie było. "Prosimy o nie krytykowanie Pani profesor" (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2011, 12:46

Kowalski i Kabaciński zapowiedzieli dziś , że ich debata się odbędzie – w innym miejscu i czasie.  (
Kowalski i Kabaciński zapowiedzieli dziś , że ich debata się odbędzie – w innym miejscu i czasie. (

- Środowisko uczelniane się skompromitowało. - To szokujące – tak Marian Kowalski z ONR i Michał Kabaciński z Ruchu Palikota skomentowali decyzję o odwołaniu debaty z ich udziałem. Obaj pojawili się dziś przed Wydziałem Politologii. Czekał na nich tłum dziennikarzy.

WIDEO

List otwarty Studenckiego Koła Dziennikarskiego

Jako przedstawiciel Studenckiego Koła Dziennikarskiego chciałbym poinformować o szczegółach debaty, która miała się dziś odbyć na terenie Wydziału. Zdecydowaliśmy się zaprosić przedstawicieli dwóch opcji biorących udział w marszu 11 listopada w Warszawie. Chcieliśmy porozmawiać o tym, dlaczego marsze tego dnia miały taki, a nie inny charakter. Jest to temat ostatnimi czasy szeroko komentowany przez media. Debata miała być moderowana przed dwóch prowadzących i miała polegać na rzeczowej dyskusji, a nie propagowaniu skrajnych idei czy promowaniu jednej ze stron.

Nie jesteśmy zwolennikami ŻADNEJ ze stron konfliktu.

Po konsultacji z władzami Wydziału Politologii zdecydowaliśmy się wspólnie odwołać spotkanie, ponieważ zaproszone osoby są jednak zbyt kontrowersyjne, aby przedstawiały swoje poglądy w gmachu Uniwersytetu. Goście oraz media zostali poinformowani o odwołaniu debaty, a na to, że dzisiaj spotykają się w takich a nie innych okolicznościach, nie mamy żadnego wpływu i jest to wyłącznie ich własna inicjatywa. Spotkania czasem są przez nas odwoływane i wszystkie zainteresowane osoby są o tym wcześniej informowane.

Ze swojej strony chcemy przeprosić Panią profesor Iwonę Hofman za to, czego musi przez naszą nieodpowiedzialność doświadczać od dwóch dni, oraz cały Wydział za zaistniałą sytuację. Prosimy o nie krytykowanie Pani profesor, ponieważ powtarzam, decyzja została podjęta wspólnie, po zdaniu sobie sprawy z konsekwencji naszego postępowania, a zaproszeni goście przyjęli ją do wiadomości.

Nie działaliśmy i nigdy nie będziemy działać na szkodę Uniwersytetu, a nasz wybór nie był żadną akcją promocyjną, bo zaprosiliśmy dwie strony.

Studenckie Koło Dziennikarskie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Marek, Garwolin
Amigos
(50) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 listopada 2015 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czyli w ty kraju patriotyzm dalej jest zakazany? dalej trzeba po lasach się chować?
Rozwiń
Marek, Garwolin
Marek, Garwolin (15 kwietnia 2012 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Upłynęło trochę wody w Wiśle odkąd ten żałosny "ban" miał miejsce i muszę przyznać że nie jestem zaskoczony tym co widzę w tv - taki boni, kopacz i tusk mogą sobie robić z nas jaja, bo inteligencja schodzi do podziemia, a na uniwerkach jest jak widać... liberalnie ...w jedynym slusznym kierunku. Pamiętacie ten wątek z wyborów w 2007, gdy lichocka z urbańskim zrobili podobny myk. I to "na żywo"! POlitykiery nie zmieniają się inaczej niż każe koniunktura.
Marek, Garwolin
Rozwiń
Amigos
Amigos (12 stycznia 2012 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez całe wieki uniwersytety były miejscami, gdzie ścierały się nawet najbardziej skrajne i ekstremalne poglądy. Były miejscami, gdzie myśl była dosłownie wolną. Jak widać, UMCS zamierza odciąć się nie od nacjonalizmu (który zresztą nie jest, jak raczyła skłamać Pani Profesor, zabroniony) ale od tradycji europejskiego uniwersytetu, od autonomii i wolności poglądów wspólnoty uniwersyteckiej. Brawa natomiast dla panów z ONR i Ruchu Palikota.
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2011 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komu w duszy gra?

http://www.youtube.com/watch?v=TxvjHDmmJoA&feature=related
Rozwiń
nor-man
nor-man (1 grudnia 2011 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.youtube.com/watch?v=7zWKwoSE2jo&feature=related
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (50)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!