Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2011 r.
12:46
Edytuj ten wpis

Debaty na UMCS nie było. "Prosimy o nie krytykowanie Pani profesor" (wideo)

0 50 A A
Kowalski i Kabaciński zapowiedzieli dziś , że ich debata się odbędzie – w innym miejscu i czasie.  (
Kowalski i Kabaciński zapowiedzieli dziś , że ich debata się odbędzie – w innym miejscu i czasie. (

- Środowisko uczelniane się skompromitowało. - To szokujące – tak Marian Kowalski z ONR i Michał Kabaciński z Ruchu Palikota skomentowali decyzję o odwołaniu debaty z ich udziałem. Obaj pojawili się dziś przed Wydziałem Politologii. Czekał na nich tłum dziennikarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

List otwarty Studenckiego Koła Dziennikarskiego

Jako przedstawiciel Studenckiego Koła Dziennikarskiego chciałbym poinformować o szczegółach debaty, która miała się dziś odbyć na terenie Wydziału. Zdecydowaliśmy się zaprosić przedstawicieli dwóch opcji biorących udział w marszu 11 listopada w Warszawie. Chcieliśmy porozmawiać o tym, dlaczego marsze tego dnia miały taki, a nie inny charakter. Jest to temat ostatnimi czasy szeroko komentowany przez media. Debata miała być moderowana przed dwóch prowadzących i miała polegać na rzeczowej dyskusji, a nie propagowaniu skrajnych idei czy promowaniu jednej ze stron.

Nie jesteśmy zwolennikami ŻADNEJ ze stron konfliktu.

Po konsultacji z władzami Wydziału Politologii zdecydowaliśmy się wspólnie odwołać spotkanie, ponieważ zaproszone osoby są jednak zbyt kontrowersyjne, aby przedstawiały swoje poglądy w gmachu Uniwersytetu. Goście oraz media zostali poinformowani o odwołaniu debaty, a na to, że dzisiaj spotykają się w takich a nie innych okolicznościach, nie mamy żadnego wpływu i jest to wyłącznie ich własna inicjatywa. Spotkania czasem są przez nas odwoływane i wszystkie zainteresowane osoby są o tym wcześniej informowane.

Ze swojej strony chcemy przeprosić Panią profesor Iwonę Hofman za to, czego musi przez naszą nieodpowiedzialność doświadczać od dwóch dni, oraz cały Wydział za zaistniałą sytuację. Prosimy o nie krytykowanie Pani profesor, ponieważ powtarzam, decyzja została podjęta wspólnie, po zdaniu sobie sprawy z konsekwencji naszego postępowania, a zaproszeni goście przyjęli ją do wiadomości.

Nie działaliśmy i nigdy nie będziemy działać na szkodę Uniwersytetu, a nasz wybór nie był żadną akcją promocyjną, bo zaprosiliśmy dwie strony.

Studenckie Koło Dziennikarskie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 19:49
czyli w ty kraju patriotyzm dalej jest zakazany? dalej trzeba po lasach się chować?
Avatar
Marek, Garwolin / 15 kwietnia 2012 o 20:42
Upłynęło trochę wody w Wiśle odkąd ten żałosny "ban" miał miejsce i muszę przyznać że nie jestem zaskoczony tym co widzę w tv - taki boni, kopacz i tusk mogą sobie robić z nas jaja, bo inteligencja schodzi do podziemia, a na uniwerkach jest jak widać... liberalnie ...w jedynym slusznym kierunku. Pamiętacie ten wątek z wyborów w 2007, gdy lichocka z urbańskim zrobili podobny myk. I to "na żywo"! POlitykiery nie zmieniają się inaczej niż każe koniunktura.
Marek, Garwolin
Avatar
Amigos / 12 stycznia 2012 o 19:20
Przez całe wieki uniwersytety były miejscami, gdzie ścierały się nawet najbardziej skrajne i ekstremalne poglądy. Były miejscami, gdzie myśl była dosłownie wolną. Jak widać, UMCS zamierza odciąć się nie od nacjonalizmu (który zresztą nie jest, jak raczyła skłamać Pani Profesor, zabroniony) ale od tradycji europejskiego uniwersytetu, od autonomii i wolności poglądów wspólnoty uniwersyteckiej. Brawa natomiast dla panów z ONR i Ruchu Palikota.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 18:44
Komu w duszy gra?

http://www.youtube.com/watch?v=TxvjHDmmJoA&feature=related
Avatar
nor-man / 1 grudnia 2011 o 12:25
http://www.youtube.com/watch?v=7zWKwoSE2jo&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 12:22
[quote name='ela' timestamp='1322737975' post='564937']
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
[/quote]
A jaka wogóle jest wiarygodność anonimu??? Sensem anonimu jako takiego jest tylko zaszkodzenie komuś, a nigdy rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu. "Studentka" może się podpisać każdy, np ci najbardziej zainteresowani, niewpuszczeni na debatę, zresztą jest najbardziej prawdopodobne. Więc bez ściemy, bo i tak nikyt rozsądny w takie coś nie uwierzy. Jeśli rzeczywiście środowisko akademickie będzie oburzone tą decyzją, to możesz być pewna, że przeczytamy następny list otwarty, tym razem podpisany przez wielu, a nie jakiś anonim.
[quote name='ela' timestamp='1322737975' post='564937']
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
[/quote]
A jaka wogóle jest wiarygodność anonimu??? Sensem anonimu jako takiego jest tylko zaszkodzenie komuś, a nigdy rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu. "Studentka" może się podpisać każdy, np ci najbardziej zainteresowani, niewpuszczeni na debatę, zresztą jest najbardziej prawdopodobne. Więc bez ści... rozwiń
Avatar
ela / 1 grudnia 2011 o 12:12
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
Avatar
ela / 1 grudnia 2011 o 12:11
[quote name='Gość' timestamp='1322658735' post='564557']
To nie jest żaden list otwarty tylko zwykły anonimowy paszkwil. Pani Profesor przedstawiła swe stanowisko nie wstydząc się własnego nazwiska, natomiast anonimowa osoba która napisała ten "list" jest zwykłym tchórzem bez honoru, a z tchórzami bez honoru się nie dyskutuje.
[/quote]
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 11:56
[quote name='PATRON' timestamp='1322734660' post='564907']
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[/quote]
Hahaha najlepsza to ta łysa ciota w jasnych portkach co myślała że sterroryzuje wszystkich i za chwilę spieprza jako pierwszy. Oto przykład odwagi bandytów.
[quote name='PATRON' timestamp='1322734660' post='564907']
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[/quote]
Hahaha najlepsza to ta łysa ciota w jasnych portkach co myślała że sterroryzuje wszystkich i za chwilę spi... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 o 11:17
[quote name='antifa' timestamp='1322666843' post='564626']
Milcz faszysto! Nikt nie atakuje starszych ludzi, tylko faszyzujące ścierwo Twojego pokroju. Wszystko dlatego, że ścierwo atakuje ludzi, oto przykład "patriotów" atakujących pokojową manifestację - http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M

Nie kompromituj się faszysto i wypierdzielaj stąd w podskokach!!!
[/quote]
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[quote name='antifa' timestamp='1322666843' post='564626']
Milcz faszysto! Nikt nie atakuje starszych ludzi, tylko faszyzujące ścierwo Twojego pokroju. Wszystko dlatego, że ścierwo atakuje ludzi, oto przykład "patriotów" atakujących pokojową manifestację - http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M

Nie kompromituj się faszysto i wypierdzielaj stąd w podskokach!!!
[/quote]
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolo... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 19:49
czyli w ty kraju patriotyzm dalej jest zakazany? dalej trzeba po lasach się chować?
Avatar
Marek, Garwolin / 15 kwietnia 2012 o 20:42
Upłynęło trochę wody w Wiśle odkąd ten żałosny "ban" miał miejsce i muszę przyznać że nie jestem zaskoczony tym co widzę w tv - taki boni, kopacz i tusk mogą sobie robić z nas jaja, bo inteligencja schodzi do podziemia, a na uniwerkach jest jak widać... liberalnie ...w jedynym slusznym kierunku. Pamiętacie ten wątek z wyborów w 2007, gdy lichocka z urbańskim zrobili podobny myk. I to "na żywo"! POlitykiery nie zmieniają się inaczej niż każe koniunktura.
Marek, Garwolin
Avatar
Amigos / 12 stycznia 2012 o 19:20
Przez całe wieki uniwersytety były miejscami, gdzie ścierały się nawet najbardziej skrajne i ekstremalne poglądy. Były miejscami, gdzie myśl była dosłownie wolną. Jak widać, UMCS zamierza odciąć się nie od nacjonalizmu (który zresztą nie jest, jak raczyła skłamać Pani Profesor, zabroniony) ale od tradycji europejskiego uniwersytetu, od autonomii i wolności poglądów wspólnoty uniwersyteckiej. Brawa natomiast dla panów z ONR i Ruchu Palikota.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 18:44
Komu w duszy gra?

http://www.youtube.com/watch?v=TxvjHDmmJoA&feature=related
Avatar
nor-man / 1 grudnia 2011 o 12:25
http://www.youtube.com/watch?v=7zWKwoSE2jo&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 12:22
[quote name='ela' timestamp='1322737975' post='564937']
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
[/quote]
A jaka wogóle jest wiarygodność anonimu??? Sensem anonimu jako takiego jest tylko zaszkodzenie komuś, a nigdy rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu. "Studentka" może się podpisać każdy, np ci najbardziej zainteresowani, niewpuszczeni na debatę, zresztą jest najbardziej prawdopodobne. Więc bez ściemy, bo i tak nikyt rozsądny w takie coś nie uwierzy. Jeśli rzeczywiście środowisko akademickie będzie oburzone tą decyzją, to możesz być pewna, że przeczytamy następny list otwarty, tym razem podpisany przez wielu, a nie jakiś anonim.
[quote name='ela' timestamp='1322737975' post='564937']
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
[/quote]
A jaka wogóle jest wiarygodność anonimu??? Sensem anonimu jako takiego jest tylko zaszkodzenie komuś, a nigdy rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu. "Studentka" może się podpisać każdy, np ci najbardziej zainteresowani, niewpuszczeni na debatę, zresztą jest najbardziej prawdopodobne. Więc bez ści... rozwiń
Avatar
ela / 1 grudnia 2011 o 12:12
A może studentaka boi się, że będzie w przyszłości dyskryminowana, tak jak ludzie, którz\y maja inne poglądy niż Gazeta Wyborcza
Avatar
ela / 1 grudnia 2011 o 12:11
[quote name='Gość' timestamp='1322658735' post='564557']
To nie jest żaden list otwarty tylko zwykły anonimowy paszkwil. Pani Profesor przedstawiła swe stanowisko nie wstydząc się własnego nazwiska, natomiast anonimowa osoba która napisała ten "list" jest zwykłym tchórzem bez honoru, a z tchórzami bez honoru się nie dyskutuje.
[/quote]
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 11:56
[quote name='PATRON' timestamp='1322734660' post='564907']
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[/quote]
Hahaha najlepsza to ta łysa ciota w jasnych portkach co myślała że sterroryzuje wszystkich i za chwilę spieprza jako pierwszy. Oto przykład odwagi bandytów.
[quote name='PATRON' timestamp='1322734660' post='564907']
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[/quote]
Hahaha najlepsza to ta łysa ciota w jasnych portkach co myślała że sterroryzuje wszystkich i za chwilę spi... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 o 11:17
[quote name='antifa' timestamp='1322666843' post='564626']
Milcz faszysto! Nikt nie atakuje starszych ludzi, tylko faszyzujące ścierwo Twojego pokroju. Wszystko dlatego, że ścierwo atakuje ludzi, oto przykład "patriotów" atakujących pokojową manifestację - http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M

Nie kompromituj się faszysto i wypierdzielaj stąd w podskokach!!!
[/quote]
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolorową niepodległą. Byliście schowani za czterema kordonami policji, a słoikami z farbą i kamieniami rzucaliście zza ich tarcz i pleców. Ten filmik, który zamieściłeś ma ciąg dalszy. Pokaż więc dalsze części. Jesteś żałosny. Atnifa Hahaha
[quote name='antifa' timestamp='1322666843' post='564626']
Milcz faszysto! Nikt nie atakuje starszych ludzi, tylko faszyzujące ścierwo Twojego pokroju. Wszystko dlatego, że ścierwo atakuje ludzi, oto przykład "patriotów" atakujących pokojową manifestację - http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M

Nie kompromituj się faszysto i wypierdzielaj stąd w podskokach!!!
[/quote]
Zwijaj bajere brudasie. komu taki kit chcesz wcisnąć? Byłem na Marszu i widziałem, tą kolo... rozwiń