czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Deportacja po siedmiu latach w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lutego 2008, 19:30

Sześciu policjantów wyprowadzało wczoraj z sądu Arkadia K, jego żonę i 19-letniego syna. Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował,

że przebywająca od siedmiu lat w Polsce rodzina, zostanie umieszczona w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Dotyczy to też dzieci, które urodziły się w Polsce. Wszystkich czeka deportacja.

Wniosek o umieszczenie rodziny z Rosji w ośrodku dla cudzoziemców złożył komendant miejskiej policji w Lublinie. Z akt sprawy wynika, że Arkadi K. został zatrzymany 11 lutego. Policjanci wykryli, że od siedmiu lat przebywa w Polsce nielegalnie. Nie ma ważnego paszportu ani wizy. To samo dotyczy jego rodziny: żony i piątki dzieci. Dwójka najmłodszych urodziła się już w Polsce.

Rosjanin twierdził w sądzie, że w Polsce utrzymywał się z prac dorywczych i pomocy organizacji charytatywnych. Jego starszy syn chodził nawet do liceum ogólnokształcącego. Urząd do spraw repatriacji i cudzoziemców odmówił uznania ich za uchodźców. Urzędnicy nie wydali też im pozwolenia na czasowy pobyt w Polsce.

Wczoraj sąd doszedł do wniosku, że rodzina przebywa w Polsce bezprawnie. Nie ma też oszczędności, z których mogłaby opłacić swój pobyt w naszym kraju. Sąd nakazał ją umieścić w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Rodzice i ich dzieci będą tam przebywać do maja. Potem zostaną odesłani do Rosji.
(er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!