Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2013 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Dla kogo dworzec przy ul. Dworcowej?

Autor: Zdjęcie autora rp
0 8 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Przetarg na sprzedaż dworca autobusowego i działki przy ul. Dworcowej w Lublinie wciąż bez zatwierdzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedyną ofertę na zakup nieruchomości złożyło w piątek Biuro Prawno-Finansowe "Inwestor” z Białej Podlaskiej. Zaproponowało 2,67 mln zł. Jednak, żeby słowo stało się ciałem, wynik przetargu musi zatwierdzić zarząd PKS Wschód. Decyzji do wtorku jeszcze nie było.

Jacek Sobczak (PO), członek Zarządu Województwa, zapowiadał, że przetargiem zajmie się we wtorek Zarząd Województwa. Tak się nie stało. – To wyłączna decyzja władz PKS Wschód – tłumaczy Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Sprzedaż najpewniej zostanie zatwierdzona, bo PKS Wschód potrzebuje na gwałt pieniędzy, żeby zakończyć restrukturyzację. Przetarg został przeprowadzony prawidłowo, a przewoźnik unieważniając go musiałby wypłacić "Inwestorowi” podwójne wadium, czyli ok. 500 tys. zł.

Terenem przy ul. Dworcowej interesuje się też lubelski magistrat i wynik przetargu jest mu nie na rękę. Urząd chce tam wybudować duży dworzec autobusowy. Jednak mimo wstępnych deklaracji prezydent Krzysztof Żuk (PO) nie złożył konkretnej oferty. Miasto nie startowało również w przetargu, twierdząc, że cena wywoławcza jest zbyt wysoka.

Nieoficjalnie wiemy, że na decyzję PKS Wschód niecierpliwie czeka "Inwestor”. Spodziewa się, że akt notarialny zostanie podpisany 3 czerwca.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
henryk / 30 maja 2013 o 22:13

Na Sobczaka taczka  ponieważ ograbia mieszkańców Lublina i regionu to jest zwykły ch......m.Kto utrzymuje tego debila  -pytam czy to było jego -?????że jednoosobowo decyduje za cały Lublin i region?Wojne z Żukiem powinnien    prowadzić na pięści.

Avatar
Mariuszek / 30 maja 2013 o 20:23

Nikt tego nie chce? Tylko jeden chętny? Przecież to ciekawa lokalizacja np. pod kolejne centrum handlowe albo "drapacz chmur".

Albo dla deweloperów:

http://www.deweloper.l-n.pl
Avatar
to-to / 30 maja 2013 o 18:32

teraz moda na Biedronki przy dworcach PKP (Chełm, Kolbuszowa, itd.) -więc i tu zrobić biedronkę i będzie "git-majonez"! :D

Avatar
Mieszkaniec Lublina / 30 maja 2013 o 17:26

niech upadnie ten PKS a nie go trzymają dla posadek partyjnych dyrektorów i zarządów!

Avatar
wet / 30 maja 2013 o 17:16

To jest prywatna, a może raczej partyjna wojenka pana Sobczaka... Utrudniał oddanie Dworca PKS przy Tysiąclecia teraz utrudnia przy Dworcowej.

Avatar
jurek / 30 maja 2013 o 17:02

bo PKS Wschód potrzebuje na gwałt pieniędzy

To niech sobie wezmą kredyt lub ogłoszą upadłość a nie sprzedawać nieruchomości które dostały od państwa czyli chyba od nas - jak można sprzedawać mienie które otrzymało się w użytkowanie od państwa 

Avatar
jurek / 30 maja 2013 o 16:59

To jak PKS jest taki cwany to niech teraz płaci do miasta za nową dzierżawę 10 krotna stawkę jaki inni

Avatar
Henio / 30 maja 2013 o 15:06

bo PKS Wschód potrzebuje na gwałt pieniędzy

Avatar
henryk / 30 maja 2013 o 22:13

Na Sobczaka taczka  ponieważ ograbia mieszkańców Lublina i regionu to jest zwykły ch......m.Kto utrzymuje tego debila  -pytam czy to było jego -?????że jednoosobowo decyduje za cały Lublin i region?Wojne z Żukiem powinnien    prowadzić na pięści.

Avatar
Mariuszek / 30 maja 2013 o 20:23

Nikt tego nie chce? Tylko jeden chętny? Przecież to ciekawa lokalizacja np. pod kolejne centrum handlowe albo "drapacz chmur".

Albo dla deweloperów:

http://www.deweloper.l-n.pl
Avatar
to-to / 30 maja 2013 o 18:32

teraz moda na Biedronki przy dworcach PKP (Chełm, Kolbuszowa, itd.) -więc i tu zrobić biedronkę i będzie "git-majonez"! :D

Avatar
Mieszkaniec Lublina / 30 maja 2013 o 17:26

niech upadnie ten PKS a nie go trzymają dla posadek partyjnych dyrektorów i zarządów!

Avatar
wet / 30 maja 2013 o 17:16

To jest prywatna, a może raczej partyjna wojenka pana Sobczaka... Utrudniał oddanie Dworca PKS przy Tysiąclecia teraz utrudnia przy Dworcowej.

Avatar
jurek / 30 maja 2013 o 17:02

bo PKS Wschód potrzebuje na gwałt pieniędzy

To niech sobie wezmą kredyt lub ogłoszą upadłość a nie sprzedawać nieruchomości które dostały od państwa czyli chyba od nas - jak można sprzedawać mienie które otrzymało się w użytkowanie od państwa 

Avatar
jurek / 30 maja 2013 o 16:59

To jak PKS jest taki cwany to niech teraz płaci do miasta za nową dzierżawę 10 krotna stawkę jaki inni

Avatar
Henio / 30 maja 2013 o 15:06

bo PKS Wschód potrzebuje na gwałt pieniędzy

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 0 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 13 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 35 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!