Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2017 r.
21:06

Dlaczego ceny masła idą w górę? Kostka już nawet za 10 zł. "Będzie drożej"

699 59 A A
Branża mleczarska nie ma złudzeń, że ceny masła jeszcze wzrosną. Jest praktycznie pewne, że ceny detaliczne w najbliższych tygodniach poszybują w górę, a niewykluczone, że w niektórych krajach zabraknie masła na Święta Bożego Narodzenia – ocenia Marcin Lipka, główny analityk cinkciarz.pl<br />
Branża mleczarska nie ma złudzeń, że ceny masła jeszcze wzrosną. Jest praktycznie pewne, że ceny detaliczne w najbliższych tygodniach poszybują w górę, a niewykluczone, że w niektórych krajach zabraknie masła na Święta Bożego Narodzenia – ocenia Marcin Lipka, główny analityk cinkciarz.pl

Niemal dwukrotnie w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła cena masła na europejskich rynkach. W niektórych sklepach w Lublinie za 300 gramową kostkę masła osełkowego trzeba zapłacić już nawet 10 zł. Powód? Rośnie popyt na tłuszcz mleczny, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po podwyżce cena w naszym sklepie firmowym wynosi 4,99 zł – podaje Zofia Popławska, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bychawie. – W ciągu ostatnich dwóch miesięcy tych podwyżek mieliśmy może trzy po 20 groszy na kostce. I dodaje: – Myślę, że zapotrzebowanie jest większe, gdyż większość zakładów produkuje śmietanę i nie wyrabiają masła.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego przez ostatni rok cena detaliczna masła wzrosła o blisko 30 proc. Wzrost cen wyraźnie widać na półkach. W jednym ze sklepów w centrum Lublina za 300 g masła osełkowego trzeba było wczoraj zapłacić 10,70 zł, natomiast masło extra z Bychawy (200g) kosztowało 6,40 zł.

Prezes OSM Bychawa obawia się jednak o to, że jeśli ceny wciąż będą rosły, konsumenci w końcu zrezygnują z kupowania masła, wybierając margaryny i inne – jak to określa – „smarowidła”. – Wiemy, że producenci, którzy piekli np. ciasta i kupowali od nas masło, starają się już sprowadzać je z zagranicy, bo chcą kupować taniej – przyznaje Popławska.

Skąd te skokowe podwyżki? – Od kilku miesięcy rośnie popyt na tłuszcz mleczny. Jest to ogólnoświatowy trend, wynikający przede wszystkim z rosnącej świadomości konsumentów o jego wartościach odżywczych i zdrowotnych – komentuje sytuację na rynku Krzysztof Bortacki, kierownik Działu Handlu i Marketingu OSM Krasnystaw. – Jednocześnie obserwujemy stale rosnącą cenę tegoż tłuszczu na światowych rynkach do niespotykanych od lat poziomów. Pozostaje pytanie, na jakim poziomie ukształtuje się ostatecznie cena masła i czy będzie to poziom akceptowalny przez konsumentów. Jeśli jednak zwracamy coraz bardziej uwagę na to, co jemy i zdajemy sobie sprawę z tego, że spożywanie masła ułatwia przyswajanie witamin, rozpuszczalnych w tłuszczu mlecznym takich jak A, D czy E, to właśnie ta rosnąca świadomość nakręca tę koniunkturę.

– Teraz cena masła spadła do 24-24,5 za kilogram – mówi Rafał Stachura, prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. – Spowodowane jest to tym, że główni importerzy masła, czyli Włochy, Francja, Hiszpania zmniejszają zapotrzebowanie i ilość przetwarzanych produktów ze względu na urlopy. Ponadto latem spożywa się mniej tłuszczu w porównaniu do miesięcy zimowych, tak więc konsument w sklepie też kupi mniej masła. Także mniejsze zapotrzebowanie mają zakłady czekoladowe.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 08:43
Jakie bzdury.
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:57
Bzdura, gdyby tak było jak w artykule, ceny rosłyby stopniowo, a nie z dnia na dzień. Nie lubię teorii spiskowych ale to czuć układem monopolowym na kilometr.
Avatar
Kropka / 20 lipca 2017 o 17:00
Już takiego nie ma, najtańsze ok. 6.50
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 16:58
Mietek... A wiesz, że to właśnie w Anglii, tym Twoim raju, masła zabraknie do końca roku???? Wtedy mogą Ci je dawać nawet za darmo
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 10:18
tak, rosnąca świadomość konsumentów spowodowała w ciągu pół roku 30% wzrost cen produktu, który nie jest żadną nowością, innowacją, i na który popyt ma niewielkie wahania sezonowe... uważacie ludzi za idiotów? skończy się to tym co zawsze czyli polskie zakłady i rolnicy dostaną po tyłkach, bo sieci będą tańsze masło importować
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 09:36
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. Mamy to co mamy i nie płakać.
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 09:36
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. Mamy to co mamy i nie płakać.
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. ... rozwiń
Avatar
Mietek / 20 lipca 2017 o 04:14
Ja powiem tak... Robią z tą Polską co chcą... Mieszkam w Anglii w kraju w którym życie jest dużo droższe podobno. A ceny wielu rzeczy są tańsze. Np. Mleko 2.2L kupisz za 1 funt, kostka masła 350g kupisz za 1.25 funta, kilogram cukru to cena 0.70 funta. Przypominam że kurs funta to około 4.9zł. Więc porównaj sobie ceny na zachodzie... Unia europejska w której rządzi Tusk i Merkel niszczą polski przemysł... Nie pozwalaj sobie na zakup niemieckich produktów!!! Przecież masz polskie produkty wysokiej jakości... Trzeba wyprzec to niemieckie gó.wn.o tak aby sami przestali to sprzedawać w naszym kraju. Tylko tak możesz się obronić przed tym.
Ja powiem tak... Robią z tą Polską co chcą... Mieszkam w Anglii w kraju w którym życie jest dużo droższe podobno. A ceny wielu rzeczy są tańsze. Np. Mleko 2.2L kupisz za 1 funt, kostka masła 350g kupisz za 1.25 funta, kilogram cukru to cena 0.70 funta. Przypominam że kurs funta to około 4.9zł. Więc porównaj sobie ceny na zachodzie... Unia europejska w której rządzi Tusk i Merkel niszczą polski przemysł... Nie pozwalaj sobie na zakup niemieckich produktów!!! Przecież masz polskie produkty wysokiej jakości... Trzeba wyprzec to niemieckie gó.wn... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 17:06
Była nadprodukcja mleka w polsce to unia grzmiała że rolnicy za dużo mleka produkują to rolnicy zmniejszyli ilość krów więc logiczne że i masła jest mniej to podrożołało. A nadprodukcji nie było to celowe działanie unii w celu zniszczenia polskich mleczarni. Masło będzie za drogie więc zacznie się sprowadzać tańsze masło (właściwie jego podróbkę )za zagranicy aby zarobiły niemieckie mleczarnie. W ten sposób spadnie popyt na polskie masło. Tak zlikwidowano cukrownie w polsce. Albo drugą też przyczyną może być to że PiS zapowiadał podwyżkę cen paliw więc za w czasu przed faktem postanowiono podnieść cenę masła prawie o 2 zł a tu PiS się wycofał z podwyżki. Ja osobiście nie mam zamiaru kupować masła prawie za 7 zł. Od ponad 10 lat ceny masła wzrosły za szybko w stosunku do wzrostu zasobu naszych portfeli. Przerzucam się na roślinne i na oliwę lub olej
Była nadprodukcja mleka w polsce to unia grzmiała że rolnicy za dużo mleka produkują to rolnicy zmniejszyli ilość krów więc logiczne że i masła jest mniej to podrożołało. A nadprodukcji nie było to celowe działanie unii w celu zniszczenia polskich mleczarni. Masło będzie za drogie więc zacznie się sprowadzać tańsze masło (właściwie jego podróbkę )za zagranicy aby zarobiły niemieckie mleczarnie. W ten sposób spadnie popyt na polskie masło. Tak zlikwidowano cukrownie w polsce. Albo drugą też przyczyną może być to że PiS zapowiadał podwyżkę c... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 18 lipca 2017 o 14:09
Niech i rolnikowi więcej za mleko zapłacą!!!! On zawsze po tyłku dostaje... kto ma zarobić to zarobi a chłop często na kredytach ledwo zipie...
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 08:43
Jakie bzdury.
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:57
Bzdura, gdyby tak było jak w artykule, ceny rosłyby stopniowo, a nie z dnia na dzień. Nie lubię teorii spiskowych ale to czuć układem monopolowym na kilometr.
Avatar
Kropka / 20 lipca 2017 o 17:00
Już takiego nie ma, najtańsze ok. 6.50
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 16:58
Mietek... A wiesz, że to właśnie w Anglii, tym Twoim raju, masła zabraknie do końca roku???? Wtedy mogą Ci je dawać nawet za darmo
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 10:18
tak, rosnąca świadomość konsumentów spowodowała w ciągu pół roku 30% wzrost cen produktu, który nie jest żadną nowością, innowacją, i na który popyt ma niewielkie wahania sezonowe... uważacie ludzi za idiotów? skończy się to tym co zawsze czyli polskie zakłady i rolnicy dostaną po tyłkach, bo sieci będą tańsze masło importować
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 09:36
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. Mamy to co mamy i nie płakać.
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 09:36
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. Mamy to co mamy i nie płakać.
Ja się nie dziwię. Za Gierka w mojej okolicy każdy miał od 2-3 krów oddawał mleko opłacało się. Dzisiaj wszystko leży odłogiem krówki znikły nic się nie opłaca w dodatku unijne obwarowania. Skąd ma się brać mleko na masło. W mleczarniach przerabia się masło z importu. Ten kraj jest zniszczony całkowicie przemysł i rolnictwo. Rolników małych nie ma a szkoda a duże gospodarstwa to na pewno nie hodowla i o co ten lament. Na ten stan rzeczy jaki mamy pracowało się latami. ... rozwiń
Avatar
Mietek / 20 lipca 2017 o 04:14
Ja powiem tak... Robią z tą Polską co chcą... Mieszkam w Anglii w kraju w którym życie jest dużo droższe podobno. A ceny wielu rzeczy są tańsze. Np. Mleko 2.2L kupisz za 1 funt, kostka masła 350g kupisz za 1.25 funta, kilogram cukru to cena 0.70 funta. Przypominam że kurs funta to około 4.9zł. Więc porównaj sobie ceny na zachodzie... Unia europejska w której rządzi Tusk i Merkel niszczą polski przemysł... Nie pozwalaj sobie na zakup niemieckich produktów!!! Przecież masz polskie produkty wysokiej jakości... Trzeba wyprzec to niemieckie gó.wn.o tak aby sami przestali to sprzedawać w naszym kraju. Tylko tak możesz się obronić przed tym.
Ja powiem tak... Robią z tą Polską co chcą... Mieszkam w Anglii w kraju w którym życie jest dużo droższe podobno. A ceny wielu rzeczy są tańsze. Np. Mleko 2.2L kupisz za 1 funt, kostka masła 350g kupisz za 1.25 funta, kilogram cukru to cena 0.70 funta. Przypominam że kurs funta to około 4.9zł. Więc porównaj sobie ceny na zachodzie... Unia europejska w której rządzi Tusk i Merkel niszczą polski przemysł... Nie pozwalaj sobie na zakup niemieckich produktów!!! Przecież masz polskie produkty wysokiej jakości... Trzeba wyprzec to niemieckie gó.wn... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 17:06
Była nadprodukcja mleka w polsce to unia grzmiała że rolnicy za dużo mleka produkują to rolnicy zmniejszyli ilość krów więc logiczne że i masła jest mniej to podrożołało. A nadprodukcji nie było to celowe działanie unii w celu zniszczenia polskich mleczarni. Masło będzie za drogie więc zacznie się sprowadzać tańsze masło (właściwie jego podróbkę )za zagranicy aby zarobiły niemieckie mleczarnie. W ten sposób spadnie popyt na polskie masło. Tak zlikwidowano cukrownie w polsce. Albo drugą też przyczyną może być to że PiS zapowiadał podwyżkę cen paliw więc za w czasu przed faktem postanowiono podnieść cenę masła prawie o 2 zł a tu PiS się wycofał z podwyżki. Ja osobiście nie mam zamiaru kupować masła prawie za 7 zł. Od ponad 10 lat ceny masła wzrosły za szybko w stosunku do wzrostu zasobu naszych portfeli. Przerzucam się na roślinne i na oliwę lub olej
Była nadprodukcja mleka w polsce to unia grzmiała że rolnicy za dużo mleka produkują to rolnicy zmniejszyli ilość krów więc logiczne że i masła jest mniej to podrożołało. A nadprodukcji nie było to celowe działanie unii w celu zniszczenia polskich mleczarni. Masło będzie za drogie więc zacznie się sprowadzać tańsze masło (właściwie jego podróbkę )za zagranicy aby zarobiły niemieckie mleczarnie. W ten sposób spadnie popyt na polskie masło. Tak zlikwidowano cukrownie w polsce. Albo drugą też przyczyną może być to że PiS zapowiadał podwyżkę c... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 18 lipca 2017 o 14:09
Niech i rolnikowi więcej za mleko zapłacą!!!! On zawsze po tyłku dostaje... kto ma zarobić to zarobi a chłop często na kredytach ledwo zipie...
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 8 18

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!