Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2017 r.
9:28

Dlaczego Karta Dużej Rodziny straciła na popularności? Wpłynęło tylko 12 wniosków

0 7 A A
W Lublinie miejskim programem „Rodzina Trzy Plus” objętych jest prawie trzy tysiące rodzin, łącznie wydano zaś niemal 15 tys. kart
W Lublinie miejskim programem „Rodzina Trzy Plus” objętych jest prawie trzy tysiące rodzin, łącznie wydano zaś niemal 15 tys. kart

W sierpniu minęły trzy lata od wprowadzenia lubelskiej Regionalnej Karty Dużej Rodziny. Właśnie na taki czas były wydawane dokumenty, ale chętnych do przedłużenia ich ważności na razie jest niewielu. – Być może nasz program przykryło „500 plus” – zastanawiają się urzędnicy.

Regionalna Karta Dużej Rodziny wystartowała 1 sierpnia 2014 roku i była odpowiedzią samorządu województwa lubelskiego na ruszający mniej więcej w tym samym czasie podobny program o charakterze ogólnopolskim, oraz projekty, które wcześniej z sukcesami realizowano w miastach regionu. Posiadacze karty członkowie rodzin wielodzietnych mogą liczyć m.in. na rabaty przy korzystaniu z podległych marszałkowi instytucji kulturalnych, ale też zniżki oferowane przez prywatne firmy będące partnerami programu. Są wśród nich m.in. kina, hotele, sklepy, placówki medyczne czy szkoły językowe.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 09:45
+1
Bo ta karta to taka lipa. Najlepszy przykład to bilety kolejowe. A te rabaty w sklepach? Taniej jest kupić w innym sklepie lub przez internet.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 20:01
mało im jeszcze 500+, nie stać to niech się nie rozmnażają jak króliki
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:56
To tak samo jak z "Kartą dla Seniora". Badziewiaste żniżki nie interesujące prawie nikogo.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:14
Bo gówno nie zniżki, na MPK ma żadnej, a 10% na przykład na Icemania też nie powala. Tyle...
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 11:47
Jest prostsze rozwiązanie. Obniżyć VAT. A to już pomoże każdemu!!!!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 11:04
Karta dobra rzecz. Można kupić garnitur taniej i zamiast 8.000zł zapłacić 7.200zł. Jeden warunek. Trzeba kupić dla każdego dziecka. Mnóstwo biednych skorzystało.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 09:45
..dlaczego stygmatyzuje się ludzi iloscią osób w rodzinie - czyż to nie jest dyskryminacja w czystej postaci...???? co na to Rzecznik Praw obywatelskich i inni rzecznicy ...suto wynagradzani z budżetu państwa !!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 20:01
mało im jeszcze 500+, nie stać to niech się nie rozmnażają jak króliki
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:56
To tak samo jak z "Kartą dla Seniora". Badziewiaste żniżki nie interesujące prawie nikogo.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:14
Bo gówno nie zniżki, na MPK ma żadnej, a 10% na przykład na Icemania też nie powala. Tyle...
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 11:47
Jest prostsze rozwiązanie. Obniżyć VAT. A to już pomoże każdemu!!!!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 11:04
Karta dobra rzecz. Można kupić garnitur taniej i zamiast 8.000zł zapłacić 7.200zł. Jeden warunek. Trzeba kupić dla każdego dziecka. Mnóstwo biednych skorzystało.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 09:45
..dlaczego stygmatyzuje się ludzi iloscią osób w rodzinie - czyż to nie jest dyskryminacja w czystej postaci...???? co na to Rzecznik Praw obywatelskich i inni rzecznicy ...suto wynagradzani z budżetu państwa !!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 09:45
+1
Bo ta karta to taka lipa. Najlepszy przykład to bilety kolejowe. A te rabaty w sklepach? Taniej jest kupić w innym sklepie lub przez internet.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 0 0

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 14 2

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 2 3

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 5 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 2 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 17 4

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 61 16

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach