sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Dola za złapanie pacjenta

  Edytuj ten wpis

Sposobem na uzdrowienie sytuacji w szpitalu ma być utworzenie komercyjnego centrum medycznego. Czy n
Sposobem na uzdrowienie sytuacji w szpitalu ma być utworzenie komercyjnego centrum medycznego. Czy n

50 złotych dla pracownika szpitala, który zwerbuje klienta do komercyjnego centrum - to tylko jeden z pomysłów nowej ekipy dyrektorskiej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy
al. Kraśnickiej w Lublinie.

Tonący w długach szpital ma zacząć zarabiać między innymi na pacjentach, którzy będą płacić za leczenie. Komercyjne centrum ma działać na bazie państwowego szpitala i obsługiwać w większości osoby, które mają prawo do bezpłatnego korzystania z oferowanych świadczeń.
Podobne centrum powstało kilka lat temu w szpitalu MSW przy ul. Grenadierów. Nowy dyrektor Stefan Ciszewski, jak i asystent ds. jakości (do niedawna zastępca dyrektora ds. marketingu) Witold Fijałkowski, przyszli na al. Kraśnicką właśnie z tego szpitala. O swoim centrum pracownicy szpitala MSW wypowiadają się jednoznacznie - niewypał, który nigdy na siebie nie zarabiał. Z planu sprzedaży kilku tysięcy abonamentów nic nie wyszło.

Teraz powstał projekt utworzenia podobnej jednostki w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Zakres świadczonych usług ma zależeć od rodzaju wykupionej karty, proponowane ceny miesięczne wynoszą od 70 do 220 złotych. Każdy pracownik szpitala, który przyprowadzi klienta, ma dostać bonus w wysokości 50 złotych. O tym, czy centrum powstanie, zdecyduje organ założycielski szpitala, czyli Urząd Marszałkowski. We wtorek nad tym pomysłem obradować będzie Rada Społeczna szpitala. Jej przewodniczący Jan Łopata powiedział nam, że nie ma jeszcze wyrobionej opinii.
- Pomysł nie jest mój, aczkolwiek popieram chęć zarabiania pieniędzy przez szpital - mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa WSzS dr Ryszard Sekrecki. - Nie wiadomo jednak, jakie będą koszty powstania centrum. Jest też szereg innych problemów, które mogą wyniknąć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!