piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Dopłacą do malucha

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2006, 22:29

W miejskich ośrodkach pomocy społecznej rodzice zaczynają składać wnioski o dofinansowanie pobytu swoich dzieci w przedszkolu. W samym tylko Lublinie ok. 120 rodzin stara się o taką pomoc.

- Na blisko 7 tys. przedszkolaków, to nie jest dużo - mówi Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania UM w Lublinie. - Podejrzewam, że część rodziców może po postu nie wiedzieć o możliwości dopłaty lub nawet zwolnienia z opłat za przedszkole.
W niektórych miastach, tak jak w Lublinie i Zamościu, rodzice mają możliwość starania się zarówno o pomoc przy opłacie czesnego, jak i o dofinansowanie do posiłków. To duże odciążenie domowego budżetu, zwłaszcza że wysłanie malucha do przedszkola kosztuje dzisiaj przeciętnie 200 zł za miesiąc.

Jeśli dochód na głowę w rodzinie nie przekracza 474 zł, wtedy w MOPR można starać się o dofinansowanie do wyżywienia dziecka w przedszkolu. - W Lublinie obowiązują także zniżki na czesne za drugie i trzecie dziecko posłane do publicznej placówki - mówi Czołowska. - A rodziny, w których jest czwórka i więcej dzieci, są w ogóle zwolnione z opłat.
Każdy miejski ośrodek pomocy może też całkowicie pokryć koszty wyżywienia dziecka. Jeden z warunków: dochód w rodzinie nie może przekraczać 316 zł na osobę. Aby dostać takie dofinansowanie, trzeba osobiście zwrócić się placówki pomocy w swoim mieście. (atj)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!