Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2013 r.
10:52
Edytuj ten wpis

Dopłaty płyną na konta rolników

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 9 A A
Już ponad 11 tysięcy rolników w Lubelskiem otrzymało dopłaty bezpośrednie za 2013 r. (Jacek Świerczy
Już ponad 11 tysięcy rolników w Lubelskiem otrzymało dopłaty bezpośrednie za 2013 r. (Jacek Świerczy

Już ponad 11 tysięcy rolników w Lubelskiem otrzymało dopłaty bezpośrednie za 2013 r. Pieniądze wpływają też na konta osób, które gospodarują na terenach o niekorzystnych warunkach naturalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jako województwo jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju pod względem wydanych decyzji na płatności ONW – cieszy się Janusz Baran, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR. – Ok. 80 procent rolników dostało już pieniądze.

2 grudnia ruszyła też wypłata płatności bezpośrednich za bieżący rok. – W pierwszej kolejności pieniądze otrzymywali rolnicy, którzy wnioskowali jedynie o płatność podstawową – wyjaśnia zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR. I wylicza: – W ciągu pierwszych czterech dni wydaliśmy decyzje dla 3 tys. 673 gospodarstw rolnych na kwotę 8 mln 258 tys. zł.

Do wczoraj liczba ta powiększyła się już do 11 tys. 138 rolników, zaś kwota zrealizowanych płatności przekroczyła 53,8 mln zł. Pieniądze dostają już wszyscy, bez względu nas rodzaj płatności.

Wysokość stawek płatności bezpośrednich za 2013 rok została opublikowana w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którego podstawie ARiMR rozpoczęła naliczanie rolnikom przysługujące im dopłaty. Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) za b.r. będzie o ok. 100 zł wyższa od tej wypłacanej za 2012 r. JPO przysługuje rolnikowi, który gospodaruje na co najmniej 1 hektarze ziemi. W kraju płatnością tą jest objętych ponad 14 mln hektarów gruntów.

Stawki płatności za 2013 r.

• Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) – 830,30 zł/ha
• Płatność uzupełniająca do powierzchni grupy upraw podstawowych (UPO) – 139,39 zł/ha
• Płatność uzupełniająca do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) – 238,93 zł/ha
• Płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 rok – 1 263,50 zł/ha
• Płatność niezwiązana do tytoniu - tytoń Virginia – 5,75 zł/kg
• Płatność niezwiązana do tytoniu - tytoń pozostały – 4,02 zł/kg
• Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych
• Płatność do krów – 602,60 zł/szt.
• Płatność do owiec – 126,86 zł/szt.
• Oddzielna płatność z tytułu cukru – 54,10 zł/tonę
• Oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) – 167,44 zł/tonę

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
M / 16 lutego 2014 o 21:33

Witam, składałem wniosek w sprawie dopłaty JPO , 16 luty a jam mam puste konto, więc gdzie są te dopłaty?

Avatar
Marian / 10 lutego 2014 o 12:18

Nieprawda! mam decyzję z 12 grudnia a dzisiaj jest 2 luty i nic nie ma na koncie :(

Avatar
Jan / 6 lutego 2014 o 07:43

Składałem o podstawową i ...NIC do tej pory.

Avatar
hokus pokus / 21 stycznia 2014 o 17:45

Skoro na 2-giego grudnia wyplacono 80% ONW w lubelskiem to przy reszcie chyba się system zawiesił bo dzisiaj jest 21 styczeń, a my jeszcze tego ONW w janowskim nie dostaliśmy. Straszna ściema z tymi wypłatami. Decyzje o wypłacie dostaliśmy 17 grudnia i do tej pory pusto na koncie.

Avatar
Opole Lub. okolice / 13 stycznia 2014 o 11:43

Witam! 

Od 2 grudnia wpłynęło "80%" dopłat w lubelskim? Pytam się gdzie? więc do połowy stycznia 20 % nie zdążyło wpłynąć. Bzdura.

Avatar
Andrzej / 2 stycznia 2014 o 19:16

Ja też składałem tylko podstawowe i nic konto puste

Avatar
Maciek / 2 stycznia 2014 o 15:39

Ja również starałem się o płatność podstawową ,a dziś jest 2.01.2014.,i nadal nic.. :(

Avatar
Greg / 16 grudnia 2013 o 09:46

"W pierwszej kolejności pieniądze otrzymywali rolnicy, którzy wnioskowali jedynie o płatność podstawową (...) Pieniądze dostają już wszyscy, bez względu nas rodzaj płatności"

A to ciekawe, bo starałem się tylko o płatność podstawową i do tej pory na koncie pustki.

Kłamstwo i propaganda!

"W pierwszej kolejności pieniądze otrzymywali rolnicy, którzy wnioskowali jedynie o płatność podstawową (...) Pieniądze dostają już wszyscy, bez względu nas rodzaj płatności"

A to ciekawe, bo starałem się tylko o płatność podstawową i do tej pory na koncie pustki.

Kłamstwo i propaganda!rozwiń

Avatar
jagoda / 13 grudnia 2013 o 15:56

bzdura.bzdura ,bzdura, i tak dalej

Avatar
M / 16 lutego 2014 o 21:33

Witam, składałem wniosek w sprawie dopłaty JPO , 16 luty a jam mam puste konto, więc gdzie są te dopłaty?

Avatar
Marian / 10 lutego 2014 o 12:18

Nieprawda! mam decyzję z 12 grudnia a dzisiaj jest 2 luty i nic nie ma na koncie :(

Avatar
Jan / 6 lutego 2014 o 07:43

Składałem o podstawową i ...NIC do tej pory.

Avatar
hokus pokus / 21 stycznia 2014 o 17:45

Skoro na 2-giego grudnia wyplacono 80% ONW w lubelskiem to przy reszcie chyba się system zawiesił bo dzisiaj jest 21 styczeń, a my jeszcze tego ONW w janowskim nie dostaliśmy. Straszna ściema z tymi wypłatami. Decyzje o wypłacie dostaliśmy 17 grudnia i do tej pory pusto na koncie.

Avatar
Opole Lub. okolice / 13 stycznia 2014 o 11:43

Witam! 

Od 2 grudnia wpłynęło "80%" dopłat w lubelskim? Pytam się gdzie? więc do połowy stycznia 20 % nie zdążyło wpłynąć. Bzdura.

Avatar
Andrzej / 2 stycznia 2014 o 19:16

Ja też składałem tylko podstawowe i nic konto puste

Avatar
Maciek / 2 stycznia 2014 o 15:39

Ja również starałem się o płatność podstawową ,a dziś jest 2.01.2014.,i nadal nic.. :(

Avatar
Greg / 16 grudnia 2013 o 09:46

"W pierwszej kolejności pieniądze otrzymywali rolnicy, którzy wnioskowali jedynie o płatność podstawową (...) Pieniądze dostają już wszyscy, bez względu nas rodzaj płatności"

A to ciekawe, bo starałem się tylko o płatność podstawową i do tej pory na koncie pustki.

Kłamstwo i propaganda!

"W pierwszej kolejności pieniądze otrzymywali rolnicy, którzy wnioskowali jedynie o płatność podstawową (...) Pieniądze dostają już wszyscy, bez względu nas rodzaj płatności"

A to ciekawe, bo starałem się tylko o płatność podstawową i do tej pory na koncie pustki.

Kłamstwo i propaganda!rozwiń

Avatar
jagoda / 13 grudnia 2013 o 15:56

bzdura.bzdura ,bzdura, i tak dalej

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!