poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Dorosłe uczennice zamknięte w internacie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2013, 22:02
Autor: Rafał Panas

Przez całą noc drzwi internatu są zamknięte na klucz (Jacek Świerczyński)
Przez całą noc drzwi internatu są zamknięte na klucz (Jacek Świerczyński)

W internacie Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie mieszkają wyłącznie dorosłe kobiety. Mimo to nie mogą stamtąd wyjść ani wejść między godz. 22 a 6 rano.

"Szkoła nadziei i przyszłości” – takim hasłem reklamuje się Medyczne Studium Zawodowe im. prof. Stanisława Liebharta przy ul. Jaczewskiego 5 w Lublinie. Uczące się w studium kobiety mogą mieszkać w internacie. Zachęcają do tego niskie opłaty – to jedynie 90 zł za miesiąc. "Internat oferuje korzystne warunki do mieszkania, nauki, wypoczynku, dobrego samopoczucia” czytamy na stronie MSZ. Jest tam też informacja, że uczniowie studium mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Czyżby?

– W godz. 22–6 z internatu nie można wyjść ani wejść. Jesteśmy traktowane jak małe dzieci, a przecież mamy po dwadzieścia kilka lat. Wśród nas są też mężatki – opowiada jedna ze słuchaczek studium, która zgłosiła się do naszej redakcji. Jak tłumaczy, nie chodzi tylko o wyjścia do kina, na koncerty czy do klubów. – W internacie mieszkają też dziewczyny, które pracują na nocną zmianę – tłumaczy.

– To może jeszcze zamontować kraty i zrobić z internatu więzienie? – denerwuje się jej koleżanka.

Odwiedziliśmy wczoraj Medyczne Studium Zawodowe. Dyrektor, Anna Krzyżowska, nie miała dla nas czasu. Nie oddzwoniła też na numer, który zostawiliśmy w sekretariacie. – U nas jest podział obowiązków. W tej sprawie proszę rozmawiać z panią dyrektor – usłyszeliśmy z kolei od wicedyrektor Bogusławy Landowskiej-Bolibok.

Według słuchaczek studium, dyrektorka wprowadziła restrykcyjne przepisy w trosce o bezpieczeństwo mieszkających tu kobiet. – Czyli bezpieczniej chodzić do rana po mieście, bo do godz. 6 nie można się dostać do środka? – pytają mieszkanki internatu.

– My nie możemy regulować takich sytuacji, ale proponujemy, by osoby, które chcą zmienić regulamin, napisały prośbę do pani dyrektor i przesłały ją do wiadomości marszałka – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, który nadzoruje szkołę.

Słuchaczki MSZ nie pierwszy raz mają na pieńku z dyrektor Krzyżowską. W październiku ub. roku pożaliły się nam, że musiały uczestniczyć w święcie patrona szkoły. Od godz. 8 do 14.30 nie można było wyjść z budynku, drzwi były zamknięte na klucz. Nie pomogło tłumaczenie, że ktoś ma umówioną wizytę u lekarza, a ktoś inny zajęcia. – To ze względów bezpieczeństwa słuchaczy i pokazywanego sprzętu – tłumaczyła wtedy dyr. Krzyżowska.

Wczoraj wieczorem dyrektorka miała spotkać się z mieszkankami internatu. Spotkanie zakończyło się już po zamknięciu tego wydania Dziennika. Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
biały pudel
ciekawska
protegowana
(84) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

biały pudel
biały pudel (1 października 2013 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani dyrektor oraz jej rodzinie chciałabym przypomnieć artykuł  54 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Brzmi on następująco :

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. (...) http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

                              UWAGA !!!!!!!!                                                           USUNIĘTE NA SKUTEK CENZURY PANI DYREKTOR POSTY, MOŻNA PRZECZYTAĆ KLIKAJĄC NA LINK PONIŻEJ. (format pdf , po wejściu na n/w stronę kliknąć pobierz )    https://mega.co.nz/#!lkMUSKJA!eQNV5B61bpmT1PysQWSotwO5y1AVsQmGj4sQGRffUxU
 

 

Rozwiń
ciekawska
ciekawska (13 września 2013 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak się dorwie do komputera "mądrala" i napisze coś aby pisać! Trzeba być konsekwentnym! :)

1) To "niewygodne dla Dyrekcji", czy "nieprawidłowości"? Zdecyduj się :) Tutaj forma ma znaczenie.

2) Nie wszystko musi być ogłaszane na BIP'ie.

3) Skoro jesteś taki biegły w ocenie działalności Dyrektor Krzyżowskiej, powinieneś też wspomnieć o plusach wynikających z Jej pracy na rzecz MSZ (a nie tylko szczekać na człowieka!).

Piszesz, że

"nie wszystko musi być ogłaszane na BIP'ie". Na jakiej podstawie prawnej to opierasz?  Bardzo to dziwne i podejrzane bo inne szkoły jakoś z tym problemu nie mają  http://www.mszchelm.ebip.lublin.pl/index.php?menu=ogloszenia&stage=oferty_pracy&type=wszystkie

   http://www.ebip.lublin.pl/8/index.php?menu=ogloszenia&stage=oferty_pracy&type=wszystkie

   http://www.ebip.lublin.pl/11/index.php?menu=ogloszenia&stage=oferty_pracy&type=wszystkie

   http://www.ebip.lublin.pl/11/index.php?menu=ogloszenia&stage=oferty_pracy&type=wszystkie

Rozwiń
protegowana
protegowana (13 września 2013 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszyscy w tej szkole mają dobrą pracę, pełne etaty, premie, dodatki, nagrody i nadgodziny. Mamy też Pracodawcę pracowitego i dobrego i który dba o ludzi. Zamiast się cieszyć i skupić na pracy to szukacie sensacji i zemsty jakiejś.

Zamiast czas tracić za detektywa lepiej życiem się cieszyć
i spokojem w pracy. Po tym, co piszecie pozostaną tylko popioły, nerwy, zawały, niesmak i łzy. To droga donikąd! To droga do dna!

Coś takiego, pierwsze słyszę. Ale te "pełne etaty i nadgodziny" to "niektórzy" mają kosztem innych. Poza tym droga pani, jak się naważyło piwa to teraz trzeba je wypić. Trudno, że z "niesmakiem". Zanim się zacznie dokuczać ludziom to trzeba się zastanowić nad konsekwencjami. Nie trzeba się będzie później wstydzić (o ile się ma poczucie wstydu?).

Rozwiń
Cień
Cień (12 września 2013 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem absolwentką studium z 2013 roku i byłą mieszkanką internatu. Jeśli chodzi o poziom edukacji w studium nie powiem wysoki, dużo mozna się nauczyc z zajęć teoretycznych, ale oczywiście więcej na praktykach. O tym co działo się w internacie możnaby napisac ksiązkę na prawdę...Już nawet bez komentarza pozostawię zachowania niektórych Pań Wychowwawczyń z internatu i myslę, że nie jest to tylko moje zdanie, z resztą kto teraz tam mieszka przekona się na własnej skórze o czym mówię...
 Ciekawym faktem było to, że zmieniono nam regulamin internatu w połowie trwania naszej edukacji i mieszkania w internacie. Cóż ja musiałam przeboleć jakoś ten ostatni semestr.

Nikt nie miał nic do powiedzenia w tej kwestii. Podania pisane do Pani Dyrektor, do Pani Kierownik nic nie dawały, chyba z 2 miesiące czekałyśmy na to, aż Pani Dyrektor łaskawie zgodzi się z nami porozmawiać. Gdy wreszcie doszło do konfrontacji oczywiście wyraziłysmy swoje zdania, ale Pani Dyrektor i tak nie zmieniła regulaminu, ani nie doszło do żadnego kompromisu, bo po prostu ona ich nie uznaje ;] tak więc zastanawiałam się po co odbyło się to spotkanie..? Ciśnienie mi skacze i nie chce mi się dalej pisac już na ten temat bo za dużo mam wspomnień stamtąd niekoniecznie przyjemnych... Powiem tylko jedno: gratuluję odwagi dziewczynom które zwróciły sie o pomoc do gazety, niewazne do jakiej ważne, że osiągneły swój cel i odzyskały wolnośc ;D

Jeszcze jedno czytałam opinie o niektórych osobach z kadry nauczycielskiej np. o mgr Kuśmirek która jest najlepszym nauczycielem jakiego kiedykolwiek miałam, potrafi przekazać wiedzę, jest bardzo wymagająca, ale to tylko procentuje dla Was ludzie na przyszłość. Pójdziecie na praktyki lub przyjdzie Wam do egzaminu zawodowego zobaczycie, że było warto się uczyć. Zapomnialabym... z Pania Dyrektor chyba musi być jednakowoż coś nie tak, skoro nawet niektórzy nauczyciele nie wyrażali się o niej zbyt pochlebie, ale te epitety pozostawię już dla siebie ;D

Rozwiń
czytelniczka
czytelniczka (12 września 2013 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic z tego nie rozumiem. Przecież to osoba wykształcona, na stanowisku i nieźle sytuowana   http://www.ebip.lublin.pl/msz/upload/130417144623_0004.jpg

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (84)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!