sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Dotacja na COZL nie przepadnie?

Dodano: 29 września 2016, 19:23
Autor: kp

COZL
COZL

Urząd Marszałkowski wysłał do wojewody wniosek o przesunięcie dofinansowania rozbudowy COZL na przyszły rok.

– Chodzi tu o dwa projekty – rozbudowę i wyposażenie. W związku z tym, że opóźni się rozbudowa, opóźni się też wyposażenie placówki. Stąd konieczność przesunięcia, bo termin zakończenia inwestycji był wyznaczony na koniec tego roku – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa lubelskiego. – W związku z tym, że oba projekty finansowane są nie tylko z budżetu państwa, ale też województwa, musieliśmy zadeklarować, że zabezpieczymy też środki. Pismo zostało już wysłane.

Szacunkowy termin zakończenia prac to połowa przyszłego roku. Na pierwszy projekt, dotyczący rozbudowy COZL potrzeba ok. 32 mln zł (ok. 12 mln z budżetu województwa i ok. 19 mln zł z budżetu państwa). Wyposażenie będzie kosztowało ok. 15 mln zł (7,5 mln z budżetu województwa i drugie tyle z budżetu państwa).

Pierwszy wniosek urzędu marszałkowskiego w tej sprawie nie był kompletny. Jak tłumaczy urząd wojewódzki, brakowało uzasadnienia.

– Wniosek jeszcze do nas nie dotarł. Po otrzymaniu pisma i jego przeanalizowaniu wojewoda będzie mógł złożyć go w Ministerstwie Finansów. Wojewodzie zależy, żeby zrobić to jak najszybciej, żeby dotacja nie przepadła – mówi Marek Wieczerzak z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Czytaj więcej o: Lublin COZL onkologia Lublin
Waldek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Waldek
Waldek (30 września 2016 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Block ( a raczej podwykonawcy) zmieniali materiały na niezgodne z projektem i jakoś sprawa się rozmyła. Teraz skanska na CSM UM, basenie w Wólce Rokickiej zrobiła zmiany projektowe i też się sprawa rozmyje.
Mówi się, że "zeszyt prawdy" został skopiowany i zaniesiony do CBA przez Krzysztofa W. To może być prawda, bo nie ma innego rozsądnego wytłuaczenia dlaczego on tam jeszcze pracuje.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Block ( a raczej podwykonawcy) zmieniali materiały na niezgodne z projektem i jakoś sprawa się rozmyła. Teraz skanska na CSM UM, basenie w Wólce Rokickiej zrobiła zmiany projektowe i też się sprawa rozmyje.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to prawda, że finansami szpitala onkologii sterują faceci umieszczający na yt filmiki z jazdy traktorami i innych prac polowych?
Rozwiń
Waldek
Waldek (30 września 2016 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do ukończenia budowy brakuje około 60-70 milionów (dużo bardziej brakuje chęci wykonawcy), ale uzyskanie zgody na użytkowanie wymaga również inwestycji na wykończenie (kolejne 117 milionów). "Ktoś" tak napisał umowę, że jedno zależne jest od drugiego. 
Rozwiń
Waldek
Waldek (30 września 2016 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To, że środki nie zostaną przesunięte na przyszły rok, to dopiero początek kosztów.  Brak finansowania to zejście konsorcjum z winy inwestora = odszkodowanie dla wykonawcy.  Brak realizacji projektu=zwrot funduszy przeznaczonych dotychczas na budowę.  Czyli (zakładając, że straty BLOCK+JP Contracing PL są podobne do Mostostalu) = 36 milionów z odsetkami dla Mostostalu (sprawa w trakcie), 36 milionów dla Block (potrwa kilka lat, więc również duże odsetki), + 150 milionów zwrot z funduszy z odsetkami, to daje nam w przybliżeniu 250 milionów do zwrotu i nie ukończona budowa, która staje się nowym lepszym teatrem w budowie. To, że obecny p.o. dyrektora będzie kozłem ofiarnym to już pewne, ale kto poniesie odpowiedzialność polityczną - to już bardziej złożony temat. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!