Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Dotacje unijne. Uważaj na cwaniaków

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 46 A A
Firmy doradcze oferują fundacjom i przedsiębiorcom pomoc w zdobyciu dziesiątek tysięcy złotych unijn
Firmy doradcze oferują fundacjom i przedsiębiorcom pomoc w zdobyciu dziesiątek tysięcy złotych unijn

Firmy doradcze oferują fundacjom i przedsiębiorcom pomoc w zdobyciu dziesiątek tysięcy złotych unijnych dotacji. Ale zanim skorzystasz, sprawdź. Nie brakuje takich, które próbują wykorzystać swoich klientów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przekonała się o tym nasza czytelniczka, Ewa Wytrążek, prezes Fundacji Wiedza i Przedsiębiorczość. Zadzwoniła do niej pracownica katowickiej firmy, która zaoferowała pomoc w zdobyciu unijnego dofinansowania – napisanie projektu i poprowadzenie przez proces pozyskiwania do 200 tys. zł z unijnego programu Kapitał Ludzki.

– Jedynym kosztem miało być 185 zł – opowiada Ewa Wytrążek. Kilka dni później przyszła do jej fundacji koperta. Do odebrania za zaliczeniem pocztowym za 185 zł.

– Tego nie ustalałam i dlatego przesyłki nie odebrałam – mówi prezes Wytrążek. Gdy zadzwoniła do Katowic, dowiedziała się, że w kopercie jest faktura i certyfikat z którym może się zgłosić do jednego z trzech punktów z doradcami w Warszawie.

– A także, co kompletnie mnie zadziwiło, biznesplan. Jak można go przygotować, gdy nie ma się pojęcia o projekcie? Usłyszałam, że doradca przystosuje go do potrzeb mojej fundacji. Byłam wkurzona i zniesmaczona całą sytuacją – dodaje Wytrążek. Jej fundacja współpracy z katowicką firmą nie kontynuuje.

– Wysłaliśmy wstępnie opracowany biznesplan, to był wzór – tłumaczy pracownik katowickiej firmy (nie zgadza się publikację swojego nazwiska). W rozmowie z nami przyznaje, że w płatnej przesyłce były namiary na doradców, których usługi są bezpłatne. – Ale był też telefon do naszego profesjonalnego doradcy, który sprawdzi z jakich funduszy można starać się o dotację i poprowadzi przez cały proces. Szkoda, że ta pani zadzwoniła do prasy, a nie do konsultanta – stwierdza rozmówczyni.

Okazuje się, że nie był to odosobniony przypadek. – Mieliśmy sygnały o firmach, które wręcz sprzedawały nasze materiały, które są dostępne na naszej stronie internetowej lub w punktach informacyjnych – mówi Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Resort oficjalnie przestrzegał przed naciągaczami na swojej witrynie internetowej.

W lutym do lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego zgłosił się właściciel małego przedsiębiorstwa, któremu nieuczciwa firma proponowała komplet dokumentów dotyczących programów unijnych. Koszt? 240 zł.

– Wszystkie dokumenty i instrukcje potrzebne przedsiębiorcom można znaleźć w naszej siedzibie, punktach informacyjnych lub stronie internetowej. Za darmo – mówi Izabela Byzdra, szefowa Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. I dodaje: – Firmy doradcze powinny brać pieniądze za wiedzę i umiejętność wypełniania wniosków, a nie informowanie, na co można wziąć unijną dotację.

Nie płać za darmowe materiały

Informacji o funduszach unijnych dla przedsiębiorców udziela Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości (tel. 081 46 23 831, 46 23 812) i Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, tel. 22 626 06 32, 626 06 33.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 12:20
ja samemu załatwiałem sobie dotację, fakt że przytłaczająca masa roboty papierkowej może zniechęcić, ale dla chcącego nic trudnego. przy samym staraniom o dotacje kierowałem się poradami z tej strony ***s://***sekwencja.eu/ , mało tego to tam zacząłem walkę o moją dotację
Avatar
oszukana / 14 lipca 2014 o 09:27
Piechocki to jeden z lepszych cwaniaków, gówniarz jeden tylko kase potrafi brać a na wypełnianiu wniosków się nie zna , ciemniak i złodziej uczciwych ludzi którzy chcą coś robić w życiu ,okrada. O swoje to się umie upomnieć a nic nie potrafi zrobić. Ale czekaj PANIE Piechocki przyjdzie KRYSKA NA MATYSKA , BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY, TRAFI SWÓJ NA SWEGO.
Avatar
Szrajbka / 16 czerwca 2014 o 16:30

Niestety, firmy wykorzystują to, że wiele osób chce się starać o tę dotację. Dotacja: bizinwest.pl/doskonaly-czas-na-dotacje/ to bardzo dobry sposób na otwarcie działalności i wybicie się.

Avatar
Gość / 3 marca 2014 o 17:49

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

Środki w wyniku kłamst i nieprawdziwych informacji odnośnie projektów-zostały włudzone przez N.Piechockiego, a nie przez osoby które niczego nie otrzymały.Poza tym - groźby w postaci smsów - jak nie zgodzę się na powtórne zlożenie projektu(dwa tygodnie to nie czas na poprawienie), to wytoczy dla mnie proces cywilny, odnośnie należnej prowizji dla niego od dotacji. Czysta farsa. Firmom sam wybierał nazwy, jedne zalecał rejestrować, a drugie nie !!!!!! Nietrudno sprawdzić z kim miał podpisane umowy i kto uiścił środki za "rzekome" badania rynku na podany przez niego rachunek. Czy poza tym odprowadził podatek do US ??? Co za specjalista !!!!!!!!!!!!

Środki w wyniku kłamst i nieprawdziwych informacji odnośnie projektów-zostały włudzone przez N.Piechockiego, a nie przez osoby które niczego nie otrzymały.Poza tym - groźby w postaci smsów - jak nie zgodzę się na powtórne zlożenie projektu(dwa tygodnie to nie czas na poprawienie), to wytoczy dla mnie proces cywilny, odnośnie należnej prowizji dla niego od dotacji. Czysta farsa. Firmom sam wybierał nazwy, jedne zalecał rejestrować, a drugie nie !!!!!! Nietrudno sprawdzić z kim miał podpisane umowy i kto uiścił środki za "rzek... rozwiń

Avatar
dorota / 18 lutego 2014 o 13:03

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego żądam wystawienia zaległej f-ry vat , zwrotu wniesionej oplaty za NIC, odsetek ustawowych do dnia zapłaty. W wyniku jego partactwa została zamknięta dla mnie droga do uzyskania środków z innych źródeł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2014 o 19:58

Proszę podać numer telefonu może się skontaktujemy. Posiadam ocenę projektu beznadziejnie "stworzonego" przez Pana N.P. kompletnie nie na temat !!!!!!!!!! - przez firmę z Krakowa, która może przedstawić swoje programy, ktore otrzymały dotację.

Pan Piechocki niczego takiego nie przedstawił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego żądam wystawienia zaległej f-ry vat , zwrotu wniesionej oplaty za NIC, odsetek ustawowych do dnia zapłaty. W wyniku jego partactwa została zamknięta dla mnie droga do uzyskania środków z innych źródeł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lutego 2014 o 19:40

Proszę o informacje o nazwę firmy ,która miała według Pani żle stworzony wniosek

Proszę podać numer telefonu może się skontaktujemy. Posiadam ocenę projektu beznadziejnie "stworzonego" przez Pana N.P. kompletnie nie na temat !!!!!!!!!! - przez firmę z Krakowa, która może przedstawić swoje programy, ktore otrzymały dotację.

Pan Piechocki niczego takiego nie przedstawił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
dorota / 12 lutego 2014 o 10:13

Witam mnie ten "znachor" naciągnoł miał trzy rundy i do żadnej się wniosek nie dostał bo zawsze coś było źle z chęcią dołącze się do pozwu. Jestem z mazowsza.

Na razie to tylko obrażacie a proszę podać konkrety aby można było je zweryfikować z prawdą np.2 osoby z poznania  firmę oszukały ponieważ wplacili kwotę 2.300 a  mówiąć ze wpłacili 2.800 a taką kwotę odebrali!!! inna to dostali o 1.500zł kwotę która in się nie należała więc proszę o KONKRETY!!!!!!  

Na razie to tylko obrażacie a proszę podać konkrety aby można było je zweryfikować z prawdą np.2 osoby z poznania  firmę oszukały ponieważ wplacili kwotę 2.300 a  mówiąć ze wpłacili 2.800 a taką kwotę odebrali!!! inna to dostali o 1.500zł kwotę która in się nie należała więc proszę o KONKRETY!!!!!!  

rozwiń
Avatar
dorota / 11 lutego 2014 o 09:04

Proponuję spotkać się i omówić "dokonania" i zaangażowanie  pana Piechockiego w skopaniu licznych projektów o dotacje unijne.

Proszę o informacje o nazwę firmy ,która miała według Pani żle stworzony wniosek

Avatar
dorota / 11 lutego 2014 o 09:01

Proponuję spotkać się i omówić "dokonania" i zaangażowanie  pana Piechockiego w skopaniu licznych projektów o dotacje unijne.

Witam!

Z czego wiem to firmy ,które nie dostały dotacji miały zwrot wpłaty proszę podać konkretnie nazwę firmy ,firmy też miały zwrot poniesionych kosztów 

Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 12:20
ja samemu załatwiałem sobie dotację, fakt że przytłaczająca masa roboty papierkowej może zniechęcić, ale dla chcącego nic trudnego. przy samym staraniom o dotacje kierowałem się poradami z tej strony ***s://***sekwencja.eu/ , mało tego to tam zacząłem walkę o moją dotację
Avatar
oszukana / 14 lipca 2014 o 09:27
Piechocki to jeden z lepszych cwaniaków, gówniarz jeden tylko kase potrafi brać a na wypełnianiu wniosków się nie zna , ciemniak i złodziej uczciwych ludzi którzy chcą coś robić w życiu ,okrada. O swoje to się umie upomnieć a nic nie potrafi zrobić. Ale czekaj PANIE Piechocki przyjdzie KRYSKA NA MATYSKA , BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY, TRAFI SWÓJ NA SWEGO.
Avatar
Szrajbka / 16 czerwca 2014 o 16:30

Niestety, firmy wykorzystują to, że wiele osób chce się starać o tę dotację. Dotacja: bizinwest.pl/doskonaly-czas-na-dotacje/ to bardzo dobry sposób na otwarcie działalności i wybicie się.

Avatar
Gość / 3 marca 2014 o 17:49

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

Środki w wyniku kłamst i nieprawdziwych informacji odnośnie projektów-zostały włudzone przez N.Piechockiego, a nie przez osoby które niczego nie otrzymały.Poza tym - groźby w postaci smsów - jak nie zgodzę się na powtórne zlożenie projektu(dwa tygodnie to nie czas na poprawienie), to wytoczy dla mnie proces cywilny, odnośnie należnej prowizji dla niego od dotacji. Czysta farsa. Firmom sam wybierał nazwy, jedne zalecał rejestrować, a drugie nie !!!!!! Nietrudno sprawdzić z kim miał podpisane umowy i kto uiścił środki za "rzekome" badania rynku na podany przez niego rachunek. Czy poza tym odprowadził podatek do US ??? Co za specjalista !!!!!!!!!!!!

Środki w wyniku kłamst i nieprawdziwych informacji odnośnie projektów-zostały włudzone przez N.Piechockiego, a nie przez osoby które niczego nie otrzymały.Poza tym - groźby w postaci smsów - jak nie zgodzę się na powtórne zlożenie projektu(dwa tygodnie to nie czas na poprawienie), to wytoczy dla mnie proces cywilny, odnośnie należnej prowizji dla niego od dotacji. Czysta farsa. Firmom sam wybierał nazwy, jedne zalecał rejestrować, a drugie nie !!!!!! Nietrudno sprawdzić z kim miał podpisane umowy i kto uiścił środki za "rzek... rozwiń

Avatar
dorota / 18 lutego 2014 o 13:03

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego żądam wystawienia zaległej f-ry vat , zwrotu wniesionej oplaty za NIC, odsetek ustawowych do dnia zapłaty. W wyniku jego partactwa została zamknięta dla mnie droga do uzyskania środków z innych źródeł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

Witam!

Prosze o podanie Pana nazwy firmy i o kontakt pod 

vaneo@poczta.onet.pl w celu weryfikacji  błednie stworzonego projektami z 2012. Zostały dokonane zwroty z wniosków 2012 i trzeba sprawdzić Pana wniosek,ponieważ juz jedna osoba chciała wyłudzić nie słusznie pieniądze i na teraz problem  

rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2014 o 19:58

Proszę podać numer telefonu może się skontaktujemy. Posiadam ocenę projektu beznadziejnie "stworzonego" przez Pana N.P. kompletnie nie na temat !!!!!!!!!! - przez firmę z Krakowa, która może przedstawić swoje programy, ktore otrzymały dotację.

Pan Piechocki niczego takiego nie przedstawił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego żądam wystawienia zaległej f-ry vat , zwrotu wniesionej oplaty za NIC, odsetek ustawowych do dnia zapłaty. W wyniku jego partactwa została zamknięta dla mnie droga do uzyskania środków z innych źródeł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poza tym od listopada 2012, kiedy zostały ogłoszone wyniki konkursu nie otrzymałam zwrotu wpłaconych środków na projekt, który z winy tego pana nie przeszedł nawet oceny formalnej, nie zostały wpisane szczegóły takie jak Pesel itd. i cała masa innych ważnych identyfikatorów, poza tym z jego strony był brak odpowiedzi na wezwania PARPU w celu uzupełnienia brakujących szczegółów. I druga rzecz o niczym mnie nie informował, jako wnioskodawcy.To się nazywa profesjonalista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lutego 2014 o 19:40

Proszę o informacje o nazwę firmy ,która miała według Pani żle stworzony wniosek

Proszę podać numer telefonu może się skontaktujemy. Posiadam ocenę projektu beznadziejnie "stworzonego" przez Pana N.P. kompletnie nie na temat !!!!!!!!!! - przez firmę z Krakowa, która może przedstawić swoje programy, ktore otrzymały dotację.

Pan Piechocki niczego takiego nie przedstawił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
dorota / 12 lutego 2014 o 10:13

Witam mnie ten "znachor" naciągnoł miał trzy rundy i do żadnej się wniosek nie dostał bo zawsze coś było źle z chęcią dołącze się do pozwu. Jestem z mazowsza.

Na razie to tylko obrażacie a proszę podać konkrety aby można było je zweryfikować z prawdą np.2 osoby z poznania  firmę oszukały ponieważ wplacili kwotę 2.300 a  mówiąć ze wpłacili 2.800 a taką kwotę odebrali!!! inna to dostali o 1.500zł kwotę która in się nie należała więc proszę o KONKRETY!!!!!!  

Na razie to tylko obrażacie a proszę podać konkrety aby można było je zweryfikować z prawdą np.2 osoby z poznania  firmę oszukały ponieważ wplacili kwotę 2.300 a  mówiąć ze wpłacili 2.800 a taką kwotę odebrali!!! inna to dostali o 1.500zł kwotę która in się nie należała więc proszę o KONKRETY!!!!!!  

rozwiń
Avatar
dorota / 11 lutego 2014 o 09:04

Proponuję spotkać się i omówić "dokonania" i zaangażowanie  pana Piechockiego w skopaniu licznych projektów o dotacje unijne.

Proszę o informacje o nazwę firmy ,która miała według Pani żle stworzony wniosek

Avatar
dorota / 11 lutego 2014 o 09:01

Proponuję spotkać się i omówić "dokonania" i zaangażowanie  pana Piechockiego w skopaniu licznych projektów o dotacje unijne.

Witam!

Z czego wiem to firmy ,które nie dostały dotacji miały zwrot wpłaty proszę podać konkretnie nazwę firmy ,firmy też miały zwrot poniesionych kosztów 

Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 9

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 176 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 48 54

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!