Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2011 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Dotacje z LAWP dla działaczy PO. Uchybienia były, ale niewielkie

Autor: Zdjęcie autora Pit
0 11 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przyznając pieniądze unijne firmie należącej do działaczy Platformy Obywatelskiej popełniła tylko błędy formalne. – Nie ma powodów, by unieważnić konkurs – to wyniki kontroli w agencji przeprowadzonej przez samorząd województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku roku firmie Prestige Solutions należąca do Pawła Markiewicza i Piotra Steca, wtedy członków władz lubelskiej PO, przyznano 497 tys. zł w ramach konkursu na wsparcie otoczenia biznesu i transfer wiedzy.

Pieniądze rozdysponowała LAWP (kierownikiem oddziału oceny projektów był Paweł Majka z PO, teraz zastępca jednego z dyrektorów w Ratuszu), a decyzję zaakceptował zarząd województwa, w którym zasiada dwóch ważnych polityków PO (Krzysztof Grabczuk i Jacek Sobczak).

Po ujawnieniu sprawy firma zrezygnowała z dofinansowania. Markiewicz stwierdził, że nie będzie ubiegał się o fotel szefa kancelarii prezydenta Lublina, a Stec zrezygnował z polityki.

Urzędnicy marszałka skontrolowali w LAWP zasady przyznawania dotacji. Uznali, że nie ma podstaw do unieważnienia konkursu, w którym brali udział politycy PO. Uchybienia, do jakich doszło miały jedynie charakter formalny.

LAWP ma wprowadzić program optymalizacji procedur przyznawania dotacji, min. mają zostać doprecyzowane kryteria wyboru projektów do dofinansowania.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 04:49
zaklady bukmacherskie
Avatar
misiak / 12 lipca 2011 o 07:23
Faktycznie nierzetelność dziennikarzy mnie przeraża, jest coraz gorzej.. Ci co popierają PIS to już widać że walczą o wszystko, żenada
Avatar
mikro / 12 lipca 2011 o 05:50
I tak to wygląda z naszymi dziennikarzami! Jeszcze dwa miesiące temu wielka afera a teraz już nie ma sprawy i tematu. Dlaczego dziennikarze są bezkarni i piszą na podstawie doniesień a nie faktów..
Avatar
hubus / 12 lipca 2011 o 05:07
Po ujawnieniu sprawy firma zrezygnowała z dofinansowania. Markiewicz stwierdził, że nie będzie ubiegał się o fotel szefa kancelarii prezydenta Lublina. i jak sie to ma do rzeczywistosci? nijak. gdzie byl tam jest i tylko patrzec jak wygra konkurs. czy taki nieslowny gosc moze byc dyr kanc prez? ano widac moze. błazenada.
Avatar
Mark / 11 lipca 2011 o 23:22
I POraz kolejny, niejaka Julcia Pitera powie; "Co ja mogę, no co ja mogę", pozdrawiam elektorat jedynie słusznej partyji i przedstawicieli wymiaru tzw. sprawiedliwości...
Avatar
kof / 11 lipca 2011 o 20:16
Stec, Majka, Markiewicz... ręka rękę myje! Dwaj Panowie już na dyrektorskich stołkach - mimo młodego wieku, co w ich przypadku oznacza TYLKO i WYŁĄCZNIE brak doświadczenia, wiedzy... ale im większy stołek, tym NIŻEJ się spada!
Avatar
mietek / 11 lipca 2011 o 19:50
Tak kur..... Napisałem wniosek. Wydatki na minimum. Tylko te, które są wymienione w dzienniku ustaw do prowadzenia konkretnego rodzaju działalności. A mądry oceniający stwierdził, ze część z nich jest niepotrzebna. Niedouczone buraki, którym wydaje się, ze wszystko wiedza. Najlepiej dać swoim. Po roku wszystko sprzeda..... Dwa lata odczeka i znowu dotacja...
Avatar
lubik / 11 lipca 2011 o 19:39
Tak samo jest z kursami finansowanymi z pieniedzy unii europejskiej.Swoi robia ten sam kurs po kilkanaście razy traktując to jako sposób na życie,a ci bez pracy dla których taki kurs byłby jakąś szansa w zyciu nie maja szans.Ta cała polityka to jedno wielkie oszustwo,po to aby swoim żyło sie lepiej!
Avatar
kad / 11 lipca 2011 o 19:15
@ FormaLista

Było kiedyś takie hasło: "Naród z Partią, Partia z Narodem".
Wszyscy mysleli, że to juz historia ...
Avatar
FormaLista / 11 lipca 2011 o 18:53
Mojej firmie z przyczyn formalnych odmówiono dofinansowania, a wniosek odrzucono. Ta formlana głowna przyczyna to zapewne brak członkowstwa w PO.
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 04:49
zaklady bukmacherskie
Avatar
misiak / 12 lipca 2011 o 07:23
Faktycznie nierzetelność dziennikarzy mnie przeraża, jest coraz gorzej.. Ci co popierają PIS to już widać że walczą o wszystko, żenada
Avatar
mikro / 12 lipca 2011 o 05:50
I tak to wygląda z naszymi dziennikarzami! Jeszcze dwa miesiące temu wielka afera a teraz już nie ma sprawy i tematu. Dlaczego dziennikarze są bezkarni i piszą na podstawie doniesień a nie faktów..
Avatar
hubus / 12 lipca 2011 o 05:07
Po ujawnieniu sprawy firma zrezygnowała z dofinansowania. Markiewicz stwierdził, że nie będzie ubiegał się o fotel szefa kancelarii prezydenta Lublina. i jak sie to ma do rzeczywistosci? nijak. gdzie byl tam jest i tylko patrzec jak wygra konkurs. czy taki nieslowny gosc moze byc dyr kanc prez? ano widac moze. błazenada.
Avatar
Mark / 11 lipca 2011 o 23:22
I POraz kolejny, niejaka Julcia Pitera powie; "Co ja mogę, no co ja mogę", pozdrawiam elektorat jedynie słusznej partyji i przedstawicieli wymiaru tzw. sprawiedliwości...
Avatar
kof / 11 lipca 2011 o 20:16
Stec, Majka, Markiewicz... ręka rękę myje! Dwaj Panowie już na dyrektorskich stołkach - mimo młodego wieku, co w ich przypadku oznacza TYLKO i WYŁĄCZNIE brak doświadczenia, wiedzy... ale im większy stołek, tym NIŻEJ się spada!
Avatar
mietek / 11 lipca 2011 o 19:50
Tak kur..... Napisałem wniosek. Wydatki na minimum. Tylko te, które są wymienione w dzienniku ustaw do prowadzenia konkretnego rodzaju działalności. A mądry oceniający stwierdził, ze część z nich jest niepotrzebna. Niedouczone buraki, którym wydaje się, ze wszystko wiedza. Najlepiej dać swoim. Po roku wszystko sprzeda..... Dwa lata odczeka i znowu dotacja...
Avatar
lubik / 11 lipca 2011 o 19:39
Tak samo jest z kursami finansowanymi z pieniedzy unii europejskiej.Swoi robia ten sam kurs po kilkanaście razy traktując to jako sposób na życie,a ci bez pracy dla których taki kurs byłby jakąś szansa w zyciu nie maja szans.Ta cała polityka to jedno wielkie oszustwo,po to aby swoim żyło sie lepiej!
Avatar
kad / 11 lipca 2011 o 19:15
@ FormaLista

Było kiedyś takie hasło: "Naród z Partią, Partia z Narodem".
Wszyscy mysleli, że to juz historia ...
Avatar
FormaLista / 11 lipca 2011 o 18:53
Mojej firmie z przyczyn formalnych odmówiono dofinansowania, a wniosek odrzucono. Ta formlana głowna przyczyna to zapewne brak członkowstwa w PO.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!