wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Droga na Czechów zostanie zamknięta. Pojedziemy objazdami

Dodano: 12 maja 2016, 18:38
Autor: Dominik Smaga

Na przebudowywanym odcinku dwupasmówki wymieniona ma być cała nawierzchnia jezdni i chodników. Projekt zakłada również całkowitą wymianę oświetlenia, a rowerzystów może ucieszyć fakt, że w końcu doczekają się tu ścieżek rowerowych. Trasy dla jednośladów zostaną zbudowane przy obu jezdniach i powinny być bardziej wytrzymałe, bo wykonane z dwóch warstw asfaltu<br />
Na przebudowywanym odcinku dwupasmówki wymieniona ma być cała nawierzchnia jezdni i chodników. Projekt zakłada również całkowitą wymianę oświetlenia, a rowerzystów może ucieszyć fakt, że w końcu doczekają się tu ścieżek rowerowych. Trasy dla jednośladów zostaną zbudowane przy obu jezdniach i powinny być bardziej wytrzymałe, bo wykonane z dwóch warstw asfaltu

W poniedziałek zamknięty zostanie drugi z wiaduktów w ciągu al. Kompozytorów Polskich. Kierowcy ani piesi nie będą mogli z nich korzystać nawet do połowy października. Ruch zostanie skierowany na objazdy

Zamknięcie wiaduktu to kolejny etap prac przy przebudowie al. Kompozytorów Polskich między rondem obok Orfeusza a skrzyżowaniem z al. Solidarności. W pierwszej kolejności przebudowywane będą wiadukty, bo to bardziej pracochłonne zajęcie. Jeden z wiaduktów, ten w gorszym stanie, już został zamknięty i niewiele z niego zostało. W poniedziałek zacznie się rozbiórka tego drugiego.

To oznacza, że nie będzie możliwy przejazd przebudowywanym odcinkiem al. Kompozytorów Polskich. Cały ruch ma być skierowany na objazd prowadzący przez „ślimaki” wiaduktu Poniatowskiego a następnie al. Solidarności. Kierowcy mogą też jechać przez ul. Północną i Szeligowskiego.

Pierwotnie miasto zakładało, że objazd będzie poprowadzony przez ul. Paganiniego, ale na to nie zgodziła się dzielnicowi radni z Czechowa Południowego. Po ich interwencji urzędnicy zdecydowali, że przez Paganiniego pojadą tylko mieszkańcy osiedla Lipińskiego. Będą oni mogli, jadąc od strony al. Solidarności, skręcać z al. Kompozytorów Polskich w lewo. W praktyce egzekwowanie, by z tego objazdu nie korzystał nikt inny, może być trudne.

* Na zmienione trasy trafić mają autobusy komunikacji miejskiej. Linie 12, 23, 34 i 74 jadąc w stronę śródmieścia będą jechać przez al. Kompozytorów Polskich i al. Smorawińskiego, potem zjadą na łącznicę pod al. Smorawińskiego, a następnie przez osiedlową ul. Paganiniego dojadą do al. Kompozytorów Polskich. Przystanek przed skrzyżowaniem z ul. Północną będzie czynny jak zwykle. W przeciwną stronę, czyli na Czechów, autobusy pojadą przez al. Kompozytorów Polskich, ul. Paganiniego, al. Smorawińskiego i przy Orfeuszu wrócą na al. Kompozytorów Polskich.

Roboty drogowe będą kosztować 9,9 miliona złotych.

Czytaj więcej o: Lublin drogi Czechów
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 maja 2016 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie Kieliszek się nawalił i gadał że przejazd będzie teraz wytrzezwiał i zmienił zdanie
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Remonty są potrzebne! Jednak zamykanie większości ulic w mieście w tym samym czasie to przegięcie.!
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Remonty są potrzebne ale prowadzone z głową. Objazd prowadzony przez wiadukt Poniatowskiego to jakiś absurd. Tam już i tak jest korek prawie do Orfeusza, więc jeszcze doładujcie następne auta !!! Powinno to być zrobione tak jak remont wiaduktów w ciągu al. Smorawińskiego. Ale u nas jak zwykle "NIEDASIĘ"

Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A po co remontować, nie lepiej aby się wszystko zawaliło, było by czyste powietrze :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a zamknijcie wszystkie ulicy, wszystko remontujcie zajeb..ści planiści z UM, Kieliszka to bym przegonił
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!