sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin ma jeden z najdroższych basenów miejskich w kraju. Taniej niż u nas można popływać nawet w Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi.

- Cena jest taka, jaką... chce zapłacić klient - tłumaczy zarządca lubelskiej pływalni.
Za 45 minut pływania w basenie przy Al. Zygmuntowskich osoba dorosła musi zapłacić 10 zł (od poniedziałku do piątku przed godz. 15) albo 11 zł (po godz. 15 i w weekendy). Bilet ulgowy kosztuje odpowiednio 7 i 8 zł.
- Korzystając z pływalni raz w tygodniu, miesięcznie muszę więc wydać ponad 40 zł. W porównaniu do warunków, które są na lubelskim basenie, to naprawdę dużo - mówi Dariusz Barański, nauczyciel z Lublina. - 8 zł za bilet ulgowy to też dużo - dodaje Marzena Ambroziak, licealistka. - Od koleżanek z innych miast wiem, że nawet bardzo dużo.
Sprawdziliśmy. Tańsze wejściówki na miejski basen mają mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Torunia, Łodzi, Wrocławia, Opola, Kielc, Zamościa, a nawet Warszawy. Droższe baseny prowadzone przez miejskie ośrodki sportu i rekreacji znaleźliśmy jedynie w czterech miastach: Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku. Z tym, że w dwóch ostatnich za cenę biletu pływacy mają do dyspozycji super nowoczesne parki wodne, z kilkoma basenami i zjeżdżalniami.
- Cena jest taka, jaką chce zapłacić klient - mówi Mariusz Szmit, dyrektor lubelskiego MOSiR. - Jeżeli przy Al. Zygmuntowskich zawsze mamy pełno i w basenie brak wolnych miejsc, to znaczy, że dla lublinian wejściówki nie są zbyt drogie.
Jak tłumaczy dyrektor, obniżenie cen biletów na basen oznaczałoby konieczność zwiększenia wydatków z budżetu miasta na działalność MOSiR. - Pieniądze uzyskane z biletów na basen są przeznaczane na utrzymywanie innych, mniej dochodowych obiektów, np. hali czy stadionu - wyjaśnia Szmit. - Jeśli tych środków będzie mniej, miasto będzie musiało dołożyć. Z pieniędzy podatników.
- Ceny dałoby się obniżyć. Ale byłaby to bardziej decyzja polityczna niż ekonomiczna - podkreśla Piotr Więckowski, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta. - Dlatego to sprawa, którą trzeba poważnie rozważyć.
Komisja zajmie się tym na najbliższym posiedzeniu, pod koniec października. Radni będą na ten temat rozmawiać z dyrektorem Szmitem.

Ceny biletów na baseny prowadzone przez OSiR-y w największych miastach (w zł):

Miasto normalny ulgowy

Rzeszów 3,50-7 2,50-5
Toruń 5,50-8 4-6
Łódź 6-10 4-6
Wrocław 7-10 5-7
Kielce 7 7
Zamość 7,50-9,50 5,20-6,50
Warszawa (Ochota) 8-10 5-6
Opole 8-9,70 4-7,50
Warszawa (Żoliborz) 10 5-6
Lublin 10-11 7-8
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
@
Shawman
(Anonimowy)
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

@
@ (11 października 2007 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ceny z biletów za pływanie pokrywają niegospodarność zarządzających innymi obiektami sportowymi.Miasto nie potrafi skontrolować prawidłowości zarządzania powierzonym majątkiem?Pan W. wie natomiast jak robić dzikie tory dla motocyklistów./patrz; porządkowanie terenu pod lotnisko w Swidniku/.Tak rządzi Platforma Obywatelska ,radni z kandydatką na posła ,żoną dyrektora klubu motorowego Pani Magdalena G-M.
Rozwiń
Shawman
Shawman (11 października 2007 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może lepiej wybrać się do SPA Nałęczów? Tam 60 minut od poniedziałku do piątku kosztuje 13 złotych. A są tam hydromasaże, sauny i jacuzzi.. :)
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (10 października 2007 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jest co komentować? Woda zawsze była w Lublinie luksusem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!