środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Drogowcy nie zamkną al. Warszawskiej: "Nie ma sensu zimą"

Dodano: 9 grudnia 2012, 17:29
Autor: Dominik Smaga

Skręt z al. Sikorskiego w lewo będzie wydłużony (Jacek Świerczyński)
Skręt z al. Sikorskiego w lewo będzie wydłużony (Jacek Świerczyński)

Al. Warszawska nie będzie zamknięta w tym roku, ale dopiero wiosną. – Nie ma sensu utrudniać ruch zimą, gdy pogoda mogłaby przerwać prace – wyjaśnia Ratusz.

Zamknięcie przejazdu al. Warszawską przy skrzyżowaniu z al. Solidarności było zapowiadane na listopad. Później Ratusz poinformował, że nastąpi to dopiero w grudniu. Teraz wiadomo już, że kierowcy na razie nie muszą się obawiać utrudnień.

– Istniejący przejazd na pewno zostanie utrzymany do wiosny. Zamykanie go w tej chwili byłoby tylko dodatkowym utrudnieniem dla kierowców przed świętami, a później warunki pogodowe mogłyby uniemożliwić pracę drogowcom – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że przejazd ma być zamknięty w związku z budową nowego odcinka al. Solidarności w kierunku przyszłej obwodnicy Lublina. Al. Warszawska ma pobiec estakadą nad nowym odcinkiem al. Solidarności.

Kierowcy jadący od strony Warszawy będą musieli skręcić przy Ogrodzie Botanicznym (tymczasową jezdnią) w lewo, w al. Solidarności, a do ronda Honorowych Krwiodawców dojadą przez al. Sikorskiego.

Z kolei jadący od ronda al. Warszawską w dół nie będą mogli skręcić w prawo w al. Solidarności i powinni zawczasu pojechać przez al. Sikorskiego, a na dole skręcić w lewo w trasę W-Z.

Miasto zdecydowało już, że wydłużony zostanie pas do skrętu w lewo z al. Sikorskiego w al. Solidarności. Teraz zaczyna się tuż przed skrzyżowaniem, ma zaledwie 65 m długości, a kierowcy chcący zająć ten pas muszą wcześniej odstać sporo czasu w sznurze samochodów zmierzających w ul. Ducha w stronę os. Botanik.

– Warunki techniczne pozwalają wydłużyć ten pas do 300 metrów, rozmawiamy z firmą Budimex, która buduje nam al. Solidarności, by ten lewoskręt był jak najbardziej wydłużony – dodaje Kieliszek.
Czytaj więcej o:
CB
Pan
Sławek
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

CB
CB (10 grudnia 2012 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To szczera prawda , rozgrzebując to skrzyżowanie przed oddaniem obwodnicy urząd szykuje nam niezły armagedon komunikacyjny , ale u nas już tak jest najpierw się robi a później się myśli , a myślenie przecierz nie boli
Rozwiń
Pan
Pan (10 grudnia 2012 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miasto powinno zabronić skrętu w lewo, a zrobić objazd przez wiadukt
Rozwiń
Sławek
Sławek (10 grudnia 2012 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra decyzja, ale i tak po zamknięciu Al.Warszawskiej wyjazd ze Sławina stanie się prawie niemożliwy. Sytuację poprawiłoby połączenie asfaltem ul.Poligonowej i Koncertowej i dopiero wtedy zamykanie Al.Warszawskiej.
Rozwiń
LK
LK (10 grudnia 2012 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ogóle to skrzyżowanie Warszawskiej z Solidarności, a w szczególności przejazd w stronę Centrum, nie powinien być zamykany przed oddaniem obwodnicy miasta, która przejmie większość ruchu tirów i w konsekwencji ruch na Warszawskiej będzie duzo mniejszy. Firma budująca dojazd do obwodnicy powinna w pierwszej kolejności budować w innym miejscu, a estakadę nad Warszawską zacząć później, po oddaniu obwodnicy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24