poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Drogowcy zgromadzili 10 tysięcy ton soli i dadzą zimie popalić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2009, 21:15
Autor: Paweł Puzio

Jesteśmy przygotowani na kolejny atak zimy – twierdzą drogowcy i zapewniają, że w ciągłym pogotowiu jest ponad 150 pługów i innego sprzętu, a służby postawiono w stan podwyższonej gotowości.

Jak na razie aura sprzyja kierowcom. Drogowcy pamiętają jednak o październikowych opadach śniegu i przygotowują się do odparcia kolejnego ataku zimy.

– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika.

Aby zminimalizować zimowe kłopoty na drogach, Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzęgła do walki ze śniegiem nie tylko ludzi i sprzęt, ale też nowoczesne środki łączności.

– Pojazdy służb drogowych są wyposażone w CB-radia, przez które pracownicy poinformują kierowców o stanie nawierzchni na danym odcinku – mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora w lubelskim oddziale GDDKiA.

To nie jedyne źródło wiedzy dla kierowców. – Mogą również korzystać z Punktu Informacji Drogowej, gdzie pod numerem (0-81) 535 85 82 są dostępne przez całą dobę aktualne informacje o przejezdności dróg. A dzięki Internetowi (www.gddkia.gov.pl) mogą podejrzeć ruch na drogach województwa – obraz przekazuje 13 kamer. Do końca listopada uruchomimy pięć kolejnych – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Ponad 1000 kilometrów dróg wojewódzkich i 340 km chodników obsłuży tej zimy 14 firm, z którymi podpisano 4-letnie kontrakty.

– Każdy z ich pługów, solarek, równiarek jest wyposażony w GPS, aby na bieżąco śledzić jego położenie, a w razie potrzeby szybko przerzucić w inny rejon – mówi Władysław Rawski i dodaje, że na składach czeka na zimę 10 tysięcy ton soli. Ta ilość powinna wystarczyć na sezon 2009/2010.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jotgie
!!!!
sakreble
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jotgie
Jotgie (3 listopada 2009 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 minut jeździłaby solarka, bo tylko wtedy n ie będzie biało i ślisko. Wytyczne odśnieżania mówią o czarnej nawierzchni po 4 godzinach od USTĄPIENIA opadów.
Rozwiń
!!!!
!!!! (3 listopada 2009 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HA HA HA HA HA HA HA co roku tak mówią !
Rozwiń
sakreble
sakreble (3 listopada 2009 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe co na to Greenpeace? Że też żaden z zielonych nie przypiął się jeszcze do solarki. G... ich to obchodzi, bo prawdziwą kasę mogą zarobić na bzdetnych teoriach o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu. Sól niszczy nasze samochody, buty i drzewa, ale kogo to obchodzi?
Rozwiń
maly3109
maly3109 (3 listopada 2009 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Auahahahaha )).Chyba zejdę zaraz ze śmiechu.I tak jak co roku po pierwszym śniegu Sławinek,3-go Maja,Filaretów itp. będzie stało.Ma być pięknie i pewnie wyjdzie jak zawsze,ale obym się mylił
Rozwiń
KENOBI
KENOBI (3 listopada 2009 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SÓL NISZCZY WIELE RZECZY...NASZE SAMOCHODY I ŚRODOWISKO NATURALNE. I GDZIE TU EKOLOGIA!!! GŁOŚNO WSZYSCY KRZYCZĄ I NIC SIĘ NIE DZIEJE. DLACZEGO SZWEDZI I WŁOSI MOGĄ NIE UŻYWAĆ SOLI A MY NIE?!
KTO PRZEPROWADZI AKCJĘ "SÓL NA STÓŁ A NA DOGI PŁUGI"!?
POZDRAWIAM!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!