Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2015 r.
6:50

Drożej na stole i pod choinką. Ile zapłacimy za święta w tym roku?

0 18 A A
Świeży karp kosztuje w Lubelskiem przeciętnie 13,20 zł za kg. Nieznacznie drożej niż przed rokiem, ale i tak jest najtańszy w kraju
Świeży karp kosztuje w Lubelskiem przeciętnie 13,20 zł za kg. Nieznacznie drożej niż przed rokiem, ale i tak jest najtańszy w kraju

Przygotowanie świątecznej wieczerzy będzie droższe niż przed rokiem. Ceny większości podstawowych produktów nieznacznie poszły w górę. Więcej zapłacimy również za świąteczne prezenty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do takich wniosków doszli specjaliści z Urzędu Statystycznego w Lublinie. Sprawdzili, ile klienci sklepów w naszym regionie płacą za poszczególne produkty. Okazało się, że najczęściej nieco więcej niż przed rokiem.

– Produkty niezbędne na wigilijnym stole podrożały w ciągu roku o 3,9 proc. – mówi dr Sławomir Dziaduch z US w Lublinie. – Największy wzrost dotyczy cukru, który zdrożał o ponad 20 procent.

Obecnie kosztuje średnio 2,44 zł za kg. Nieznacznie wzrosły również ceny mąki oraz karpia. Świeży kosztuje przeciętnie 13,20 zł za kg. Za płaty i filety śledziowe trzeba zapłacić ok. 2 zł więcej. Kapusta kiszona podrożała o ponad 14 proc. Buraki aż o połowę, do poziomu 1,86 zł za kg. Minimalnie spadła za to cena suszonych grzybów. Tańszy jest również majonez.

Więcej zapłacimy za owoce. Kilogram pomarańczy kosztuje średnio 5 zł, a mandarynek ponad 6 zł. To oznacza ok. 10-procentowy wzrost cen. W ostatnim roku najbardziej podrożały jabłka, o blisko 36 proc. Za kilogram tych owoców trzeba dziś zapłacić średnio 2,58 zł. Nieznacznie spadły ceny bananów i cytryn.

Przygotowanie ciast również może nas kosztować nieco więcej niż rok temu. To z powodu wzrostu cen bakalii. Rodzynki podrożały o blisko 10 proc., a orzechy włoskie prawie o 16 proc. Kosztują dziś średnio 6,98 zł za kg. Cena miodu wzrosła tylko symbolicznie, do poziomu 13,37 zł za 400 gramów. Mak kosztuje przeciętnie 21,49 zł za kg. O blisko 10 proc. zdrożała gorzka czekolada. Teraz kosztuje przeciętnie 3,3 zł za 100 g.

Z raportu statystyków wynika, że znacznie spadły ceny nabiału, od 7 do ponad 20 procent. Przykładem może być ser „Gouda”, który obecnie kosztuje średnio 17,55 zł za kg. Mniej zapłacimy również za mleko, śmietanę, twaróg, jajka i masło. Nieznacznie, o ok. 6 proc., podrożała tylko margaryna.

Spadły ceny większości mięs i wędlin. Kilogram szynki kosztuje średnio 21,24 zł za kg. To o ponad 8 proc. mniej niż przed rokiem. Za kilogram kiełbasy myśliwskiej trzeba zapłacić niespełna 27 zł, czyli 10 proc. mniej niż rok temu. Kilogram wołowiny to wydatek blisko 30 zł.

Z badań wynika, że podrożały nie tylko produkty, które znajdziemy na świątecznym stole. Więcej trzeba będzie zapłacić także za prezenty. Klocki i pluszaki podrożały o ok. 10 proc. Minimalnie wzrosły ceny książek, do poziomu 38 zł. Kompaktowy aparat fotograficzny kosztuje średnio ok. 600 zł. To o 13 proc więcej niż przed rokiem. Gra na Playstation to wydatek ok. 170 zł. Sto złotych mniej trzeba zapłacić za parę słuchawek. Spadły jedynie ceny tabletów, średnio o 8 proc. w skali roku.

Niewielkie, blisko 3-procentowe podwyżki, dotyczą damskich rękawiczek, kolczyków i zegarków. Złoty łańcuszek kosztuje ok. 200 zł. Minimalnie mniej niż przed rokiem. Ceny męskich zegarków i portfeli wzrosły o parę procent. Za krawat trzeba zapłacić średnio 36 zł. Para skarpetek to wydatek rzędu 6 zł. Za męskie, skórzane rękawiczki trzeba zapłacić średnio blisko 100 zł.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 10:41
Do Icówka. aż strach patrzeć, żeby prezydentową była prawdziwą żydówką z domu konhauser. Dlaczego wyznawcy PIS tego nie dostrzegają. Duda został prezydentem bo go poparła mniejszość żydowska z profesorem Konhauserem na czele, który tak gorliwie sprzeciwiał się pogromowi kieleckiemu.
Avatar
Icówka / 24 grudnia 2015 o 02:15

Ależ sobie dogodził POkraczna siroto. Ja cieszę się z tego, że Polska POgoniła POkraki i Bula w pisdu. Co Wam POkraki zostało? GWno to zjedzcie go zarówno a Polakom dajcie spokój.


To rzeczywiście przykre !!! Do tego taki los zgotowały solidaruchy z niektórymi księżmi tym maluczkim , których najnormalniej w świecie oszukali...;-(((

Pokaż mi chociaż 1 solidarucha co "rzundzi" w Lublinie? Rzundzi od 7 lat Łysoń z PZPR. Faktem jest, że wg UE Lublin i Region to miejsce gdzie ludzie tu mieszkający mają najniższe dochody w Europie. Czyli są zadupkiem UE i Europy. Kto doił przez ostatnie 8 lat Polaków czy czasem nie sekta "Pancernej brzozy" i nagle świst i gwizd i nie ma przy żłobie POkracznej braci. A i Żydzi odezwali się chórem : aj, waj brak demokracji. Za Korniszona i POkrak to była demokracja pełnym sznurem. Sami ludzie ze świecznika POpełniali samobójstwa z dobroci. No może i teraz zaczną wieszać się Ci co Ich oderwali od stołków.

Pokaż mi chociaż 1 solidarucha co "rzundzi" w Lublinie? Rzundzi od 7 lat Łysoń z PZPR. Faktem jest, że wg UE Lublin i Region to miejsce gdzie ludzie tu mieszkający mają najniższe dochody w Europie. Czyli są zadupkiem UE i Europy. Kto doił przez ostatnie 8 lat Polaków czy czasem nie sekta "Pancernej brzozy" i nagle świst i gwizd i nie ma przy żłobie POkracznej braci. A i Żydzi odezwali się chórem : aj, waj brak demokracji. Za Korniszona i POkrak to była demokracja pełnym sznurem. Sami ludzie ze świecznika POpełniali samobójstwa z dobroci.... rozwiń

Avatar
Ultra / 24 grudnia 2015 o 02:07

Już nie masz co PiSać.Siedź i ciesz się z PiSiego dobrobytu.

Ależ sobie dogodził POkraczna siroto. Ja cieszę się z tego, że Polska POgoniła POkraki i Bula w pisdu. Co Wam POkraki zostało? GWno to zjedzcie go zarówno a Polakom dajcie spokój.

Avatar
Spontan / 24 grudnia 2015 o 00:32

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć.

.

Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year
.

Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 00:22
Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year
Avatar
szalony / 23 grudnia 2015 o 23:15

kupiłem sześć dziełek amfy - totalny odlot i święta tanio i z głowy.

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć. 

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć. 

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:11
Jedni są bogaci, drudzy biedni. Tak było,jest i będzie. A że ludkowie głupieją przed świętami to już inny problem. A i tak 30% jedzenia trafi do śmieci.
Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:06

co gdy ktoś ma na życie 300 zł po opłatach, święta to czas najbardziej przykry, bo na nic niema a co dopiero na prezenty

To rzeczywiście przykre !!! Do tego taki los zgotowały solidaruchy z niektórymi księżmi tym maluczkim , których najnormalniej w świecie oszukali...;-(((

Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:04

Rok w rok to samo,na święta drożej ogólny chaos,ludzie w amoku robiący zakupy,a to tylko kilka dni wolnych od pracy..ufff jak dobrze. Zaraz będzie się mówiło święta ,święta i po świętach.I o co było tyle hałasu?Po co były te same nudne jak flaki z olejem christmasowe pioseneczki,których już nie da się słuchać i jakieś keviny same w domu. Czemu to wszystko ma służyć? I tak nic się nie zmieni.Dalej ludzie będą skakać sobie do gardeł,kłócić się.Jednym słowem hypokryzja i obłuda.

Popieram w pełnej rozciągłości !!! W jednym z supermarketów poczciwi seniorzy z taką siłą  i jadem w oczach walczyli w kolejce po karpia, że zastanawiałem się, czy to już obłęd, czy ich normalna cecha ,którą wyzwala sytuacja stresowa ?!

Popieram w pełnej rozciągłości !!! W jednym z supermarketów poczciwi seniorzy z taką siłą  i jadem w oczach walczyli w kolejce po karpia, że zastanawiałem się, czy to już obłęd, czy ich normalna cecha ,którą wyzwala sytuacja stresowa ?!

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 14:57
Zapłaciłem faktycznie sporo za aparat panasonica ale jak mam zobaczyć radość mojej córki to mogę i więcej dopłacić
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 10:41
Do Icówka. aż strach patrzeć, żeby prezydentową była prawdziwą żydówką z domu konhauser. Dlaczego wyznawcy PIS tego nie dostrzegają. Duda został prezydentem bo go poparła mniejszość żydowska z profesorem Konhauserem na czele, który tak gorliwie sprzeciwiał się pogromowi kieleckiemu.
Avatar
Icówka / 24 grudnia 2015 o 02:15

Ależ sobie dogodził POkraczna siroto. Ja cieszę się z tego, że Polska POgoniła POkraki i Bula w pisdu. Co Wam POkraki zostało? GWno to zjedzcie go zarówno a Polakom dajcie spokój.


To rzeczywiście przykre !!! Do tego taki los zgotowały solidaruchy z niektórymi księżmi tym maluczkim , których najnormalniej w świecie oszukali...;-(((

Pokaż mi chociaż 1 solidarucha co "rzundzi" w Lublinie? Rzundzi od 7 lat Łysoń z PZPR. Faktem jest, że wg UE Lublin i Region to miejsce gdzie ludzie tu mieszkający mają najniższe dochody w Europie. Czyli są zadupkiem UE i Europy. Kto doił przez ostatnie 8 lat Polaków czy czasem nie sekta "Pancernej brzozy" i nagle świst i gwizd i nie ma przy żłobie POkracznej braci. A i Żydzi odezwali się chórem : aj, waj brak demokracji. Za Korniszona i POkrak to była demokracja pełnym sznurem. Sami ludzie ze świecznika POpełniali samobójstwa z dobroci. No może i teraz zaczną wieszać się Ci co Ich oderwali od stołków.

Pokaż mi chociaż 1 solidarucha co "rzundzi" w Lublinie? Rzundzi od 7 lat Łysoń z PZPR. Faktem jest, że wg UE Lublin i Region to miejsce gdzie ludzie tu mieszkający mają najniższe dochody w Europie. Czyli są zadupkiem UE i Europy. Kto doił przez ostatnie 8 lat Polaków czy czasem nie sekta "Pancernej brzozy" i nagle świst i gwizd i nie ma przy żłobie POkracznej braci. A i Żydzi odezwali się chórem : aj, waj brak demokracji. Za Korniszona i POkrak to była demokracja pełnym sznurem. Sami ludzie ze świecznika POpełniali samobójstwa z dobroci.... rozwiń

Avatar
Ultra / 24 grudnia 2015 o 02:07

Już nie masz co PiSać.Siedź i ciesz się z PiSiego dobrobytu.

Ależ sobie dogodził POkraczna siroto. Ja cieszę się z tego, że Polska POgoniła POkraki i Bula w pisdu. Co Wam POkraki zostało? GWno to zjedzcie go zarówno a Polakom dajcie spokój.

Avatar
Spontan / 24 grudnia 2015 o 00:32

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć.

.

Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year
.

Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 00:22
Pozdro dla #szalonego I by Mieli w Chuuujmasss and Happy new year
Avatar
szalony / 23 grudnia 2015 o 23:15

kupiłem sześć dziełek amfy - totalny odlot i święta tanio i z głowy.

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć. 

Zrobiłem to samo. Dokupiłem jeszcze 4 L wódki krajowej bo ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Święta za 200 zł i gitara. Szwagier poszedł po świerka do lasu. Wróci jak się ściemni żeby nikt nie widział jak go targa przez pół wsi. Brat zabrał wszystkie sieci i kradnie na stawach hodowlanych jakąś rybkę. W Szczepana przyjedzie siostra z córkami 10 i 13 lat to będzie w co zamoczyć. 

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:11
Jedni są bogaci, drudzy biedni. Tak było,jest i będzie. A że ludkowie głupieją przed świętami to już inny problem. A i tak 30% jedzenia trafi do śmieci.
Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:06

co gdy ktoś ma na życie 300 zł po opłatach, święta to czas najbardziej przykry, bo na nic niema a co dopiero na prezenty

To rzeczywiście przykre !!! Do tego taki los zgotowały solidaruchy z niektórymi księżmi tym maluczkim , których najnormalniej w świecie oszukali...;-(((

Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:04

Rok w rok to samo,na święta drożej ogólny chaos,ludzie w amoku robiący zakupy,a to tylko kilka dni wolnych od pracy..ufff jak dobrze. Zaraz będzie się mówiło święta ,święta i po świętach.I o co było tyle hałasu?Po co były te same nudne jak flaki z olejem christmasowe pioseneczki,których już nie da się słuchać i jakieś keviny same w domu. Czemu to wszystko ma służyć? I tak nic się nie zmieni.Dalej ludzie będą skakać sobie do gardeł,kłócić się.Jednym słowem hypokryzja i obłuda.

Popieram w pełnej rozciągłości !!! W jednym z supermarketów poczciwi seniorzy z taką siłą  i jadem w oczach walczyli w kolejce po karpia, że zastanawiałem się, czy to już obłęd, czy ich normalna cecha ,którą wyzwala sytuacja stresowa ?!

Popieram w pełnej rozciągłości !!! W jednym z supermarketów poczciwi seniorzy z taką siłą  i jadem w oczach walczyli w kolejce po karpia, że zastanawiałem się, czy to już obłęd, czy ich normalna cecha ,którą wyzwala sytuacja stresowa ?!

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 14:57
Zapłaciłem faktycznie sporo za aparat panasonica ale jak mam zobaczyć radość mojej córki to mogę i więcej dopłacić
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc 8 3

Gorsza sytuacja, która mogłaby nas spotkać w takim dniu, to chyba tylko śmierć bliskiej osoby – mówi pani Edyta. Młodzi pobrali się w sobotę w kościele w Wojciechowie. Kiedy razem w gośćmi bawili się na weselu ktoś okradł ich ze wszystkich pieniędzy, które dostali w prezencie

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna"

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna" 6 10

Droga do nowego przystanku kolejowego na Czubach nie będzie bezpieczna ani dla pieszych, ani dla kierowców - twierdzą władze miasta. Bardzo ostro krytykują zaprojektowaną przez kolejarzy drogę do peronu. Właściwy dojazd i dojście ma zapewnić miasto, ale na razie nie zamówiło nawet projektu takiej ulicy

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki 1 0

Półfinały w grupie czwartej na razie przebiegają po myśli faworytów. MKS San-Pajda prowadzi z LUK AZS UMCS 2:0. Po dwóch meczach tak samo wygląda rywalizacja Szóstki Mielec z Tomasovią

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów 1 1

Dzisiaj Górnik Łęczna w zaległym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie
galeria

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie 11 15

Albo nikt nie chce się podjąć budowy, albo wykonawcy proponują za wysokie ceny. Taki problem ze znalezieniem ekip budowlanych coraz częściej ma samorząd Lublina. Już wiadomo, że kilku inwestycji nie zacznie w zakładanym terminie. Z jednej już w tym roku zrezygnowano, losy innej rozstrzygną się pojutrze

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka
z kraju
film

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka 1 12

Tarnobrzeg (woj. podkarpackie). 41-letni Tomasz O. zawiesił metalową linkę między dwoma metrowymi słupkami. Linka przecięła tchawicę 15-letniego Dominika, który przejeżdżał przez prywatną drogę na skuterze. 41-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 4 1

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ
galeria
film

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ 5 4

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 4

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 427 72

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 49 2

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 21 8

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 26 1

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!