sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Duże zmiany w szpitalach w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2013, 19:55
Autor: (IZI)

W minionym roku blok operacyjny szpitala kolejowego przeszedł gruntowną modernizację (Maciej Kaczano
W minionym roku blok operacyjny szpitala kolejowego przeszedł gruntowną modernizację (Maciej Kaczano

Odnowiony i przebudowany blok operacyjny Okręgowego Szpitala Kolejowego wreszcie przyjmie chorych. Urząd Marszałkowski przyznał 1 mln 736 tys. zł na wyposażenie go w nowy sprzęt.

Szpital kupi m.in. nowe stoły operacyjne (chirurgiczny, urologiczny i ortopedyczny), aparaty do znieczulania, defibrylator i laryngoskopy do trudnej intubacji. W minionym roku blok operacyjny przeszedł gruntowną modernizację (na zdjęciu). Szpital kolejowy jest zadłużony na ok. 40 mln zł, ale nie bez powodu inwestuje się tutaj w blok operacyjny.

– Chirurgia w szpitalu kolejowym będzie się rozwijać, więc wydatki na wyposażenie bloku operacyjnego, podniesienie standardu leczenia pacjentów i polepszenie warunków pracy lekarzy, mają sens – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Właśnie dziś sejmik województwa lubelskiego będzie głosował m.in. nad zmianami w statutach trzech lubelskich szpitali marszałkowskich. Niektóre z planowanych zmian to: przeniesienie Zakładu Medycyny Nuklearnej i Oddziału Ginekologii z Okręgowego Szpitala Kolejowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej; połączenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego OSK z ZOL-em Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego; powiększenie ZOL-u w szpitalu im. Jana Bożego z 25 do co najmniej 70 łóżek, rozwijanie w tym szpitalu świadczeń z zakresu pulmonologii i gruźlicy; przejęcie przez szpital przy al. Kraśnickiej toksykologii, kardiologii oraz Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych ze szpitala im. Jana Bożego.

Również dziś w szpitalu przy al. Kraśnickiej zaczyna działać Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna. Dotychczasowa siedziba przychodni przy ul. 3 Maja jest już pusta. Szpital przejmuje przychodnię wraz z jej kontraktem z NFZ.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ciekawy komentarz
szpital
salo(no)wa
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ciekawy komentarz
ciekawy komentarz (5 lutego 2013 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawy komentarz dotyczący poslkiej słuzby zdrowia:

http://www.medicalnet.pl/Decydenci-i-politycy-maja-problemy-z-logika,wiadomosc,4,luty,2013.aspx

Cała prawda...
Rozwiń
szpital
szpital (4 lutego 2013 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy kondycja finansowa szpitala jest analogiczna do kondycji pozostałych szpitali w Lublinie? Jakie jest zadłużenie tej placówki? ile milinów? Czy jest ryzyko wejścia na konta szpitala komornika? Dalej czy będzie to również sukces, gdy fikcejnie zadłuzony szpital przez NFZ, (które wypłaci sobie milionwe nagrody za to, że nie płaci szpitalom za wykonania) zostanie za grosze z wielką pompą i "sukcesem" "sprywatyzowany"? Czy te pytania zdecydujecie się państwo dziennikarze zadać?
Rozwiń
salo(no)wa
salo(no)wa (4 lutego 2013 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...blok operacyjny przeszedł gruntowną modernizację (na zdjęciu)....
Małe wyjaśnienie.Otóż blok operacyjny w szpitalu kolejowym przeszedł gruntowną modernizację w rzeczywistości (a nie na zdjęciu).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!