niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Dwa miliardy dla Lubelszczyzny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2007, 16:28

Szkolenia dla rolników i przedsiębiorców, nauka języków, kursy dla bezrobotnych, dofinansowanie studiów - na to wszystko już od września dostaniemy z UE prawie dwa miliardy zł.

Pieniądze będą pochodziły z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Władze naszego województwa podpisały dziś z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego porozumienie w tej sprawie. - Te pieniądze mamy już zaklepane i nikt nam ich nie odbierze - mówi Jarosław Zdrojkowski, marszałek województwa.

Chodzi o 512 mln euro, czyli blisko 2 mld złotych. To o 32 mln euro więcej, niż zakładano w pierwotnej wersji programu, zatwierdzonej przez Radę Ministrów w listopadzie zeszłego roku. Więcej od nas dostaną tylko województwa: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie i małopolskie. - Ale pod względem wskaźnika euro na jednego mieszkańca nasze województwo zajmuje drugą pozycję, tuż po świętokrzyskim - podkreśla Zdrojkowski.

Pieniądze pójdą m. in. na szkolenia, naukę języków obcych, podnoszenie kwalifikacji bezrobotnych, pomoc w zdobyciu nowych umiejętności przez rolników czy przedsiębiorców, szkolnictwo wyższe czy wspomaganie niepełnosprawnych na rynku pracy.

- Pojawią się zupełnie nowe, ogromne pieniądze, które pozwolą nam przeskoczyć pewien etap, dotyczący głównie rozwoju zasobów ludzkich - mówi marszałek. - Pomoc w różnych formach trafi do niemal każdego mieszkańca.

Kiedy? Do końca czerwca ministerstwo ma dopracować ostateczną treść programu. Następnie dokument zostanie skierowany do Komisji Europejskiej. Tuż po wakacjach Komisja dokona formalnej akceptacji Programu. A to oznacza, że pieniądze trafią do nas już we wrześniu. Na ten miesiąc władze województwa zaplanowały pierwsze konkursy w ramach PO Kapitał Ludzki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!