wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Dwie nowe sygnalizacje świetlne mają stanąć na Drodze Męczenników Majdanka

Dodano: 26 maja 2016, 17:54
Autor: Dominik Smaga

Miasto chce je ustawić przy okazji przebudowy dróg, na którą właśnie ogłosiło przetarg.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
(fot. Bartłomiej Żurawski / archiwum)
(fot. Bartłomiej Żurawski / archiwum)

Przetarg dotyczy budowy nowego odcinka ul. Garbarskiej, której wylot ma się znaleźć dokładnie naprzeciw ul. Wrońskiej. Ruchem na tym skrzyżowaniu kierować mają światła, a główna droga będzie w tym miejscu poszerzona tak, by kierowcy jadący pod górę, jak i w dół mieli osoby pas do skrętu w lewo, jeden do jazdy na wprost oraz jeden służący zarówno do jazdy prosto jak też do skrętu w lewo.

Tak samo poszerzona ma być jezdnia Drogi Męczenników Majdanka na położonym nieco wyżej skrzyżowaniu z ul. Startową. Tu też miasto zamierza postawić światła. Czwartym wlotem tego skrzyżowania będzie wyjazd z drogi serwisowej po stronie Biedronki i stacji paliw. Z drogi tej nie będzie można skręcić w lewo w stronę Felina, a jedynie pojechać prosto w Startową lub skręcić w prawo, w stronę wiaduktu kolejowego.

Przebudowa Drogi Męczenników Majdanka w rejonie Startowej będzie skutkować zmianą przebiegu ścieżki rowerowej tej po stronie stacji paliw. Jednoślady będą musiały omijać z tyłu stojący tu pomnik Doli Robotniczej, bo między pomnikiem a poszerzoną jezdnią zmieścił się projektantowi wyłącznie chodnik.

Zgodnie z warunkami miejskiego przetargu przedłużenie ul. Garbarskiej, przebudowa skrzyżowań oraz montaż świateł i niezbędna przebudowa trakcji trolejbusowej ma się zakończyć nie później niż we wrześniu przyszłego roku.

Czytaj więcej o: Lublin drogi Lublin Bronowice
Użytkownik niezarejestrowany
Heniek
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 maja 2016 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i znowu kolejne swiatla - dlaczego nie korzysta sie z tak wspanialego rozwiazania jak rondo ??? taki typ skrzyzowania sam reguluje ruch ; no ale lobby producentow i wykonawcow swiatel jest jak widac silniejsze od zdrowego rozsadku
Rozwiń
Heniek
Heniek (28 maja 2016 o 01:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To pytanie powinno być skierowane do Zarządu Dróg i Mostów po co tyle świateł?
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2016 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Drodze MęczennikÓw Majdanda, na odcinku od Lotniczej do Krańcowej jest kulka wyjazdow z prywatnych posesji.Tam tez powinny byc swiatla i to obowiazkowo.
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2016 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po nic nie dających kamerkach na skrzyżowaniach ( nie zmienią światła nawet jak nie ma żadnego pojazdu do przejazdu albo nie wydłużą zielonego gdy sznur pojazdów dopiero nabiera tempa jazdy), tzw zielonej fali ( która przysporzyła tylko korków ), włodarze miasta dokładają kolejne światełka w ulicach ( nielicznych po których się jeszcze jeździ normalnie ). Szkoda pieniędzy podatników! Lepiej zajmijcie się łataniem dziur na Kunickiego, Fabrycznej, Kruczkowskiego i innych - najlepiej osobiście!, żeby nie było czasu na głupie wymysły.
Rozwiń
mieszkaniec Bronowic
mieszkaniec Bronowic (27 maja 2016 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Światła na skrzyżowaniu ze Startową to już największa głupota, ponieważ tą lokalną ulicą dojeżdza się do paru bloków i na prawdę jest tu mały ruch. Czas jeszcze na opamietanie się. Urzedzie Miejski, nie wyrzucajcie pieniędzy w błoto! Czy Lublin ma nadmiar pieniędzy? Czy Lublin musi być "zakorkowany" przez tego typu niepotrzebne inwesytycje?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!