Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2009 r.
22:05
Edytuj ten wpis

Dyrekcja szpitala: Nie było tajnego porozumienia z lekarzami

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 5 A A

Wszyscy zgodziliśmy się na równe cięcia pensji, a tymczasem lekarze wychodzą na zero - mówią związkowcy z zadłużonego po uszy szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obniżki pensji o 15 proc. mają uratować szpital znajdujący się w tragicznej sytuacji finansowej. Długi sięgają 100 mln zł. Pod groźbą likwidacji placówki większość związków zawodowych zgodziła się na cięcia. Przystały na nie m.in. pielęgniarki, anestezjolodzy i lekarze. W połowie stycznia podpisano porozumienie z dyrekcją.

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza napisała, że to nie jedyna ugoda zawarta w tym dniu. Z lekarzami podpisano dodatkowy dokument gwarantując wypłatę
15-procentowego wyrównania do pensji podstawowej. Reprezentanci pozostałych grup zawodowych nic o tym nie wiedzieli.

- Jesteśmy rozgoryczeni - mówi Mariola Orłowska, przewodnicząca lubelskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Podczas spotkania z dyrektorem nie było o tym mowy. Nie zostawimy tak tej sprawy. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie mogę wykluczyć protestu.

O niczym nie wiedział też Zarząd Województwa, któremu szpital podlega. Ryszard Śmiech, dyrektor placówki, tłumaczył się dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

- Niczego nie ukrywałem, nikogo nie oszukałem - zapewnia. - Urząd mógł nie wiedzieć o drugim porozumieniu, bo przedstawiliśmy jedynie informację o skutkach finansowych naszych decyzji a nie o liczbie podpisanych dokumentów. Lekarze stracą 15-proc., a może i więcej. Mimo wyrównania do pensji podstawowej będą cięcia w dodatkach, np. za staż czy dyżury.

Wyjaśnienia dyrektora uspokoiły urzędników marszałka. - Pulę na wynagrodzenia dla lekarzy zmniejszono o 15 proc. - zapewnia Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa. - Z tłumaczeń dyrekcji wynika, że wszystkich grup zawodowych dotkną równe cięcia. To jest dla mnie najistotniejsze.

W czwartek dyrektor i doradcy finansowi placówki będą rozmawiać z przedstawicielami związków zawodowych. Zaplanowano też spotkanie ze wszystkimi pracownikami szpitala.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ami / 4 lutego 2009 o 17:22
Najlepiej sprywatyzować ten szpital. Lekarze mogą co prawda mieć problemy z przyzwyczajeniem się do trzymania godzin pracy, ale przy odpowiedniej pensji będzie to łatwiejsze. Pielęgniarki też na takim ruchu nie stracą. Radiologia i laboratorium też nie:)
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2009 o 08:55
Zadaję pytanie czy ja też będę miał zmniejszone tylko wynagrodzenie podstawowe wszyscy pracownicy maja pochodne naliczane z wynagrodzenia podstawowego a te 15% to miały być proporcje wspomagania szpitala,trudno aby salowej obcięto tyle co lekarzowi(zabraknie pensji) ale odwrotnie to już proszę bardzo.Moralność "Kalego"Jest jeszcze inna sprawa o której nie mówi się głośno,przymuszanie pracowników do odejścia na emerytury.A wszystko to niby dla dobra szpitala, a mam wrażenie,że nie o to chodzi."Ogromny" sukces Pana Dyrektora jest tylko wielkim niemoralnym oszustwem.Inna sprawa to premie i wynagrodzenia za specjalne zasługi dla kadry kierowniczej której jest naprawdę grubo za dużo(kierownik od sprzątania,malarzy ,kilku w statystyce itp)ten okres to sprawa przetrwania ale nie szpitala kogo?- większość się orientuje
Zadaję pytanie czy ja też będę miał zmniejszone tylko wynagrodzenie podstawowe wszyscy pracownicy maja pochodne naliczane z wynagrodzenia podstawowego a te 15% to miały być proporcje wspomagania szpitala,trudno aby salowej obcięto tyle co lekarzowi(zabraknie pensji) ale odwrotnie to już proszę bardzo.Moralność "Kalego"Jest jeszcze inna sprawa o której nie mówi się głośno,przymuszanie pracowników do odejścia na emerytury.A wszystko to niby dla dobra szpitala, a mam wrażenie,że nie o to chodzi."Ogromny" sukces Pana Dyrekto... rozwiń
Avatar
rep / 4 lutego 2009 o 08:51
Znowu judzą dyspozycyjne pismaki !!!!! Do roboty dranie a nie tylko siejecie ferment!!!!!
Avatar
nissan / 4 lutego 2009 o 08:46
Niektóre Panie pielęgniarki na niektórych oddziałach powinny do swojej pracy dopłacać!!!Pokój socjalny drzwi zamknięte, na stoliku kawa i ciasto, telewizor a pacjenci sami sobie!!!!Podkreślam, że dotyczy to jednego z oddziałów.
Avatar
Telewidz / 3 lutego 2009 o 22:53
Ciekawe czy w ogolnopolskich mediach tez "wyprostuja" to co zostalo "przekrecone".
Avatar
ami / 4 lutego 2009 o 17:22
Najlepiej sprywatyzować ten szpital. Lekarze mogą co prawda mieć problemy z przyzwyczajeniem się do trzymania godzin pracy, ale przy odpowiedniej pensji będzie to łatwiejsze. Pielęgniarki też na takim ruchu nie stracą. Radiologia i laboratorium też nie:)
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2009 o 08:55
Zadaję pytanie czy ja też będę miał zmniejszone tylko wynagrodzenie podstawowe wszyscy pracownicy maja pochodne naliczane z wynagrodzenia podstawowego a te 15% to miały być proporcje wspomagania szpitala,trudno aby salowej obcięto tyle co lekarzowi(zabraknie pensji) ale odwrotnie to już proszę bardzo.Moralność "Kalego"Jest jeszcze inna sprawa o której nie mówi się głośno,przymuszanie pracowników do odejścia na emerytury.A wszystko to niby dla dobra szpitala, a mam wrażenie,że nie o to chodzi."Ogromny" sukces Pana Dyrektora jest tylko wielkim niemoralnym oszustwem.Inna sprawa to premie i wynagrodzenia za specjalne zasługi dla kadry kierowniczej której jest naprawdę grubo za dużo(kierownik od sprzątania,malarzy ,kilku w statystyce itp)ten okres to sprawa przetrwania ale nie szpitala kogo?- większość się orientuje
Zadaję pytanie czy ja też będę miał zmniejszone tylko wynagrodzenie podstawowe wszyscy pracownicy maja pochodne naliczane z wynagrodzenia podstawowego a te 15% to miały być proporcje wspomagania szpitala,trudno aby salowej obcięto tyle co lekarzowi(zabraknie pensji) ale odwrotnie to już proszę bardzo.Moralność "Kalego"Jest jeszcze inna sprawa o której nie mówi się głośno,przymuszanie pracowników do odejścia na emerytury.A wszystko to niby dla dobra szpitala, a mam wrażenie,że nie o to chodzi."Ogromny" sukces Pana Dyrekto... rozwiń
Avatar
rep / 4 lutego 2009 o 08:51
Znowu judzą dyspozycyjne pismaki !!!!! Do roboty dranie a nie tylko siejecie ferment!!!!!
Avatar
nissan / 4 lutego 2009 o 08:46
Niektóre Panie pielęgniarki na niektórych oddziałach powinny do swojej pracy dopłacać!!!Pokój socjalny drzwi zamknięte, na stoliku kawa i ciasto, telewizor a pacjenci sami sobie!!!!Podkreślam, że dotyczy to jednego z oddziałów.
Avatar
Telewidz / 3 lutego 2009 o 22:53
Ciekawe czy w ogolnopolskich mediach tez "wyprostuja" to co zostalo "przekrecone".
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 0 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 18 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.