piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Dyrektor na bocznicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2001, 20:06

Wystąpimy do marszałka województwa o odowołanie ze stanowiska dyrektora szpitala kolejowego w Lublinie Andrzeja Niemczyka – zdecydowała wczoraj komisja zdrowia Sejmiku Wojewódzkiego.
Przypomnijmy, że to właśnie Dziennik ujawnił to, co dzieje się w szpitalu kolejowym od czasu powołania na stanowisko dyrektora Andrzeja Niemczyka, protegowanego byłego marszałka Arkadiusza Bratkowskiego. Cztery szpitalne związki zawodowe zarzucają dyrektorowi skonfliktowanie załogi, prowadzenie fatalnej polityki personalnej i traktowanie szpitala jak prywatnego folwarku.
Po naszej publikacji otrzymaliśmy szereg telefonów od pacjentów i pracowników szpitala. Opinie potwierdzały zarzuty stawiane dyrektorowi. O odwołanie Niemczyka wystąpiła Lubelska Izba Lekarska, nowo powołany marszałek Edward Hunek otrzymał od czterech związków zawodowych wotum nieufności w stosunku do dyrektora. Sprawą zainteresowała się komisja zdrowia Sejmiku Wojewódzkiego.
– Wysłuchaliśmy wszystkich zainteresowanych – mówi przewodnicząca komisji dr Anna Jabłońska-Chmielewska. – Dyrektora bronił jedynie Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowa Izba Pielęgniarska. W tajnym głosowaniu komisja większością głosów zdecydowała, że wystąpimy do marszałka województwa o odwołanie dyrektora Niemczyka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!