wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Dyrektor na bocznicę

Dodano: 15 listopada 2001, 20:06

Wystąpimy do marszałka województwa o odowołanie ze stanowiska dyrektora szpitala kolejowego w Lublinie Andrzeja Niemczyka – zdecydowała wczoraj komisja zdrowia Sejmiku Wojewódzkiego.
Przypomnijmy, że to właśnie Dziennik ujawnił to, co dzieje się w szpitalu kolejowym od czasu powołania na stanowisko dyrektora Andrzeja Niemczyka, protegowanego byłego marszałka Arkadiusza Bratkowskiego. Cztery szpitalne związki zawodowe zarzucają dyrektorowi skonfliktowanie załogi, prowadzenie fatalnej polityki personalnej i traktowanie szpitala jak prywatnego folwarku.
Po naszej publikacji otrzymaliśmy szereg telefonów od pacjentów i pracowników szpitala. Opinie potwierdzały zarzuty stawiane dyrektorowi. O odwołanie Niemczyka wystąpiła Lubelska Izba Lekarska, nowo powołany marszałek Edward Hunek otrzymał od czterech związków zawodowych wotum nieufności w stosunku do dyrektora. Sprawą zainteresowała się komisja zdrowia Sejmiku Wojewódzkiego.
– Wysłuchaliśmy wszystkich zainteresowanych – mówi przewodnicząca komisji dr Anna Jabłońska-Chmielewska. – Dyrektora bronił jedynie Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowa Izba Pielęgniarska. W tajnym głosowaniu komisja większością głosów zdecydowała, że wystąpimy do marszałka województwa o odwołanie dyrektora Niemczyka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24