Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2011 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Dyrektor SPSK1 chce, żeby pracować tylko u niego

0 19 A A
Lekarze SPSK 1, których sprawa dotyczy, czas na podjęcie mają do końca miesiąca. Jeśli nie zrezygnuj
Lekarze SPSK 1, których sprawa dotyczy, czas na podjęcie mają do końca miesiąca. Jeśli nie zrezygnuj

Kontraktu NFZ na rok 2011 nie otrzymało 6 specjalistycznych poradni w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Dyrektor placówki znalazł sposób, by jednak przekonać NFZ do swojej oferty. Chce, by jego pracownicy zrezygnowali z pracy dla innych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie powiadomił nas jeden z lubelskich lekarzy. – Dyrekcja chce w ten sposób wyegzekwować od Narodowego Funduszu Zdrowia wyższy kontrakt na leczenie w 2011 roku – twierdzi.

Wielu specjalistów z SPSK Nr 1 pracuje na niepełnym etacie. Dlatego zatrudniają są w NZOZ-ach i prywatnych gabinetach. – Pracując w niepełnym wymiarze godzin, są mniej dostępni dla pacjentów. Dlatego ich oferta dla lubelskiego NFZ jest mniej atrakcyjna. Przegrywają więc w konkursie ofert na przyznanie kontraktów – dodaje nasz informator. I wyjaśnia: – Zdaniem dyrektora, jeśli specjaliści zrezygnują z pracy w prywatnych gabinetach, to fundusz przychylniej spojrzy na ofertę szpitalnych przychodni.

Lekarze SPSK 1, których sprawa dotyczy, czas na podjęcie mają do końca miesiąca. Jeśli nie zrezygnują z pracy w NZOZ-ach i prywatnych gabinetach, stracą pracę w szpitalu.

– Sytuacją najbardziej oburzeni są dermatolodzy i okuliści. Nie zamierzają rezygnować z pracy w gabinetach – mówi lekarz, który poinformował nas o sprawie. Lekarze z SPSK 1 nie chcą wypowiadać się o sprawie.

Leszek Kubicz, dyrektor Lubelskiej Izby Lekarskiej przyznaje, że wie o problemie szpitala przy ul. Staszica. Choć do izby nie wpłynęła dotąd żadna oficjalna skarga na działania dyrektora.
– Sytuacja dotyczy także innych placówek, między innymi szpitala w Chełmie – mówi Leszek Kubicz.

– Dlatego podczas najbliższej okręgowej rady lekarskiej będziemy apelowali do dyrektorów szpitali, by nie nadużywali instytucji zakazu konkurencji w stosunku do lekarzy. Taki proceder jest zgodny z prawem. Nie powinien być jednak stosowany w celu uzyskania kontraktu – podkreśla dyrektor.

Prawie wszystkie placówki, które nie dostały kontraktu NFZ na ten rok, odwołały się. NFZ ma ostatecznie zakończyć postępowania konkursowe 18 lutego – Oceny ofert dokonujemy według kryteriów takich jak jakość, kompleksowość, ciągłość oraz dostępność usług oraz cena – informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego NFZ.

Wczoraj kilkakrotnie próbowaliśmy porozmawiać w tej sprawie z dyrektorami szpitala w Lublinie i Chełmie. – W poniedziałek na naszej stronie internetowej pojawi się oficjalne stanowisko dyrektora w tej sprawie – usłyszeliśmy w sekretariacie SPSK Nr 1 w Lublinie. Dyrektor szpitala w Chełmie był w piątek był nieuchwytny. Sytuacji nie chciał też komentować żaden inny pracownik chełmskiej placówki.

Do tematu wrócimy.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wicek / 30 stycznia 2011 o 15:31
[quote name='Pol' timestamp='1296384670' post='430651']
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to butne "kapito"... Kretyn. Jeżeli jesteś lekarzem, to jakiś jakiś dramat... Przerzuć się na przedstawicielstwo handlowe. Mniej stresu i nie trzeba się uczyć. Nawet poprawnej polszczyzny.
[/quote]

zbieraj zatem na łapówki. nigdy nie traktowano mnie jak śmiecia. powtarzasz komunały puszczane w obieg przez jedynych słusznych co dbają o kraj, tzw obrońców, czy jak chcesz.
[quote name='Pol' timestamp='1296384670' post='430651']
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to bu... rozwiń
Avatar
Pol / 30 stycznia 2011 o 11:51
[quote name='klaus' timestamp='1296375748' post='430592']
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
[/quote]
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to butne "kapito"... Kretyn. Jeżeli jesteś lekarzem, to jakiś jakiś dramat... Przerzuć się na przedstawicielstwo handlowe. Mniej stresu i nie trzeba się uczyć. Nawet poprawnej polszczyzny.
[quote name='klaus' timestamp='1296375748' post='430592']
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
[/quote]
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "zna... rozwiń
Avatar
Michał / 30 stycznia 2011 o 11:43
Pamiętajcie, że w przychodniach przyszpitalnych jest ,tak jak wszędzie, pewien ograniczony przez NFZ limit przyjęć. Tak że każda przychodnia ten limit wykorzystuje, a zwykle przekracza, za co NFZ nie płaci. Zatem pacjenci, którzy się nie "załapią" w tym limicie nie będą mieli żadnych innych możliwości wizyty u danego lekarza. Kolejki (i tak b. długie) wzrosną jeszcze o kilka miesięcy- chcecie tego? Dyrektor nie zmusi lekarza ( a nawet nie będzie chciał!) do zwiększenia liczby przyjęć w poradniach -bo tylko będzi zwiększał swój tzn. szpitala dług.
Avatar
Lbn / 30 stycznia 2011 o 10:26
Taki zakaz powinien być w każdym szpitalu bo na chwile obecna szpital służy lekarzowi do naganiania pacjentów do prywatnych gabinetów - taki proceder kwitnie szczególnie wsród ginekologow prowadzących ciążę. A za prowadzenie badań za ktore pacjent płaci pieniądze na państwowym sprzęcie powinno być więzienie jak za zwyczajna kradzież.
Czasy lekarza świętej krowy powinny skończyć sie raz na zawsze...
Jeżeli ktoś pisze co ma dyrektor szpitala do prowadzenia działalności gospodarczej to mam nadzieje ze ten post to wyjaśnia.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 o 09:49
[quote name='Michał' timestamp='1296313096' post='430380']
Prawo o tzw. zakazie konkurencji można zastosować jedynie, gdy lekarz przyjmuje dodatkowo na NFZ, a jeśli przyjmuje prywatnie (tzn pacjenci opłacają wizytę) prawo to nie ma żadnego zastosowania, a nawet jest to złamanie prawa i można odwołać się do sądu.
[/quote]
no to zaraz, zaraz, ja jeżeli pracuję w państwowej firmie to dlaczego mam zgłaszać swoją prywatną firmę dyrektorowi po to aby mi dał zezwolenie na jej prowadzenie.
Avatar
klaus / 30 stycznia 2011 o 09:22
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
Avatar
pacjent / 30 stycznia 2011 o 08:32
Powinno być jak w policji - zgoda na pracę w innym zakładzie daje komendant. Albo prywatna praktyka albo cieplutka państwowa posadka i wykorzystywanie sprzętu po godzinach lub nawet w czasie pracy na własny użytek. Coś mi się robi jak widzę spóźniających się lekarzy do klinik, naburmuszonych i tych samych z uśmiechem za stówkę przyjmujących po godzinkach prywatnie.
Avatar
Karol / 29 stycznia 2011 o 19:09
Wasz informator myli pracę z chałturzeniem! Praca polega na starannym, porządnym wykonywaniu swoich obowiązkow. Pracownik powinien przystąpić do pracy sprawny i wypoczęty. Kodeks pracy określa - ile godzin można pracować dziennie. Kierowca ma tachograf w samochodzie i kontrolowany jest jego czas pracy. Lekarz to nie "święta krowa" bez kasy fiskalnej i dużym apetytem... Umiarkowania tu potrzeba!
Avatar
markus 46 / 29 stycznia 2011 o 18:44
moim zdaniem to lekarz powinien pracować na państwowej posadzie lub prywatnie najdłużej 12 godzin na dobę w pracy zmianowej.NIE powinien łączyć pracy prywatnej i państwowej.łączenie prywaty z państwową jest okazja do korupcji co bardzo często wykorzystują ordynatorzy oraz lekarze w przychodni ograniczając przyjmowanie w przychodni i zapraszają do gabinetu prywatnego a potem przyjmują w poradni po to żeby wykonać badania ,naciągając zoz-y na straty a samemu inkasować kasę do własnej kieszeni.działają na szkodę szpitali ,które ich zatrudniają -okradają .taka jest prawda o lekarzach.
moim zdaniem to lekarz powinien pracować na państwowej posadzie lub prywatnie najdłużej 12 godzin na dobę w pracy zmianowej.NIE powinien łączyć pracy prywatnej i państwowej.łączenie prywaty z państwową jest okazja do korupcji co bardzo często wykorzystują ordynatorzy oraz lekarze w przychodni ograniczając przyjmowanie w przychodni i zapraszają do gabinetu prywatnego a potem przyjmują w poradni po to żeby wykonać badania ,naciągając zoz-y na straty a samemu inkasować kasę do własnej kieszeni.działają na szkodę szpitali ,które ich zatrudniają... rozwiń
Avatar
err / 29 stycznia 2011 o 18:34
i bardzo dobrze.Tacy ginekolodzy przyjmują prywatnie a na badania darmowe zapisują do szpitala.
Avatar
wicek / 30 stycznia 2011 o 15:31
[quote name='Pol' timestamp='1296384670' post='430651']
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to butne "kapito"... Kretyn. Jeżeli jesteś lekarzem, to jakiś jakiś dramat... Przerzuć się na przedstawicielstwo handlowe. Mniej stresu i nie trzeba się uczyć. Nawet poprawnej polszczyzny.
[/quote]

zbieraj zatem na łapówki. nigdy nie traktowano mnie jak śmiecia. powtarzasz komunały puszczane w obieg przez jedynych słusznych co dbają o kraj, tzw obrońców, czy jak chcesz.
[quote name='Pol' timestamp='1296384670' post='430651']
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to bu... rozwiń
Avatar
Pol / 30 stycznia 2011 o 11:51
[quote name='klaus' timestamp='1296375748' post='430592']
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
[/quote]
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "znajomości" człowiek jest traktowany jak śmieć? Wiedzą, bo sami to wymuszają na pacjentach właściwie zajmując się tylko wybrańcami. A płacimy na ten syf zwany służbą zdrowia olbrzymie składki (palancie, sic!). Jakim skur...nem trzeba być, żeby wchodzić na to forum, okazywać taką pogardę i wyzywać ludzi. Jeszcze to butne "kapito"... Kretyn. Jeżeli jesteś lekarzem, to jakiś jakiś dramat... Przerzuć się na przedstawicielstwo handlowe. Mniej stresu i nie trzeba się uczyć. Nawet poprawnej polszczyzny.
[quote name='klaus' timestamp='1296375748' post='430592']
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
[/quote]
Czy Szanowni lekarze wiedzą, jak patologicznie od strony pacjenta wygląda opieka medyczna, gdzie bez obligatoryjnej łapówki lub "zna... rozwiń
Avatar
Michał / 30 stycznia 2011 o 11:43
Pamiętajcie, że w przychodniach przyszpitalnych jest ,tak jak wszędzie, pewien ograniczony przez NFZ limit przyjęć. Tak że każda przychodnia ten limit wykorzystuje, a zwykle przekracza, za co NFZ nie płaci. Zatem pacjenci, którzy się nie "załapią" w tym limicie nie będą mieli żadnych innych możliwości wizyty u danego lekarza. Kolejki (i tak b. długie) wzrosną jeszcze o kilka miesięcy- chcecie tego? Dyrektor nie zmusi lekarza ( a nawet nie będzie chciał!) do zwiększenia liczby przyjęć w poradniach -bo tylko będzi zwiększał swój tzn. szpitala dług.
Avatar
Lbn / 30 stycznia 2011 o 10:26
Taki zakaz powinien być w każdym szpitalu bo na chwile obecna szpital służy lekarzowi do naganiania pacjentów do prywatnych gabinetów - taki proceder kwitnie szczególnie wsród ginekologow prowadzących ciążę. A za prowadzenie badań za ktore pacjent płaci pieniądze na państwowym sprzęcie powinno być więzienie jak za zwyczajna kradzież.
Czasy lekarza świętej krowy powinny skończyć sie raz na zawsze...
Jeżeli ktoś pisze co ma dyrektor szpitala do prowadzenia działalności gospodarczej to mam nadzieje ze ten post to wyjaśnia.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 o 09:49
[quote name='Michał' timestamp='1296313096' post='430380']
Prawo o tzw. zakazie konkurencji można zastosować jedynie, gdy lekarz przyjmuje dodatkowo na NFZ, a jeśli przyjmuje prywatnie (tzn pacjenci opłacają wizytę) prawo to nie ma żadnego zastosowania, a nawet jest to złamanie prawa i można odwołać się do sądu.
[/quote]
no to zaraz, zaraz, ja jeżeli pracuję w państwowej firmie to dlaczego mam zgłaszać swoją prywatną firmę dyrektorowi po to aby mi dał zezwolenie na jej prowadzenie.
Avatar
klaus / 30 stycznia 2011 o 09:22
czy szanowni pacjenci wiedzą, że szpital kliniczny na staszica zatrudnia lekarzy na 0,1 etatu, a spsk-4 na od 0,2 do 0,5? nikt się palancie nie spóźnia, tylko by zapewnić ciągłość opieki nad chorymi niektórzy zgodnie z planem meldują się nawet o godzinie 11 i 12 o ile nie nauczają studentów. kapito?
Avatar
pacjent / 30 stycznia 2011 o 08:32
Powinno być jak w policji - zgoda na pracę w innym zakładzie daje komendant. Albo prywatna praktyka albo cieplutka państwowa posadka i wykorzystywanie sprzętu po godzinach lub nawet w czasie pracy na własny użytek. Coś mi się robi jak widzę spóźniających się lekarzy do klinik, naburmuszonych i tych samych z uśmiechem za stówkę przyjmujących po godzinkach prywatnie.
Avatar
Karol / 29 stycznia 2011 o 19:09
Wasz informator myli pracę z chałturzeniem! Praca polega na starannym, porządnym wykonywaniu swoich obowiązkow. Pracownik powinien przystąpić do pracy sprawny i wypoczęty. Kodeks pracy określa - ile godzin można pracować dziennie. Kierowca ma tachograf w samochodzie i kontrolowany jest jego czas pracy. Lekarz to nie "święta krowa" bez kasy fiskalnej i dużym apetytem... Umiarkowania tu potrzeba!
Avatar
markus 46 / 29 stycznia 2011 o 18:44
moim zdaniem to lekarz powinien pracować na państwowej posadzie lub prywatnie najdłużej 12 godzin na dobę w pracy zmianowej.NIE powinien łączyć pracy prywatnej i państwowej.łączenie prywaty z państwową jest okazja do korupcji co bardzo często wykorzystują ordynatorzy oraz lekarze w przychodni ograniczając przyjmowanie w przychodni i zapraszają do gabinetu prywatnego a potem przyjmują w poradni po to żeby wykonać badania ,naciągając zoz-y na straty a samemu inkasować kasę do własnej kieszeni.działają na szkodę szpitali ,które ich zatrudniają -okradają .taka jest prawda o lekarzach.
moim zdaniem to lekarz powinien pracować na państwowej posadzie lub prywatnie najdłużej 12 godzin na dobę w pracy zmianowej.NIE powinien łączyć pracy prywatnej i państwowej.łączenie prywaty z państwową jest okazja do korupcji co bardzo często wykorzystują ordynatorzy oraz lekarze w przychodni ograniczając przyjmowanie w przychodni i zapraszają do gabinetu prywatnego a potem przyjmują w poradni po to żeby wykonać badania ,naciągając zoz-y na straty a samemu inkasować kasę do własnej kieszeni.działają na szkodę szpitali ,które ich zatrudniają... rozwiń
Avatar
err / 29 stycznia 2011 o 18:34
i bardzo dobrze.Tacy ginekolodzy przyjmują prywatnie a na badania darmowe zapisują do szpitala.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra