Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2015 r.
9:29

Dyrektor Starosławska odmawia nawet marszałkowi

0 20 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Prof. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, nie zdradzi ile kosztowała ekspertyza kolorystyczna nowych budynków sporządzona przez prof. Stanisława Popka. Podania kwoty odmówiła także marszałkowi.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:20
Ma defekty - facet - tzn marszałek. Defekt ludzki!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 07:44
Odmawiać może nawet i prezydentowi ale uczciwość ludzka nakazuje podać jak sie wydaje publiczne pieniądze... (no chyba że ze swojej prywatnej zasobnej kieszeni)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 05:41
Dyrektor Starosławska odmawia nawet marszałkowi. Marszałek to nie facet. No chyba, że ma chłop jakieś defekty.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:10

Fragment tekstu od konkurencji :

"Ekspertyzę na zlecenie Centrum przygotował prof. Stanisław Popek, psycholog, pisarz oraz artysta plastyk.

W przeszłości był m.in. dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

W swojej opinii prof. Popek pisał m.in., że :

"Każdy wznoszony obiekt architektoniczny, wprowadzany w przestrzeń niskiej zabudowy, jeżeli swoimi wymiarami (głównie wysokością i rozczłonkowaniem bryły) jest dysonansem kompozycyjnym, przy wcześniejszych nawykach okolicznych mieszkańców, jest trudny do zaakceptowania do czasu aż nastąpi ukształtowanie transferu nawykowego".

To znaczy, że musimy do żółto-pomarańczowej bryły przywyknąć.

Naukowiec pisze też, że oba "ciepłe" kolory, w które pomalowano elewację, może są zbyt mocne, ale z biegiem czasu "wyblakną pod wpływem światła i zmian temperatury".

Dodatkowo czytamy, że "wraz z rozwojem okolicznej zieleni, ów dysonans zmaleje do minimum, a za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o wspomnianej pozamerytorycznej i intuicyjnej dyskusji".

Fragment tekstu od konkurencji :

"Ekspertyzę na zlecenie Centrum przygotował prof. Stanisław Popek, psycholog, pisarz oraz artysta plastyk.

W przeszłości był m.in. dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

rozwiń

Avatar
BudŻet / 20 sierpnia 2015 o 20:01

Jestem z Panią doktor całym sercem, dzięki Jej opiece i fachowej terapii nadal żyję i dziękuję że spotkałam Panią dr Starosławską w swym cierpieniu. Dziękuję, a szczekaczki urzędowe niech piszą co chcą, ludzie tej Pani zawdzięczają życie!

Cel uświęca środki? Niech otworzy prywatną praktykę, pomaga ludziom i nikt poza "fiskusem" nie będzie pytał jej o wydatki i koszty.

Opisane zachowanie nie dyskwalifikuje jej być może od pomocy medycznej - dyskwalifikuje natomiast całkowicie z funkcji publicznej i powierzenia choćby złamanego grosza podatników.

Cel uświęca środki? Niech otworzy prywatną praktykę, pomaga ludziom i nikt poza "fiskusem" nie będzie pytał jej o wydatki i koszty.

Opisane zachowanie nie dyskwalifikuje jej być może od pomocy medycznej - dyskwalifikuje natomiast całkowicie z funkcji publicznej i powierzenia choćby złamanego grosza podatników.

rozwiń
Avatar
ARMAROS / 20 sierpnia 2015 o 19:23

WIEM JEDNO- KTOŚ ODE MNIE Z RODZINY LECZYŁ SIE POD JEJ SKRZYDŁAMI I NADAL MA SIE DOBRZE. POMIMO ŻE NIE POWINIEN I NIE POWINNO GO JUZ BYĆ Z NAMI. DZIĘKUJĘ. CZY TO WAM NICZEGO NIE TŁUMACZY BURAKI? 

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 17:38
zostawcie Profesor najlepszy organizator słuy zdrowia w makroregionie Rozwalcie bandę łobuzów z PSL NACZELE Z Z BURAKIEM marszałkiem!!!!!!! Bravo PIS!!!!!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:59

Komu to tłumaczyć. Pani Prof. nie  jest z PSL to oni i tak jej nie zrozumieją. Oni tylko po swojemu. Tylko koryto dla "nasych".

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:58
ha ha ha .....dobre nie bo to jej pieniadze przecież
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:33
Jestem z Panią doktor całym sercem, dzięki Jej opiece i fachowej terapii nadal żyję i dziękuję że spotkałam Panią dr Starosławską w swym cierpieniu. Dziękuję, a szczekaczki urzędowe niech piszą co chcą, ludzie tej Pani zawdzięczają życie!
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:20
Ma defekty - facet - tzn marszałek. Defekt ludzki!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 07:44
Odmawiać może nawet i prezydentowi ale uczciwość ludzka nakazuje podać jak sie wydaje publiczne pieniądze... (no chyba że ze swojej prywatnej zasobnej kieszeni)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 05:41
Dyrektor Starosławska odmawia nawet marszałkowi. Marszałek to nie facet. No chyba, że ma chłop jakieś defekty.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:10

Fragment tekstu od konkurencji :

"Ekspertyzę na zlecenie Centrum przygotował prof. Stanisław Popek, psycholog, pisarz oraz artysta plastyk.

W przeszłości był m.in. dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

W swojej opinii prof. Popek pisał m.in., że :

"Każdy wznoszony obiekt architektoniczny, wprowadzany w przestrzeń niskiej zabudowy, jeżeli swoimi wymiarami (głównie wysokością i rozczłonkowaniem bryły) jest dysonansem kompozycyjnym, przy wcześniejszych nawykach okolicznych mieszkańców, jest trudny do zaakceptowania do czasu aż nastąpi ukształtowanie transferu nawykowego".

To znaczy, że musimy do żółto-pomarańczowej bryły przywyknąć.

Naukowiec pisze też, że oba "ciepłe" kolory, w które pomalowano elewację, może są zbyt mocne, ale z biegiem czasu "wyblakną pod wpływem światła i zmian temperatury".

Dodatkowo czytamy, że "wraz z rozwojem okolicznej zieleni, ów dysonans zmaleje do minimum, a za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o wspomnianej pozamerytorycznej i intuicyjnej dyskusji".

Fragment tekstu od konkurencji :

"Ekspertyzę na zlecenie Centrum przygotował prof. Stanisław Popek, psycholog, pisarz oraz artysta plastyk.

W przeszłości był m.in. dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

rozwiń

Avatar
BudŻet / 20 sierpnia 2015 o 20:01

Jestem z Panią doktor całym sercem, dzięki Jej opiece i fachowej terapii nadal żyję i dziękuję że spotkałam Panią dr Starosławską w swym cierpieniu. Dziękuję, a szczekaczki urzędowe niech piszą co chcą, ludzie tej Pani zawdzięczają życie!

Cel uświęca środki? Niech otworzy prywatną praktykę, pomaga ludziom i nikt poza "fiskusem" nie będzie pytał jej o wydatki i koszty.

Opisane zachowanie nie dyskwalifikuje jej być może od pomocy medycznej - dyskwalifikuje natomiast całkowicie z funkcji publicznej i powierzenia choćby złamanego grosza podatników.

Cel uświęca środki? Niech otworzy prywatną praktykę, pomaga ludziom i nikt poza "fiskusem" nie będzie pytał jej o wydatki i koszty.

Opisane zachowanie nie dyskwalifikuje jej być może od pomocy medycznej - dyskwalifikuje natomiast całkowicie z funkcji publicznej i powierzenia choćby złamanego grosza podatników.

rozwiń
Avatar
ARMAROS / 20 sierpnia 2015 o 19:23

WIEM JEDNO- KTOŚ ODE MNIE Z RODZINY LECZYŁ SIE POD JEJ SKRZYDŁAMI I NADAL MA SIE DOBRZE. POMIMO ŻE NIE POWINIEN I NIE POWINNO GO JUZ BYĆ Z NAMI. DZIĘKUJĘ. CZY TO WAM NICZEGO NIE TŁUMACZY BURAKI? 

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 17:38
zostawcie Profesor najlepszy organizator słuy zdrowia w makroregionie Rozwalcie bandę łobuzów z PSL NACZELE Z Z BURAKIEM marszałkiem!!!!!!! Bravo PIS!!!!!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:59

Komu to tłumaczyć. Pani Prof. nie  jest z PSL to oni i tak jej nie zrozumieją. Oni tylko po swojemu. Tylko koryto dla "nasych".

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:58
ha ha ha .....dobre nie bo to jej pieniadze przecież
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:33
Jestem z Panią doktor całym sercem, dzięki Jej opiece i fachowej terapii nadal żyję i dziękuję że spotkałam Panią dr Starosławską w swym cierpieniu. Dziękuję, a szczekaczki urzędowe niech piszą co chcą, ludzie tej Pani zawdzięczają życie!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!