czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor wyjaśnia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2002, 22:44

Po wczorajszej publikacji na temat przetargu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej, wygranym przez firmę, której współwłaścicielem był obecny dyrektor szpitala, otrzymaliśmy wreszcie wyjaśnienia z dyrekcji. Dyrektor Ryszard Sekrecki odmawiał do tej pory udostępnienia dokumentów dotyczących przetargu.

Przetarg na kwotę 484 tys. zł wygrała firma ERES MEDICAL. Sekrecki był w niej do końca 2000 roku. Teraz firmę prowadzi jego dawny wspólnik i sąsiad.
W trakcie przetargu Ryszard Sekrecki był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Dyrektora pytaliśmy, kto był przewodniczącym komisji przetargowej oraz jakie firmy brały udział w przetargu. Przez dwa dni nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Z przesłanego wczoraj do redakcji pisma wynika, że akces zgłosiły dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożył ERES MEDICAL. Przewodniczącym komisji był właśnie dyrektor Sekrecki, ale w dniu otwarcia ofert na swój wniosek wyłączył się z komisji.
Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Jarząbek lakonicznie odniósł się do artykułu w Dzienniku.
– Sprawa wymaga wyjaśnień ze strony dyrektora. Ale ostateczne decyzje i tak należą do Zarządu Województwa, który powołuje dyrektorów szpitali.
Odpowiedzialny za służbę zdrowia w Zarządzie Województwa Edward Wojtas jest chory i wczoraj nie udało się nam uzyskać jego opinii w tej sprawie.
Przetarg na wyposażenie ośrodka rehabilitacji był współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jerzy Masłowski p.o. dyrektor Lubelskiego Oddziału PFRON, zapowiedział po naszej publikacji rychłą kontrolę w szpitalu.
(gm)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!