Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2011 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Dyrektor z zarzutem, ale nie do ruszenia. Bo na zwolnieniu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Paweł D. był bohaterem afery w Wydziale Komunikacji lubelskiego magistratu (Bartłomiej Żurawski / Ar
Paweł D. był bohaterem afery w Wydziale Komunikacji lubelskiego magistratu (Bartłomiej Żurawski / Ar

Oskarżony urzędnik magistratu w Lublinie do dziś nie stracił posady, choć w kadrach czeka na niego wypowiedzenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mało tego, formalnie wciąż jest zastępcą dyrektora Wydziału Komunikacji i dostaje za to pieniądze. Od lipca donosi jedno zwolnienie lekarskie za drugim.

Paweł D. był bohaterem afery w Wydziale Komunikacji lubelskiego magistratu. Urzędnik został oskarżony o przekazanie pytań z konkursu na obsadę jednego ze stanowisk. Otrzymała je kobieta, która pracowała w jego wydziale na zastępstwie i starała się o normalny etat. Zabiegała o miejsce po urzędniczce, która odeszła na emeryturę.

Zastępca dyrektora stanął przed sądem. – Oskarżony jest o przestępstwo z art. 231 kodeksu karnego. Grozi za nie od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje sędzia Artur Ozimek, rzecznik lubelskiego Sądu Okręgowego. Przepis ten dotyczy przekroczenia uprawnień przez urzędnika w celu osiągnięcia korzyści materialnej. W tym przypadku chodziło o korzyści nie dla Pawła D., ale dla urzędniczki, którą forsował na stanowisko. – Sprawa jest jeszcze w toku. Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 28 marca – dodaje sędzia Ozimek.
W lipcu ub. roku, gdy sprawa wyszła na jaw, magistrat postanowił pozbyć się urzędnika. Nie tylko odwołać go ze stanowiska, ale całkowicie zwolnić z pracy. Nie udało się do dziś.

– Pierwsze wypowiedzenie dla Pawła D. zostało wystawione 26 lipca. Nie zostało mu wręczone, ponieważ przebywał na zwolnieniu lekarskim – stwierdza Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego lubelskiego Ratusza. I dodaje, że urzędnik dostarczał kolejne zwolnienia. Dlatego wciąż nie można mu było wręczyć wypowiedzenia. – Taki pracownik jest w praktyce nietykalny – tłumaczy Kalinowski.

Na zwolnieniu można być przez pół roku, później – na wniosek lekarza – ZUS może zakwalifikować chorego na tzw. świadczenie rehabilitacyjne. Wtedy pracownika nie można zwolnić jeszcze przez trzy miesiące.
Paweł D. skutecznie zablokował etat zastępcy dyrektora. Innego zastępcy w wydziale nie ma. – A z tego nie mam żadnego pożytku – mówi Tadeusz Franaszczuk, dyrektor Wydziału Komunikacji w lubelskim Urzędzie Miasta. – Próbowałem z nim rozmawiać telefonicznie. Powiedział, że nie ma o czym.

Urzędniczka, której Paweł D. miał pomóc w konkursie na stanowisko, nadal pracuje na szeregowym stanowisku w magistracie, ale w innym wydziale.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
irena / 8 marca 2011 o 20:43
i jego zwolnienia ZUS nie sprawdza?Nie próbuje go uzdrowić jak innych?A może zwolnienie od lekarza znajomego orzecznika więc nie trzeba sprawdzać
Avatar
troll / 7 marca 2011 o 21:25
panie kalinowski i cała reszto bandy aby dyscyplinarnie zwolnić pracownika należy tylko dostarczyć mu wypowiedzenie i zadna choroba nie jest w tym przeszkodą trzeba tylko znać obecnie obowiązujące przepisy.....!!!!!
Avatar
Ewelina / 7 marca 2011 o 20:28
Zapraszamy do Puław. U nas też się dzieją w tej kwestii ciekawe rzeczy. Wszędzie jest podobnie.
Avatar
wasyl / 7 marca 2011 o 16:58
Ten gość to przestroga dla innych. Kto go zatrudni a później będzie chciał wywalić będzie miał pewnie takie same problemy.
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 15:44
[quote name='Prawnik' timestamp='1299501749' post='447358']
Aha, rozumiem, że zna Pan dogłębnie akta sprawy tego człowieka i niniejszym może Pan orzec, że utrudnia śledztwo. Gratuluję.
[/quote]

"Pamiętaj, jesteś chory ... ciężko chory" (film MIŚ, Stanisław Bareja (1980).

Siedż na zwolnieniu 8 miesięcy. Bierz kasę i lewituj.
Avatar
Prawnik / 7 marca 2011 o 13:42
[quote name='Gość' timestamp='1299484792' post='447253']
Ktoś kto utrudnia śledztwo, bimba na zwolnieniu od 8 miesięcy i wciąż bierze pensję na państwowej posadzie jest "niewinny" ?
[/quote]

Aha, rozumiem, że zna Pan dogłębnie akta sprawy tego człowieka i niniejszym może Pan orzec, że utrudnia śledztwo. Gratuluję.
Avatar
nikon / 7 marca 2011 o 10:42
WYSTARCZY PÓJŚĆ PO ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO: 4 PANIE+ 1 PAN= WSZYSCY W OKNIE ZAPATRZENI NA (ŹLE) PARKUJĄCYCH, ot atrakcja w godzinach pracy....QRWA ZA NASZE PIENIĄDZE...
Avatar
? / 7 marca 2011 o 10:05
[quote name='obserwator' timestamp='1299485352' post='447257']
"Miałeś chamie złoty klucz ostał ci się ino sznur" a tak swoją drogą można każdemu kierownikowi z urzędu administracji publicznej postawić ten zarzut! wystarczy wejść do pierwszego lepszego pokoju i zadać pytanie, zobaczymy u urzędnika oczy tęskniące za wiedzą, brak kompetencji!
[/quote]
Nie złoty klucz tylko róg- ty znawco literatury
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 09:14
[quote name='kml' timestamp='1299484968' post='447254']
a na świadczeniu rehabilitacyjnym dostaje się zasiłek chorobowy, a nie wysoką pensję dyrektorską
[/quote]

Wysokość zasiłku chorobowego wynosi 80 % wynagrodzenia. Faktycznie, "marne grosze".
Avatar
obserwator / 7 marca 2011 o 09:09
"Miałeś chamie złoty klucz ostał ci się ino sznur" a tak swoją drogą można każdemu kierownikowi z urzędu administracji publicznej postawić ten zarzut! wystarczy wejść do pierwszego lepszego pokoju i zadać pytanie, zobaczymy u urzędnika oczy tęskniące za wiedzą, brak kompetencji!
Avatar
irena / 8 marca 2011 o 20:43
i jego zwolnienia ZUS nie sprawdza?Nie próbuje go uzdrowić jak innych?A może zwolnienie od lekarza znajomego orzecznika więc nie trzeba sprawdzać
Avatar
troll / 7 marca 2011 o 21:25
panie kalinowski i cała reszto bandy aby dyscyplinarnie zwolnić pracownika należy tylko dostarczyć mu wypowiedzenie i zadna choroba nie jest w tym przeszkodą trzeba tylko znać obecnie obowiązujące przepisy.....!!!!!
Avatar
Ewelina / 7 marca 2011 o 20:28
Zapraszamy do Puław. U nas też się dzieją w tej kwestii ciekawe rzeczy. Wszędzie jest podobnie.
Avatar
wasyl / 7 marca 2011 o 16:58
Ten gość to przestroga dla innych. Kto go zatrudni a później będzie chciał wywalić będzie miał pewnie takie same problemy.
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 15:44
[quote name='Prawnik' timestamp='1299501749' post='447358']
Aha, rozumiem, że zna Pan dogłębnie akta sprawy tego człowieka i niniejszym może Pan orzec, że utrudnia śledztwo. Gratuluję.
[/quote]

"Pamiętaj, jesteś chory ... ciężko chory" (film MIŚ, Stanisław Bareja (1980).

Siedż na zwolnieniu 8 miesięcy. Bierz kasę i lewituj.
Avatar
Prawnik / 7 marca 2011 o 13:42
[quote name='Gość' timestamp='1299484792' post='447253']
Ktoś kto utrudnia śledztwo, bimba na zwolnieniu od 8 miesięcy i wciąż bierze pensję na państwowej posadzie jest "niewinny" ?
[/quote]

Aha, rozumiem, że zna Pan dogłębnie akta sprawy tego człowieka i niniejszym może Pan orzec, że utrudnia śledztwo. Gratuluję.
Avatar
nikon / 7 marca 2011 o 10:42
WYSTARCZY PÓJŚĆ PO ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO: 4 PANIE+ 1 PAN= WSZYSCY W OKNIE ZAPATRZENI NA (ŹLE) PARKUJĄCYCH, ot atrakcja w godzinach pracy....QRWA ZA NASZE PIENIĄDZE...
Avatar
? / 7 marca 2011 o 10:05
[quote name='obserwator' timestamp='1299485352' post='447257']
"Miałeś chamie złoty klucz ostał ci się ino sznur" a tak swoją drogą można każdemu kierownikowi z urzędu administracji publicznej postawić ten zarzut! wystarczy wejść do pierwszego lepszego pokoju i zadać pytanie, zobaczymy u urzędnika oczy tęskniące za wiedzą, brak kompetencji!
[/quote]
Nie złoty klucz tylko róg- ty znawco literatury
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 09:14
[quote name='kml' timestamp='1299484968' post='447254']
a na świadczeniu rehabilitacyjnym dostaje się zasiłek chorobowy, a nie wysoką pensję dyrektorską
[/quote]

Wysokość zasiłku chorobowego wynosi 80 % wynagrodzenia. Faktycznie, "marne grosze".
Avatar
obserwator / 7 marca 2011 o 09:09
"Miałeś chamie złoty klucz ostał ci się ino sznur" a tak swoją drogą można każdemu kierownikowi z urzędu administracji publicznej postawić ten zarzut! wystarczy wejść do pierwszego lepszego pokoju i zadać pytanie, zobaczymy u urzędnika oczy tęskniące za wiedzą, brak kompetencji!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!