Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2018 r.
6:47

Dźgał żonę nożem, kazał jej "zdychać". Kobieta w sądzie: "Każdy z nas popełnia błędy"

159 11 A A

– Każdy z nas popełnia błędy – skwitowała w sądzie żona mężczyzny, który wcześniej rzucił się na nią z nożem. Przebaczyła Krzysztofowi Ś. Sąd jednak nie był tak pobłażliwy. Za usiłowanie zabójstwa skazał go na 8 lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uciekała przed mężem, który ścigał ją z nożem. Sąsiedzi słyszeli jej wołanie o pomoc – uzasadniała wyrok sędzia Marcelina Kasprowicz z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Nawet kiedy pokrzywdzona upadła, Krzysztof Ś. uderzał ją nożem. Eskalację przemocy przerwała dopiero interwencja sąsiada.

Z relacji zeznających w procesie świadków wynika, że to chorobliwa zazdrość i nadużywanie alkoholu doprowadziły do tego, że 55-latek z Łukowa próbował zabić swoją żonę. Do krwawej awantury doszło w lipcu 2016 r. Krzysztof Ś. pokłócił się ze swoją żoną Beatą. Gdy zaczęło być niebezpiecznie przerażona kobieta wybiegła z domu. Za nią pędził jej pijany mąż. Dogonił ją na podwórku sąsiadów.

– Zatrzymałem auto, kiedy zobaczyłem, że ją bije. Miał w ręku nóż – relacjonował podczas jednej z rozpraw świadek zdarzenia.

Jeszcze podczas awantury w domu Krzysztof Ś. złapał żonę za włosy, wyrwał je i trzymał w dłoni. Kobieta uciekała do sąsiada, gdy Krzysztof Ś. ją dopadł i zaczął ciąć nożem. Trafiał m.in. w klatkę piersiową, brzuch i twarz. Jeden ze świadków wyrwał mu nóż z ręki i odgonił od rannej kobiety. Z akt sprawy wynika, że Krzysztof Ś. patrzył jak sąsiedzi próbują ratować jego umierającą żonę i kazał jej „zdychać”.

– Dowody wskazują jednoznacznie, że Krzysztof Ś. działał z zamiarem zabójstwa – przekonywała prokurator w mowie końcowej. – Świadczą o tym m.in. siła, z jaką zadawał ciosy, brutalność, oraz słowa, jakie kierował do swojej żony.

Prokuratura domagała się skazania Krzysztofa Ś. na 12 lat więzienia. Po awanturze Beata Ś. w krytycznym stanie trafiła do szpitala. Przeszła tam operację ratującą życie. Pomimo tego przebaczyła swojemu mężowi. 

– Każdy z nas popełnia błędy, ale trzeba dalej żyć. Nie chcę nikomu tego życia odbierać – oświadczyła na zakończenie procesu.

Obrońca domagał się uniewinnienia 55-latka. Przekonywał, że nie ma pewności, że jego klient jest zdrowy psychicznie. Wskazywał również, że przed awanturą Krzysztof Ś. był pracowity i razem z żoną wychowywał dziecko. Napaść z nożem w ręku była zaś „incydentem”. Obrońca domagał się również, by skierować oskarżonego na obserwację psychiatryczną. Sąd nie zgodził się na to przypominając, że biegli z tej dziedziny wydali już dwie opinie w sprawie.

Krzysztof Ś. został skazany na 8 lat bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arek / 10 lutego 2018 o 19:34
BARDZO ŁAGODNY WYROK. Niewiadomo w zasadzie czemu tak lekki ... 
Avatar
ba / 7 lutego 2018 o 13:07
Jeżeli przebaczyla to ich sprawa jak zabije też ich sprawa Nie rozumiem czy więzienie zmieni tego człowieka na lepsze ? nie sądzę wyjdzie jeszcze gorszy Od czego są terapię dlaczego alkoholik musi się leczyć i nie idzie do więzienia chociaż znęca się nad rodziną ? Czemu takiemu nie dać szansy aby podjął terapię? Dużo pisać o tym ale sądy rzeczywiście nie są wnikliwe nie potrafią zrozumieć pobudek (nie bronię tego człowieka absolutnie)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:45
8lat, a jak matka zabiła swoje dziecko to "nadzwyczajne złagodzenie " i sąd za tym zeby nie karać. Panie Zbyszku kolejna sędzie do wy....nia z sądu za taki wyrok. Szok ze TAKIE kobiety w ogóle orzekają.W zeszłym roku żona zabiła męża -zgadnijcie jaki wyrok zapadł.?:) dokładnie ,łatwo sie domyśleć.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:13
Ten typ dostał 8 lat za samo usiłowanie, a gnoje za morderstwo 71-latka po 5 lat. Bo nieletni. Ale odpowiadali jak dorośli. Gdzie tu logika, czym ci sędziowie się kierują, jak biegnie ich tok rozumowania?!
Avatar
jołki / 7 lutego 2018 o 09:18
kirk napisał:
Brawo wymiar sprawiedliwości! Prawie dwa lata od zdarzenie i już wyrok w pierwszej instancji! Iście sprinterskie tępo w oczywistej sprawie. andreas breivik (celoeo z małych liter) zamordował ponad 70 osób i rok później usłyszał wyrok.
 U nas przy tylu ofiarach to zabezpieczanie miejsca trwało by pół roku. Chcieli zrobić szybciej po katastrofie smoleńskiej to zobacz co z tego wyszło. Co nagle to po diable - mawiała moja babcia.
Avatar
kirk / 7 lutego 2018 o 09:15
Brawo wymiar sprawiedliwości! Prawie dwa lata od zdarzenie i już wyrok w pierwszej instancji! Iście sprinterskie tępo w oczywistej sprawie. andreas breivik (celoeo z małych liter) zamordował ponad 70 osób i rok później usłyszał wyrok.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:08
Jak w tym kraju czuć się bezpiecznie? Jak facet z nożem chlasta kobietę to jest sądzony za usiłowanie zabójstwa. A jak idzie z siekierą na policjanta to tylko za czynną napaść. Już wiecie czemu policjanci mają w głębokim poważaniu nadstawienie karku gdy im coś zgłaszamy?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:06
Typowa pisowska patologia.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:29
A ja tam bym skazał go na prace społeczne. Tak z 90h. Skoro żona żyje, ponadto cud kobieta - zrozumiała, że mąż popełnił tylko drobny błąd, to o co tu się procesować? :))))))))))))) Ps. A te młodziaki z Zamościa to 5-6 lat to też za dużo. Przecież zabili starego człowieka - i tak długo by już nie pożył. Ja bym im dał upomnienie/naganę - coś w tym rodzaju. Ps. Mam sąsiada co źle parkuje samochód - o tego to bym skazał na dożywocie...
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:23
Nie czaję takich kobiet. On chciał ją zabić a ona mu wybaczyła. Gdyby moja mnie tak kochała, a nie wyganiała z łóżka za byle co....
Avatar
arek / 10 lutego 2018 o 19:34
BARDZO ŁAGODNY WYROK. Niewiadomo w zasadzie czemu tak lekki ... 
Avatar
ba / 7 lutego 2018 o 13:07
Jeżeli przebaczyla to ich sprawa jak zabije też ich sprawa Nie rozumiem czy więzienie zmieni tego człowieka na lepsze ? nie sądzę wyjdzie jeszcze gorszy Od czego są terapię dlaczego alkoholik musi się leczyć i nie idzie do więzienia chociaż znęca się nad rodziną ? Czemu takiemu nie dać szansy aby podjął terapię? Dużo pisać o tym ale sądy rzeczywiście nie są wnikliwe nie potrafią zrozumieć pobudek (nie bronię tego człowieka absolutnie)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:45
8lat, a jak matka zabiła swoje dziecko to "nadzwyczajne złagodzenie " i sąd za tym zeby nie karać. Panie Zbyszku kolejna sędzie do wy....nia z sądu za taki wyrok. Szok ze TAKIE kobiety w ogóle orzekają.W zeszłym roku żona zabiła męża -zgadnijcie jaki wyrok zapadł.?:) dokładnie ,łatwo sie domyśleć.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:13
Ten typ dostał 8 lat za samo usiłowanie, a gnoje za morderstwo 71-latka po 5 lat. Bo nieletni. Ale odpowiadali jak dorośli. Gdzie tu logika, czym ci sędziowie się kierują, jak biegnie ich tok rozumowania?!
Avatar
jołki / 7 lutego 2018 o 09:18
kirk napisał:
Brawo wymiar sprawiedliwości! Prawie dwa lata od zdarzenie i już wyrok w pierwszej instancji! Iście sprinterskie tępo w oczywistej sprawie. andreas breivik (celoeo z małych liter) zamordował ponad 70 osób i rok później usłyszał wyrok.
 U nas przy tylu ofiarach to zabezpieczanie miejsca trwało by pół roku. Chcieli zrobić szybciej po katastrofie smoleńskiej to zobacz co z tego wyszło. Co nagle to po diable - mawiała moja babcia.
Avatar
kirk / 7 lutego 2018 o 09:15
Brawo wymiar sprawiedliwości! Prawie dwa lata od zdarzenie i już wyrok w pierwszej instancji! Iście sprinterskie tępo w oczywistej sprawie. andreas breivik (celoeo z małych liter) zamordował ponad 70 osób i rok później usłyszał wyrok.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:08
Jak w tym kraju czuć się bezpiecznie? Jak facet z nożem chlasta kobietę to jest sądzony za usiłowanie zabójstwa. A jak idzie z siekierą na policjanta to tylko za czynną napaść. Już wiecie czemu policjanci mają w głębokim poważaniu nadstawienie karku gdy im coś zgłaszamy?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:06
Typowa pisowska patologia.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:29
A ja tam bym skazał go na prace społeczne. Tak z 90h. Skoro żona żyje, ponadto cud kobieta - zrozumiała, że mąż popełnił tylko drobny błąd, to o co tu się procesować? :))))))))))))) Ps. A te młodziaki z Zamościa to 5-6 lat to też za dużo. Przecież zabili starego człowieka - i tak długo by już nie pożył. Ja bym im dał upomnienie/naganę - coś w tym rodzaju. Ps. Mam sąsiada co źle parkuje samochód - o tego to bym skazał na dożywocie...
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:23
Nie czaję takich kobiet. On chciał ją zabić a ona mu wybaczyła. Gdyby moja mnie tak kochała, a nie wyganiała z łóżka za byle co....
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!