wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Działka ma zarobić na stadion Lublinianki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2013, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Obiekt Lublinianki jest najstarszym w mieście stadionem. Został oddany do użytku w 1951 roku  (Jacek
Obiekt Lublinianki jest najstarszym w mieście stadionem. Został oddany do użytku w 1951 roku (Jacek

Zysk ze sprzedaży tej działki ma być wydany na remont stadionu Lublinianki. Ratusz szykuje się do przetargu na sprzedaż atrakcyjnej nieruchomości przy ul. Leszczyńskiego.

Chodzi o tereny położone na rogu al. Długosza i ul. Leszczyńskiego. Jest to część tej samej nieruchomości, na której znajduje się zdegradowany stadion Lublinianki. Obiekt od dawna wymaga modernizacji, jej koszty szacowane są na ok. 5 milionów zł.

W sierpniu zeszłego roku władze miasta wymyśliły nowy plan. Zapadła decyzja, że z rozległego terenu wydzielona zostanie część znajdująca się naprzeciw nieistniejącego już kina Kosmos.

Ponieważ ta część miasta nie jest jeszcze objęta planem zagospodarowania, aby działka była wystarczająco atrakcyjna, magistrat musiał wydać decyzję o warunkach zabudowy.

Bez takiego dokumentu transakcja byłaby mało prawdopodobna, bo inwestorzy musieliby walczyć w licytacji o ziemię, nie wiedząc, co będą mogli z nią zrobić. Decyzja ta już zapadła i jasno przesądza, że jest to teren pod inwestycje.

Teraz urzędnicy muszą formalnie wydzielić tę nieruchomość. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na dokonanie podziału działki.

– Wtedy tak naprawdę będziemy znali jej powierzchnię – mówi Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. – Dopóki nie będziemy znali powierzchni, nie możemy szacować wstępnie, jaka może być cena nieruchomości.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że miasto chce pozyskać w ten sposób całą kwotę potrzebną na modernizację stadionu. – Jeszcze w tym roku chcemy wystawić działkę na przetarg – potwierdza Zdunek.

Wiadomo również, że obiekty komercyjne mające zapewnić pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania stadionu, powstaną także w bezpośrednim jego sąsiedztwie, koło boisk treningowych położonych bliżej Czechówki.

Czas na Start

Modernizacja Lublinianki to nie jedyna tego typu inwestycja, która jest planowana przez miasto. Przebudowany ma być też stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Koszt szacowany jest wstępnie na 30 mln zł.

Trybuny powinny tu urosnąć z 800 do 1500 miejsc, w planie jest modernizacja płyty, nowy budynek administracyjno-treningowy, oświetlenie i nowe ogrodzenie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
igeander persewolfensntein
ksl
mieszkaniec
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

igeander persewolfensntein
igeander persewolfensntein (12 maja 2013 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj giewałt zaraz będzie, giewałt....Działka nie gminy żydowskiej, ale blisko, a nóż się tam jakiś cadyk albo wnuk cadyka znajduje z kosteczkami? Będzie chryja.
Rozwiń
ksl
ksl (12 maja 2013 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1368347951' post='768963']
w kwietniu pisano o planach budowy nowego stadionu gdzie w zamian inwestor miał dostać okoliczne grunty pod budowę hotelu,stacji benzynowej itp. czyżby inwestor załatwił zmianę planów tj. miasto wyremontuje stadion a grunty komercyjne pójdą bez dodatkowych zobowiązań dla udziałowców klubu z Wieniawy
[/quote]
A czytałeś kwietniowy tekst ze zrozumieniem? Bo niewiele z niego zrozumiałeś! Ale nie martw się. Z badań socjologicznych wynika, że ponad 70% naszych rodaków nie rozumie tego co czyta ani słucha w wiadomościach telewizyjnych. Wróć do tamtego tekstu i przeczytaj powoli ze 3 razy .... tylko ze zrozumieniem, jeśli potrafisz człowieku.
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (12 maja 2013 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w kwietniu pisano o planach budowy nowego stadionu gdzie w zamian inwestor miał dostać okoliczne grunty pod budowę hotelu,stacji benzynowej itp. czyżby inwestor załatwił zmianę planów tj. miasto wyremontuje stadion a grunty komercyjne pójdą bez dodatkowych zobowiązań dla udziałowców klubu z Wieniawy
Rozwiń
Widzący z Lublina
Widzący z Lublina (12 maja 2013 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oddać "żydom" oni już będą wiedzieć co zrobić z tą działką i w jaki sposób np. Plaza, i w takim wypadku będzie wystarczyły dwie tabliczki o wymiarach 60x60 w trzech językach , inaczej będą cały czas jęki nad "umęczonym narodem" i nici z ambitnych planów.
Rozwiń
ksl
ksl (12 maja 2013 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zenon' timestamp='1368292399' post='768824']
żeby sprzedać teren trzeba być jego właścicielem a obecnym jest inna gmina niż Lublin panie żuku
[/quote] Zenon, zanim zaczniesz pleść publicznie bzdury, to wybierz się do "Geodezji" i wykup sobie /jeśli cię stać/ "wypis z rejestru gruntów" tej działki, a zaboczasz kto jest właścicielem. Odpowiadam - Gmina Lublin. Działka gminy żydowskiej położona jest za wschodnią trybuną i nie obejmuje swoimi granicami żadnej części istniejącego stadionu. Ani boiska, ani trybun jak piszą różne intrnetowe Trolle.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!