Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2010 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Dziecięcy Szpital Kliniczny ma nowy tomograf. To prezent od WOŚP

0 33 A A

To pierwsza Pracownia Tomografii Komputerowej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Chodźki w Lublinie. Od poniedziałku lekarze bezboleśnie i dokładnie zdiagnozują choroby u małych pacjentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprzęt wart 5 mln złotych jest prezentem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Badanie tomografem trwa kilka sekund.

- To sprzęt nowej generacji. Badanie trwa chwilę. Dziecko nie zdąży się nawet zestresować – podkreślał Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP, który uczestniczył w uroczystym otwarciu. – Taki prezent to duże wsparcie, zwłaszcza w tak trudnych finansowo dla szpitali czasach – dodał prof. Andrzej Książek, rektor Uniwersytetu Medycznego Lublinie.

Owsiakowi podziękowali też między innymi Jerzy Szarecki, dyrektor DSK, oraz Henryka Strojnowska, wicewojewoda lubelska. Nowy sprzęt poświęcił biskup Artur Miziński.

Wiadomość o nowym tomografie najbardziej ucieszyła rodziców chorych dzieci. – Chorobę u mojego dziecka lekarze zdiagnozowali dzięki badaniu USG. Rok temu przeszedł więc operację. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest aparatura medyczna – mówiła Anna Szczygieł, mama półtorarocznego Miłosza.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 7 grudnia 2010 o 14:01
[quote name='Gość' timestamp='1291663056' post='400076']
Zrób to co robi Owsiak i weź sobie nawet 20%, na pewno nikt ci nie będzie tego żałował.
[/quote]
Dokładnie. Nikt nikomu nie broni założyć fundacji i się "nahapać" Zamiast jodłować na forum, to powinni zabrać się do roboty.
Avatar
JJ / 7 grudnia 2010 o 13:23
[quote name='Gość' timestamp='1291720558' post='400565']
Czym większy szum medialny...
[/quote]
No właśnie już się boisz... co możesz stracić?
Avatar
HAHA / 7 grudnia 2010 o 12:46
smieszne jest to ze kapelan szpitalny zarabia wiecej od pielegniarki a jeszcze pan dyrektor chce obnizyc pielegniarkom pensje
Avatar
Gość / 7 grudnia 2010 o 12:15
[quote name='Jacek' timestamp='1291717315' post='400527']
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpitalnych). Krytyka działalności tego Pana związana jest także z faktem, że choć Pan Owsiak nie pobiera wynagrodzenia z Fundacji, to zarabia pieniądze dzięki produkcji programów radiowych i telewizyjnych o działalności fundacji - co samo w sobie nie byłoby niczym złym, gdyby nie fakt, że do działania fundacji wykorzystuje się woluntariuszy, którzy oczywiście nie mają zysków z produkcji tych programów.
[/quote]
Czym większy szum medialny i czym więcej informacji o działalnosci fundacji tym chętniej ludzie sięgają po pieniądze bo widzą w tym sens, widzą że te pieniądze komuś służą, widzą że nikt ich sobie nie przywłaszczył pod pozorem zbiórki na szczytny cel .
Różnica miedzy ultrasonografem, a 100-ma łóżkami jst taka, że Owsiak nie musi zbierać na ultrasonograf, natomiast na 100 łóżek płacisz składki i podatki, nikt ci więc łaski nie robi że kupi te łózka.
Załóż fundację, zbieraj pieniądze, kupuj sprzęt, produkuj programy, a przede wszystkim rozlicz się jak Owsiak z zebranych pieniędzy, a nikt ci złego słowa nie powie. Może przestaniesz ujadac na tych co coś robią.
I na koniec trudne pytanie:
cyt: "Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny."
Możesz wymienić inne akcje?
Tylko nie pisz o Caritasie
[quote name='Jacek' timestamp='1291717315' post='400527']
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest pra... rozwiń
Avatar
Jacek / 7 grudnia 2010 o 11:21
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpitalnych). Krytyka działalności tego Pana związana jest także z faktem, że choć Pan Owsiak nie pobiera wynagrodzenia z Fundacji, to zarabia pieniądze dzięki produkcji programów radiowych i telewizyjnych o działalności fundacji - co samo w sobie nie byłoby niczym złym, gdyby nie fakt, że do działania fundacji wykorzystuje się woluntariuszy, którzy oczywiście nie mają zysków z produkcji tych programów.
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpital... rozwiń
Avatar
małpa / 7 grudnia 2010 o 08:40
Super! Bardzo sie cieszę Niebawem moją córkę czeka prawdopodobnie badanie tomografem i taki sprzęt chyba znacznie ułatwi sprawę bo będzie juz na miejscu, w szpitalu. W w styczniu jak co roku sypnę coś od siebie na Orkiestrę.
Dodam, że moje dziecko już dwa razy w swoim krótkim życiu korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę
Ci co opluwają Owsiaka nie maja ani oczu ani serca.
Super! Bardzo sie cieszę Niebawem moją córkę czeka prawdopodobnie badanie tomografem i taki sprzęt chyba znacznie ułatwi sprawę bo będzie juz na miejscu, w szpitalu. W w styczniu jak co roku sypnę coś od siebie na Orkiestrę.
Dodam, że moje dziecko już dwa razy w swoim krótkim życiu korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę
Ci co opluwają Owsiaka nie maja ani oczu ani serca. rozwiń
Avatar
kika / 7 grudnia 2010 o 02:21
Wszystkim krytykującym Owsiaka proponuję gdy jego dziecko trafi do szpitala kazać odłączać dziecko od sprzętu z logo WOŚP nawet jeśli to respirator i po problemie....
Avatar
Gość / 6 grudnia 2010 o 21:12
[quote name='grx_lbn' timestamp='1291665961' post='400131']
Po prostu...aby coś komentować,trzeba to pierw zobaczyć na własne oczy.
[/quote]
Nieprawda, wystarczy usłyszeć z jedynego autorytatywnego źródła bijącego prawdą i miłością bliźniego
Avatar
grx_lbn / 6 grudnia 2010 o 21:06
[quote name='teletubies' timestamp='1291665059' post='400117']
http://d.wiadomosci24.pl/g2/93/aa/a2/31733_1182703675_cdb6_p.jpeg

Ja widzialem też takie obrazky
[/quote]
no właśnie,a ja to widziałem na żywo...i powiem ci,że nic się nie równa z tą fantastyczną zabawą.
Będąc na miejscu czuje się tą radość,młodość i energię-i to jest extra.
Wiadomo,na tyle osób znajdzie się jakiś pijak czy ćpun-wynika to ze zwykłej statystyki-ale to wyjątki
Po prostu...aby coś komentować,trzeba to pierw zobaczyć na własne oczy.
[quote name='teletubies' timestamp='1291665059' post='400117']
http://d.wiadomosci24.pl/g2/93/aa/a2/31733_1182703675_cdb6_p.jpeg

Ja widzialem też takie obrazky
[/quote]
no właśnie,a ja to widziałem na żywo...i powiem ci,że nic się nie równa z tą fantastyczną zabawą.
Będąc na miejscu czuje się tą radość,młodość i energię-i to jest extra.
Wiadomo,na tyle osób znajdzie się jakiś pijak czy ćpun-wynika to ze zwykłej statystyki-ale to wyjąt... rozwiń
Avatar
kasia / 6 grudnia 2010 o 20:59
NO NIE!!!!!!!!!!! ZNOWU PISOJADY W NATARCIU. Spadówa na madagaskar ku***a. Sami weźcie się do roboty a nie krytykujecie wszystko i wszystkich. Nie pasowal wasilewski, nie pasuje żuk, nie pasuje owsiak. BRAC ZA ŁOPATY I DO ODŚNIEŻANIA


popieram xD
Avatar
Anna / 7 grudnia 2010 o 14:01
[quote name='Gość' timestamp='1291663056' post='400076']
Zrób to co robi Owsiak i weź sobie nawet 20%, na pewno nikt ci nie będzie tego żałował.
[/quote]
Dokładnie. Nikt nikomu nie broni założyć fundacji i się "nahapać" Zamiast jodłować na forum, to powinni zabrać się do roboty.
Avatar
JJ / 7 grudnia 2010 o 13:23
[quote name='Gość' timestamp='1291720558' post='400565']
Czym większy szum medialny...
[/quote]
No właśnie już się boisz... co możesz stracić?
Avatar
HAHA / 7 grudnia 2010 o 12:46
smieszne jest to ze kapelan szpitalny zarabia wiecej od pielegniarki a jeszcze pan dyrektor chce obnizyc pielegniarkom pensje
Avatar
Gość / 7 grudnia 2010 o 12:15
[quote name='Jacek' timestamp='1291717315' post='400527']
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpitalnych). Krytyka działalności tego Pana związana jest także z faktem, że choć Pan Owsiak nie pobiera wynagrodzenia z Fundacji, to zarabia pieniądze dzięki produkcji programów radiowych i telewizyjnych o działalności fundacji - co samo w sobie nie byłoby niczym złym, gdyby nie fakt, że do działania fundacji wykorzystuje się woluntariuszy, którzy oczywiście nie mają zysków z produkcji tych programów.
[/quote]
Czym większy szum medialny i czym więcej informacji o działalnosci fundacji tym chętniej ludzie sięgają po pieniądze bo widzą w tym sens, widzą że te pieniądze komuś służą, widzą że nikt ich sobie nie przywłaszczył pod pozorem zbiórki na szczytny cel .
Różnica miedzy ultrasonografem, a 100-ma łóżkami jst taka, że Owsiak nie musi zbierać na ultrasonograf, natomiast na 100 łóżek płacisz składki i podatki, nikt ci więc łaski nie robi że kupi te łózka.
Załóż fundację, zbieraj pieniądze, kupuj sprzęt, produkuj programy, a przede wszystkim rozlicz się jak Owsiak z zebranych pieniędzy, a nikt ci złego słowa nie powie. Może przestaniesz ujadac na tych co coś robią.
I na koniec trudne pytanie:
cyt: "Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny."
Możesz wymienić inne akcje?
Tylko nie pisz o Caritasie
[quote name='Jacek' timestamp='1291717315' post='400527']
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest pra... rozwiń
Avatar
Jacek / 7 grudnia 2010 o 11:21
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpitalnych). Krytyka działalności tego Pana związana jest także z faktem, że choć Pan Owsiak nie pobiera wynagrodzenia z Fundacji, to zarabia pieniądze dzięki produkcji programów radiowych i telewizyjnych o działalności fundacji - co samo w sobie nie byłoby niczym złym, gdyby nie fakt, że do działania fundacji wykorzystuje się woluntariuszy, którzy oczywiście nie mają zysków z produkcji tych programów.
Nikt nie twierdzi, że działania Pana Owsiaka nie są korzystne dla polskiej opieki zdrowotnej. Zarzuty dotyczą kwestii, że szum medialny wokół akcji tego Pana jest zdecydowanie większy niż przy innych, których cel jest podobny. Jest on także niewspółmierny do rzeczywistego (ewidentnie znaczącego) wkładu tzw. Fundacji w wyposażenie polskich szpitali. Wiele osób uważa, że urządzenia zakupione przez WOŚP stanowią główne wyposażenie szpitali a to nie jest prawdą (bardziej spektakularne jest kupno nowoczesnego ultrasonografu niż 100 łóżek szpital... rozwiń
Avatar
małpa / 7 grudnia 2010 o 08:40
Super! Bardzo sie cieszę Niebawem moją córkę czeka prawdopodobnie badanie tomografem i taki sprzęt chyba znacznie ułatwi sprawę bo będzie juz na miejscu, w szpitalu. W w styczniu jak co roku sypnę coś od siebie na Orkiestrę.
Dodam, że moje dziecko już dwa razy w swoim krótkim życiu korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę
Ci co opluwają Owsiaka nie maja ani oczu ani serca.
Super! Bardzo sie cieszę Niebawem moją córkę czeka prawdopodobnie badanie tomografem i taki sprzęt chyba znacznie ułatwi sprawę bo będzie juz na miejscu, w szpitalu. W w styczniu jak co roku sypnę coś od siebie na Orkiestrę.
Dodam, że moje dziecko już dwa razy w swoim krótkim życiu korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę
Ci co opluwają Owsiaka nie maja ani oczu ani serca. rozwiń
Avatar
kika / 7 grudnia 2010 o 02:21
Wszystkim krytykującym Owsiaka proponuję gdy jego dziecko trafi do szpitala kazać odłączać dziecko od sprzętu z logo WOŚP nawet jeśli to respirator i po problemie....
Avatar
Gość / 6 grudnia 2010 o 21:12
[quote name='grx_lbn' timestamp='1291665961' post='400131']
Po prostu...aby coś komentować,trzeba to pierw zobaczyć na własne oczy.
[/quote]
Nieprawda, wystarczy usłyszeć z jedynego autorytatywnego źródła bijącego prawdą i miłością bliźniego
Avatar
grx_lbn / 6 grudnia 2010 o 21:06
[quote name='teletubies' timestamp='1291665059' post='400117']
http://d.wiadomosci24.pl/g2/93/aa/a2/31733_1182703675_cdb6_p.jpeg

Ja widzialem też takie obrazky
[/quote]
no właśnie,a ja to widziałem na żywo...i powiem ci,że nic się nie równa z tą fantastyczną zabawą.
Będąc na miejscu czuje się tą radość,młodość i energię-i to jest extra.
Wiadomo,na tyle osób znajdzie się jakiś pijak czy ćpun-wynika to ze zwykłej statystyki-ale to wyjątki
Po prostu...aby coś komentować,trzeba to pierw zobaczyć na własne oczy.
[quote name='teletubies' timestamp='1291665059' post='400117']
http://d.wiadomosci24.pl/g2/93/aa/a2/31733_1182703675_cdb6_p.jpeg

Ja widzialem też takie obrazky
[/quote]
no właśnie,a ja to widziałem na żywo...i powiem ci,że nic się nie równa z tą fantastyczną zabawą.
Będąc na miejscu czuje się tą radość,młodość i energię-i to jest extra.
Wiadomo,na tyle osób znajdzie się jakiś pijak czy ćpun-wynika to ze zwykłej statystyki-ale to wyjąt... rozwiń
Avatar
kasia / 6 grudnia 2010 o 20:59
NO NIE!!!!!!!!!!! ZNOWU PISOJADY W NATARCIU. Spadówa na madagaskar ku***a. Sami weźcie się do roboty a nie krytykujecie wszystko i wszystkich. Nie pasowal wasilewski, nie pasuje żuk, nie pasuje owsiak. BRAC ZA ŁOPATY I DO ODŚNIEŻANIA


popieram xD
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!