poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Gigantyczne korki na al. Solidarności. Drogowcy kładą nową nawierzchnię

Dodano: 8 sierpnia 2016, 09:02
Autor: Dominik Smaga

Gigantyczne korki utworzyły się po tym, jak do jednego pasa zwężona została dziś prowadząca w stronę Zamku jezdnia al. Solidarności za skrzyżowaniem z ul. Dolną 3 Maja i dalej al. Tysiąclecia do ronda przy Zamku.

Na wspomnianym ciągu ruch odbywa się tylko jednym, prawym pasem. Dwa pozostałe są zagrodzone, bo przez cały dzień będzie tu układana wyrównawcza warstwa asfaltu.

Kierowcy jadący al. Solidarności w stronę Zamku natrafiają na korek zaraz za rondem na skrzyżowaniu z ul. Lubomelską i al. Kompozytorów Polskich. Dalej jedzie się już w żółwim tempie i to do tego stopnia, że od Lubomelskiej do dworca PKS zdecydowanie szybciej można dojść pieszo.

Aby zobrazować skalę problemu przeprowadziliśmy mały eksperyment: Z przystanku przy rondzie obok ul. Lubomelskiej wyruszyliśmy pieszo równo z autobusem linii 34 jadącym w stronę dworca, spacerowym tempem doszliśmy do ronda przy Zamku i tam zawróciliśmy, by sprawdzić dokąd zdołał dojechać autobus linii 34. Spotkaliśmy go... tuż za skrzyżowaniem z ul. Dolną 3 Maja.

Siłą rzeczy zakorkowała się też ul. 3 Maja. Kierowcy chcący skręcić z al. Tysiąclecia w lewo w stronę ul. Lwowskiej i Podzamcza też muszą, do samego ronda, jechać prawym pasem.

Utrudnienia mają potrwać cały dzień. W trakcie dnia przez ok. 15 minut kierowcy jadący drugą jezdnią, tą po stronie dworca, nie będą mogli skręcać w lewo w Wodopojną. Podobne, trwające również 15 minut przerwy w ruchu wystąpić mają też na ul. Lubartowskiej, którą nie będzie można przejechać na wprost przez skrzyżowanie koło Bazaru. Na dłużej, bo ok. pół godziny zamykane będą też przejścia dla pieszych: przy skrzyżowaniu z ul. Wodopojną, przy skrzyżowaniu z Lubartowską, obok hali Nova i przy rondzie obok Zamku.

W nocy ruch po zamkniętych dziś pasach ma się odbywać normalnie, za to na wspomnianym ciągu zamknięty zostanie prawy pas. Nocą ma być z niego zdzierany stary asfalt, a we barierki będą stać nadal, bo na ten dzień zaplanowano tu układanie warstwy wyrównawczej.

W środę czekają nas dokładnie te same utrudnienia co dzisiaj, bo drogowcy kłaść mają wiążącą warstwę asfaltu. Z tego samego powodu w czwartek powtórzą się utrudnienia z wtorku.

Po tym wszystkim drogowcom pozostanie jeszcze do ułożenia ostatnia warstwa nawierzchni, takie prace będą już wymagać jednoczesnego zamykania wszystkich pasów ruchu po stronie Zamku, ale ten etap prac, ze względu na Jarmark Jagielloński, nie zacznie się w ten weekend, ale dopiero w następny, od 19 sierpnia.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 sierpnia 2016 o 07:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Rozwiń
Gość
Gość (10 sierpnia 2016 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sikorskiego to jest horror! Podskakujace naczepy na zapadnietych studzienkach nie daja mieszkancom spac. Czy wyrownanie studzienek z poziomem jezdni wymaga technologii kosmicznej? Nalezaloby ograniczyc predkosc poruszania sie szczegolnie dla sam. ciezarowych. Noca tiry z naczepami jezdza 80-100 km /h To prawdziwy dziki zachod !!
Rozwiń
Gość
Gość (10 sierpnia 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bohaterow Monte Casino to droga przez meke .Wyboje tylko dla wozow drabiniastych a nie samochodow. Kiedy wreszcie bedzie ten remont?
Rozwiń
Gość
Gość (10 sierpnia 2016 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"żeby tam policja kierowała ruchem.... wątpie, bo policja jest od jeżdżenia videorejestratorami a nie od zadbania o prawidłowy ruch na drodze " Od dbania o "prawidłowy ruch na drodze" cokolwiek nie znaczy ten zlepek wyrazów. Jest zarządca drogi. Bystrzaku....
Rozwiń
Gość
Gość (10 sierpnia 2016 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odwal się tępaku od Policji , w tej firmie też sa ludzie co mają przeszkolenie do kierowanie ruchem .BURAKU!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!