sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Dziennik budowy S17: Coraz bliżej kolejnych etapów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2011, 16:22

Na odcinku od al. Witosa do Piask prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i wę
Na odcinku od al. Witosa do Piask prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i wę

Drogowcy finalizują przetarg na budowę następnego odcinka "siedemnastki”. Chodzi o wart blisko 500 000 000 zł fragment Dąbrowica–Lubartów. Na odcinku z Sielc do Bogucina trwają roboty budowlane. Codzienne pracuje tam kilkaset osób.

Budowlańcy wykonują wykopy i nasypy. Wymieniają grunt na torfowiskach, zagęszczają podłoże i układają siatki pod nasypy. Powstaje też droga łącząca węzeł Przybysławice z siedemnastką.

120 ciężarówek

Codziennie pracuje przy tym niemal 600 osób wykorzystując ok. 120 ciężarówek, 30 walców, ponad 50 różnego rodzaju koparek i ponad 20 innych maszyn. Budują fundamenty i ustawiają słupy linii wysokiego napięcia, której obecny przebieg koliduje z przyszła trasą ekspresową. Konieczna jest przebudowa ok. 7 km linii.

Trwają też prace przy obiektach inżynieryjnych. W okolicy węzła Bogucin ruch odbywa się objazdem, a w okolicy węzła Sielce na skraju jezdni ustawiono betonowe zapory. Budowlańcy usuwają są kolizje z obcymi instalacjami i układają kanalizację. Jednocześnie trwa przetarg na dzierżawę miejsc obsługi podróżnych.

Oferty i rozstrzygnięcia

Na odcinku Bogucin – Dąbrowica prowadzone są pomiary geodezyjne. Trwa rozbiórka domów i przekładanie instalacji podziemnych. Rozpoczęły się też prace przy odhumusowaniu terenu.

Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na budowę fragmentu Dąbrowica – Lubartów. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło hiszpańsko – polskie konsorcjum FCC Construccion i Erbud. Prace wyceniło na blisko 490,6 mln zł. Protest na rozstrzygnięcie przetargu został w środę odrzucony i zainteresowani mają 10 dni na złożenie odwołania.

Budowa odcinka Lubartów – al. Witosa jeszcze nie ruszyła. Trwają formalne przygotowanie inwestycji. Drogowcy wysłali zaproszenia do zakwalifikowanych wykonawców. Dziś otworzą oferty.

Na odcinku od al. Witosa do Piask prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i węzła Świdnik. Budowlańcy układają warstwy odsączające z kruszywa. Po sprawdzeniu parametrów próbnego odcinka podbudowy przyszłej jezdni rozpoczęto prace przy jej układaniu na dalszej części trasy. Trwa również przekładka instalacji gazowniczych, elektrycznych, telekomunikacyjnych oraz prace przy obiektach inżynieryjnych. Zaangażowanych jest ok. 250 osób, ponad 80 jednostek sprzętu ciężkiego i ponad 50 pojazdów.

Drogowcy wyłączyli z ruchu odcinek od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do początku obwodnicy Piask. Kierowcy korzystają z drugiej jezdni w obu kierunkach. Nieczynny jest też jeden pas na odcinku od skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka do budowanej kładki dla pieszych w Kalinówce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zet
Wywłaszczona
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zet
zet (9 września 2011 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie, mogliby wreszcie przekazać jakieś konkretne informacje nt. odszkodowań - za ile miesięcy czy lat, czy też trzeba będzie prosić o pomoc P. Jaworowicz.
Rozwiń
Wywłaszczona
Wywłaszczona (7 września 2011 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prace trwają co oczywiście cieszy ale że wywłaszczeni nie otrzymali nawet złotówki odszkodowania,ba nawet nie poznali wstępnych wycen to już mniej.Ja się zastanawiam jak długo jeszcze karzą nam czekać i dlaczego o tym nasi dzielni reporterzy milczą?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!