czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Równo o godzinie dziesiątej abiturienci zasiądą do pisemnego egzaminu z języka polskiego.
Dla dyrektorów szkół dzień rozpoczął się dużo wcześniej. Już o godzinie 5 musieli odebrać arkusze egzaminacyjne przywiezione przez kurierów.

- Wprawdzie na posłańców nie musieliśmy czekać od godz. 4, jak w zeszłym roku, ale za to obarczono nas innym obowiązkiem - mówi Anna Suszyna, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr III w Lublinie. - Tym razem to my, w towarzystwie ochrony, musimy odwozić prace maturalne do ustalonych punktów. W ubiegłym roku należało to do kurierów.
Uczniowie, oprócz języka polskiego, będą zdawać język obcy i wybrany przedmiot (lub przedmioty - maksymalnie trzy). Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna najpopularniejsze w tym roku są geografia i biologia. Wśród języków obcych prym wiedzie angielski; zdawać go będzie 75 proc. maturzystów.
Niektórzy zdecydowali się cały egzamin zdawać po angielsku. Dzięki temu otrzymają dyplom matury międzynarodowej, który otwiera drogę do wielu uniwersytetów na całym świecie - najczęściej bez egzaminów wstępnych. Międzynarodową maturę uczniowie zaczęli zdawać już we wtorek. Na pierwszy ogień poszli ci, którzy wybrali geografię. - Do takiej matury uczniowie przygotowywali się od początku liceum. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim - tłumaczy Stanisław Stoń, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.
Tylko w dwóch lubelskich szkołach można zdawać międzynarodową maturę: w I LO i w prywatnym LO
im. Ignacego Jana Paderewskiego. W tym roku egzamin w języku angielskim zdaje 36 osób.
(arle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!