Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2013 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Dziś pierwsze urodziny lotniska Lublin

Autor: Zdjęcie autora (j)
0 11 A A
Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i wicemarszałek Krzysztof Grabczuk podczas ur
Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i wicemarszałek Krzysztof Grabczuk podczas ur

17 grudnia 2012 roku o godz. 13.25 na lotnisku w Lublinie wylądował pierwszy samolot z pasażerami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Boeing linii Ryanair przywiózł z Londynu Stansted około 200 osób. Na Wyspy z Lublina odleciało 108 pasażerów.

Tak rozpoczęła się historia Portu Lotniczego Lublin, obchodzącego we wtorek pierwsze urodziny. Ale hucznego świętowania nie będzie. Jedynie każdy pasażer zostanie przywitany słodką niespodzianką.

Od 17 grudnia ub. roku lotnisko Lublin odprawiło blisko 180 tys. pasażerów. To o wiele mniej, niż planowano w trakcie budowy portu: mówiono wtedy o 300 tysiącach pasażerów w pierwszym roku działalności, choć eksperci Komisji Europejskiej twierdzili, że będzie ich jednak znacznie mniej, bo 110 tysięcy.

W tej chwili z Lublina polecimy do Londynu (Luton, Stansted), Oslo, Dublina i Gdańska. Na okres zimowy zostało zawieszone połączenie z Liverpoolem.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 05:22
Lotnisko Lublin to kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
lexus123 / 22 grudnia 2013 o 03:52

Co to za marne prowo... ? Pracuję na tym lotniksu i żadnych z tych rzeczy co opisujesz nie ma !

Avatar
kiks / 17 grudnia 2013 o 20:06

Dobry poczatek.

Irytuje mnie tylko ze to bubel za 500 mln.

Bo jak nazwac terminal, z ktorego pasazer jest  "wypraszany" na zewnatrz i tam czeka az go wpuszcza na poklad. Czasem dluzsza chwile. Przy ruznej pogodzie.

To samo po przylocie, nawet polowa pasazerow nie da rady sie zmiescic ...

Juz to widze jak wzrosnie ruch i trzeba bedzie sie cisnac w oddzielnych "gate" , puki co jest jeszcze gdzie usiasc i poczekac. Ale przy dwuch samolotach w tym samym czasie, bedzie kociol.

Nie mniej jednak, bardzo cieszy.

Avatar
Ja / 17 grudnia 2013 o 18:51

Dobry początek

Avatar
.. / 17 grudnia 2013 o 12:52
Lotnisko bardzo potrzebne. Taka ilość pasażerów w pierwszym roku to wielki sukces. Malkontenci niech wykupią przynajmniej po jednym bilecie i poprawią statystykę.Oczywiście ilość połączeń trzeba zwiększyć.
Avatar
obyty / 17 grudnia 2013 o 12:31

Z roku na rok będzie lepiej. Za chwilę Mediolan

Avatar
podreczniki / 17 grudnia 2013 o 10:07

Poczekajmy z oceną jeszcze minimum 2 lata ...

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Luton / 17 grudnia 2013 o 10:02

Jeden raz byłem na lotnisku, kiedy to wychodząc z samolotu pozostała pod siedzeniem torebka. Fakt ten zgłośiłem  do informacji, gdzie spotkałem się z miłą i życzliwą obsługą. W niedługim czasie "zguba" została nam zwrócona przez uprzejmego pracownika, który pofatygował się przejść do autobusu aby ją przekazać. Dzięki.

Avatar
Krzystof / 17 grudnia 2013 o 09:38

Lotnisko to świetna sprawa. W przyszłym roku na pewno dużo więcej ludzi będzie latać.

Avatar
Josef / 17 grudnia 2013 o 09:21

W pierwszą rocznicę godzi się napisać,jakie zadłużenie posiada lotnisko i o ile powiększyło przez pierwszy rok działalności.Kłamca Sobczak obiecywał najnowocześniejsze lotnisko w Europie z cargo i 350 tys /minimum/w pierwszym roku działalności.Odrobina honoru nakazuje aby sam odszedł z zarządu województwa/bo trudno się tego doszukać w koalicji hazardzistów i gumo filcowych/ ,bo kolesie nie zawnioskują aby odwołać,za za straty odpowiedzialność poniesie podatnik! Nasze województwo jest na szarym końcu w kraju dzięki obrzydliwej bezkarnośći.!!! Władza kłamie ,jest rozrzutna i bezkarna!!

W pierwszą rocznicę godzi się napisać,jakie zadłużenie posiada lotnisko i o ile powiększyło przez pierwszy rok działalności.Kłamca Sobczak obiecywał najnowocześniejsze lotnisko w Europie z cargo i 350 tys /minimum/w pierwszym roku działalności.Odrobina honoru nakazuje aby sam odszedł z zarządu województwa/bo trudno się tego doszukać w koalicji hazardzistów i gumo filcowych/ ,bo kolesie nie zawnioskują aby odwołać,za za straty odpowiedzialność poniesie podatnik! Nasze województwo jest na szarym końcu w kraju dzięki obrzydliwej bezk... rozwiń

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 05:22
Lotnisko Lublin to kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
lexus123 / 22 grudnia 2013 o 03:52

Co to za marne prowo... ? Pracuję na tym lotniksu i żadnych z tych rzeczy co opisujesz nie ma !

Avatar
kiks / 17 grudnia 2013 o 20:06

Dobry poczatek.

Irytuje mnie tylko ze to bubel za 500 mln.

Bo jak nazwac terminal, z ktorego pasazer jest  "wypraszany" na zewnatrz i tam czeka az go wpuszcza na poklad. Czasem dluzsza chwile. Przy ruznej pogodzie.

To samo po przylocie, nawet polowa pasazerow nie da rady sie zmiescic ...

Juz to widze jak wzrosnie ruch i trzeba bedzie sie cisnac w oddzielnych "gate" , puki co jest jeszcze gdzie usiasc i poczekac. Ale przy dwuch samolotach w tym samym czasie, bedzie kociol.

Nie mniej jednak, bardzo cieszy.

Avatar
Ja / 17 grudnia 2013 o 18:51

Dobry początek

Avatar
.. / 17 grudnia 2013 o 12:52
Lotnisko bardzo potrzebne. Taka ilość pasażerów w pierwszym roku to wielki sukces. Malkontenci niech wykupią przynajmniej po jednym bilecie i poprawią statystykę.Oczywiście ilość połączeń trzeba zwiększyć.
Avatar
obyty / 17 grudnia 2013 o 12:31

Z roku na rok będzie lepiej. Za chwilę Mediolan

Avatar
podreczniki / 17 grudnia 2013 o 10:07

Poczekajmy z oceną jeszcze minimum 2 lata ...

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Luton / 17 grudnia 2013 o 10:02

Jeden raz byłem na lotnisku, kiedy to wychodząc z samolotu pozostała pod siedzeniem torebka. Fakt ten zgłośiłem  do informacji, gdzie spotkałem się z miłą i życzliwą obsługą. W niedługim czasie "zguba" została nam zwrócona przez uprzejmego pracownika, który pofatygował się przejść do autobusu aby ją przekazać. Dzięki.

Avatar
Krzystof / 17 grudnia 2013 o 09:38

Lotnisko to świetna sprawa. W przyszłym roku na pewno dużo więcej ludzi będzie latać.

Avatar
Josef / 17 grudnia 2013 o 09:21

W pierwszą rocznicę godzi się napisać,jakie zadłużenie posiada lotnisko i o ile powiększyło przez pierwszy rok działalności.Kłamca Sobczak obiecywał najnowocześniejsze lotnisko w Europie z cargo i 350 tys /minimum/w pierwszym roku działalności.Odrobina honoru nakazuje aby sam odszedł z zarządu województwa/bo trudno się tego doszukać w koalicji hazardzistów i gumo filcowych/ ,bo kolesie nie zawnioskują aby odwołać,za za straty odpowiedzialność poniesie podatnik! Nasze województwo jest na szarym końcu w kraju dzięki obrzydliwej bezkarnośći.!!! Władza kłamie ,jest rozrzutna i bezkarna!!

W pierwszą rocznicę godzi się napisać,jakie zadłużenie posiada lotnisko i o ile powiększyło przez pierwszy rok działalności.Kłamca Sobczak obiecywał najnowocześniejsze lotnisko w Europie z cargo i 350 tys /minimum/w pierwszym roku działalności.Odrobina honoru nakazuje aby sam odszedł z zarządu województwa/bo trudno się tego doszukać w koalicji hazardzistów i gumo filcowych/ ,bo kolesie nie zawnioskują aby odwołać,za za straty odpowiedzialność poniesie podatnik! Nasze województwo jest na szarym końcu w kraju dzięki obrzydliwej bezk... rozwiń