poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Dziś początek matur

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2008, 18:56

30 tysiący maturzystów z naszego regionu zasiądzie za 2 godz. do matury. O 9.00 przystąpią do pisemnego egzaminy z języka polskiego.

- Stres? Pewnie, że jest - mówi Ola Borek, maturzystka z V Liceum w Lublinie. - Bardziej boję się matury z historii, bo z polskiego czuję się dosyć mocna. Ale nerwy i tak są duże. Przecież to pierwszy i najważniejszy egzamin ze wszystkich, które czekają mnie w maju.

- A ja podchodzę do tego ze spokojem - tłumaczy Karol Gruszkowski, kolega Oli z klasy. - Przez kilka ostatnich dni starałem się izolować od osób, które przeżywają maturę, jeszcze się uczą albo szukają w Internecie przecieków. Co ma być, to będzie.

Dyrektor V LO zapewnia, że przecieków nie będzie. - Wszystkie karty z pytaniami dotarły do nas szczelnie zapakowane i zostaną otworzone dopiero dziś o godz. 9 - wyjaśnia Zbigniew Jakuszko. Maturzyści nie mogą wnieść na salę egzaminacyjną maskotek, telefonów komórkowych, jedzenia ani picia. Wszystkie prace egzaminacyjne trzeba pisać piórem lub długopisem z czarnym tuszem.

Takie same zasady będą obowiązywały na egzaminach pisemnych z przedmiotów wybranych przez maturzystów. Każdy musi zdać egzamin z języka obcego nowożytnego (do wyboru są: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski) oraz z jednego innego przedmiotu (w tej grupie są: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie i wiedza o tańcu).

Oprócz tego maturzyści muszą przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Wszystkie egzaminy potrwają do końca maja. Abiturienci, którzy nie będą mogli (z przyczyn zdrowotnych lub losowych) zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, będą to mogli zrobić w dodatkowych terminach między 6 a 13 czerwca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!