sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Dziś są moje urodziny!

Dodano: 11 lipca 2002, 14:59

Dziś mija 110 rocznica urodzin Brunona Schulza. Rocznicowe obchody odbędą się w Drohobyczu, Lwowie i Lublinie. Punktualnie o godz. 18 na lubelski deptak wiedzie dorożką sam Bruno Schulz. Rozpocznie się magiczna noc.

Pan Schulz wraz z muzami wjedzie dorożką od Bramy Krakowskiej i zatrzyma się przed Piwnicą Rycerską. Schulzowski orszak poprowadzi kapela Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin” pod wodzą Wowy Kukawskiego.
Po powitaniu pana Schulza (kto nim będzie-niespodzianka!) wchodzimy na dziedziniec kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 19. Tu czekają nas następujące niespodzianki:
- koncert muzyki pogranicza: Wowa Kukawski z kapelą ZpiT "Lublin”.
- spektakl Teatru NN "Był sobie raz”.
- kino letnie: Grzegorz Linkowski prezentuje filmy o Drohobyczu.
- malowanie tryptyku dla Schulza: Teatr malowania: Krystyna Drzewińska z synem Maćkiem, Krystyna Głowniak i Piotr Łucjan
W drugiej części (zaproszenia i rezerwacje miejsc) w Piwnicy Rycerskiej odbędzie się:
- muzyka klezmerów
- Jacek Król czyta Schulza
- prof. Władysław Panas o Schulzu
- niespodzianki dla Schulza
- żydowski poczęstunek
- rozmowy i tańce
W letnim ogródku na deptaku mistrz Andrzej Rożek ustawi zabytkowy aparat, by robić Lublinianom pamiątkowe zdjęcia z Schulzem. To niepowtarzalna okazja do udokumentowania uczestnictwa w Urodzinach Schulza.
Wieczorem w Radiu Lublin rozpocznie się specjalna audycja, poświęcona Schulzowi, reporterzy radia będą na żywo łączyć się z Piwnicą Rycerską. Lubelskimi urodzinami zainteresował się program II Polskiego Radia. Na Urodziny przyjadą także goście z Polski. Jeszcze dziś, pod tel. 0-81 534-05-95 (Piwnica Rycerska) można rezerwować ostatnie miejsca na wieczór z Schulzem w Rycerskiej.

Urodziny Brunona Schulza. Organizatorzy: Dziennik Wschodni i Piwnica Rycerska przy współudziale: ACK Chatka Żaka, Gazety Wyborczej, Katedry Teorii Literatury KUL, Ośrodka Brama Grodzka- Teatr NN, Radia Lublin, Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin” oraz wolontariuszy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!