wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Dziurawe betonowe płyty zamiast drogi przy ul. Kaskadowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2010, 20:52

W lecie wertepy, w zimie zaspy – takie przeszkody muszą pokonać mieszkańcy domów przy ul. Kaskadowej. Jednak właściciele drogi nie mają zamiaru jej remontować.

– Nasza droga to dziurawe betonowe płyty, z których wystają druty zbrojeniowe. Od czterech lat, odkąd oddali do użytku nowe bloki, ulica wygląda tak samo – ubolewa pan Grzegorz, który poinformował o problemie naszą redakcję.

– Poza tym, nie ma tutaj chodnika, co doskwiera głównie młodym matkom, które nie mogą przejechać wózkami. Najgorzej jest w deszczowe dni, bo tworzą się ogromne kałuże. W zimie ze względu na nierówne podłoże nie da się tej drogi odśnieżyć spychaczem. Robią się zaspy, w których grzęzną samochody.

Teren ma kilku właścicieli. Należy między innymi do Spółdzielni Mieszkaniowej "Felin” oraz spółki TBS LPBO. – Nie chcą słyszeć o remoncie tej drogi. Nie pozwalają nawet, by mieszkańcy sami zrobili z nią porządek – relacjonuje pan Grzegorz. – Jeden z sąsiadów chciał przebudować ulicę w ramach "sąsiedzkiej zrzutki”. W spółdzielni dowiedział się, że ten odcinek drogi należy do nich, a nam nie wolno po nim jeździć, a tym bardziej cokolwiek z nim robić – dodaje mężczyzna.

Jedna z firm tłumaczy, że nie remontuje ulicy, bo dysponuje tylko niewielkim jej odcinkiem. – Do nas należy tylko fragment przy samych budynkach, a droga dojazdowa nie jest już naszą własnością – mówi Krzysztof Kowaleczko z firmy TBS LPBO.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Felin” przyznaje natomiast, że z jej punktu widzenia remont nie jest potrzebny. – Ten teren kupiliśmy razem z ulicą i wyłożonymi na niej płytami – tłumaczy Lucjan Koper, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Felin”. – Nie mamy zamiaru remontować tej ulicy, bo z niej nie korzystamy. Mamy inny własny wjazd na nasz teren, ale możemy wyrazić zgodę na remont, jeśli ktoś będzie chciał go przeprowadzić – zapewnia. I zaprzecza, by mieszkańcy Kaskadowej proponowali, że sami zmodernizują drogę.

– Nie mieliśmy żadnych pism w tej sprawie – podkreśla Lucjan Koper.

Przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej Kaskadowa 11 twierdzi inaczej. – Kierowaliśmy pisma do SM "Felin” i był taki pomysł jednego z mieszkańców, żeby zrobić drogę za własne pieniądze – mówi Grzegorz Janiec, zarządca wspólnoty. Mieszkańcom pomoże rada dzielnicy Sławin. – Nie może być tak, że spółdzielnia nie chce wyremontować drogi, ani wesprzeć inicjatywy mieszkańców. Służymy im pomocą – zapewnia Jadwiga Mach, przewodnicząca zarządu tej dzielnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mieszkaniec
KK
pergola
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (17 września 2010 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='andrzej' date='15 wrzesień 2010 - 22:49 ' timestamp='1284583742' post='347907']
Na Puławskiej taka droga jest już od 30 lat. W tym roku ułożono kilkadziesiąt metrów kostki betonowej. W takim tempie cała droga zostanie wyremontowana do roku 2130.
To taka informacja dla mieszkańców ulicy Kaskadowej jak w Lublinie buduje się drogi
[/quote]

Dodać trzeba, że te kilkadziesiąt metrów kostki ułożyło miasto, skutecznie odcinając bloki o numerach 4 od ich dzikiego parkingu na terenie bloku nr 12 (co może i dobrze, ale w zamian mieszkańcom "czwórek" nie zaproponowano ani jednego nowego miejsca do parkowania).
Pozostała część drogi jest w zarządzie SM "Instalator" i jak znam tą firmę (a znam dobrze), to szybciej te bloki ze starości wyburzą niż coś z tą drogą zrobią. Z najnowszych (zasłyszanych) planów, to mają zamiar grodzić "12", tak jak odgrodzili (z resztą podobno nielegalnie) blok przy Sikorskiego 3.
Rozwiń
KK
KK (16 września 2010 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pojedzcie na Trześniowska to dopiero przykład gospodarzy LublinA
Rozwiń
pergola
pergola (16 września 2010 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak myślałam kiedy zobaczyłam jak w ogrodzeniu robią furtkę od strony Pergolowej i kiedy mieszkańcy betonowego sarkofagu będą parkować na naszym parkingu. Niby wszystkich to wkurza ale na spotkania ze spółdzielnią Felin nikt się nie wybrał bo po co dbać o swoje skoro można robić wolontariat dla wszystkich bloków wokoło.A potem lament bo nie mam gdzie auta postawić bo wszystkie miejsca pozajmowane przez nie mieszkańców Felina.
Rozwiń
somsiat
somsiat (16 września 2010 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jola' date='16 wrzesień 2010 - 08:59 ' timestamp='1284620355' post='348029']
to i tak dobrze, ze Felin nie zagrodził tego przejazdu, tak jak to robią nasi sąsiedzi. Pozdrowienia dla Pana z Kaskadowej 1, który parkuje samochód na parkingu przy Pergolowej 5 i korzysta z bocznej bramy (tej z naszej strony)Kaskadowej 1. Czy teraz straż miejska może karać takie przypadki?
[/quote]
Jola, a szczegóły, jakie to auto, pogadam z typem.
Rozwiń
k
k (16 września 2010 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszamy na Perłową - w okolicach bloku Brusztynowa 1. Takie Płyty są juz pewnie z 20 lat....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!