niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Echo krąży wokół skrzyżowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2008, 09:38
Autor: Dominik Smaga

Trzy nowe warianty budowy wielopoziomowego skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego przedstawił wczoraj w Ratuszu Echo Investment,

właściciel górek czechowskich. Ratusz odrzucił wszystkie trzy koncepcje.

- Żaden z pomysłów nie spełnia naszych oczekiwań - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. Co zakładały poszczególne wersje?

Wariant 1. Samochody jadące al. Solidarności prosto - przemieszczają się dwoma wiaduktami służącymi do jazdy w przeciwnych kierunkach. Ci, którzy chcą skręcać, albo jadą na osi Sikorskiego-Ducha (dawna Wyrwasa) korzystają z ronda na dole.

Wariant 2. Bardziej skomplikowany. W tej wersji również są dwa wiadukty w ciągu al. Solidarności. A nad nimi biegną jeszcze dwie estakady dla skręcających w lewo: jedna dla aut jadących z Solidarności w Sikorskiego, druga dla zmierzających z Solidarności w Ducha. Inni jadą dołem.

Wariant 3. Dwa wiadukty służą do jazdy z al. Sikorskiego w Ducha i na odwrót. Pozostałe auta jadą bezpiecznym, dużym skrzyżowaniem w kształcie owalu. Ten wariant zakłada też ponowne otwarcie lewoskrętu z al. Solidarności w ul. Kosmowskiej, który kilka lat temu miasto zamknęło, jako zbyt niebezpieczny dla kierowców.

Wszystkie wymienione wersje przewidują zamknięcie dla ruchu ul. Północnej. Chodzi tu zarówno o część między Kosmowskiej a skrzyżowaniem Ducha-Solidarności, jak też fragment od ul. Ducha w kierunku Sławinka. - Nie ma możliwości zamknięcia ulicy Północnej - kategorycznie zastrzega Kołodziej-Wnuk. Echo musi przedstawić nowe projekty.

Do przygotowania projektów skrzyżowania spółka zobowiązana jest na mocy porozumienia zawartego z prezydentem Lublina. Dokument określa warunki dokonania przez miasto zmian w planie zagospodarowania terenu, które umożliwiłyby ulokowanie na górkach hipermarketu. Radni nie przystąpili do zmiany planu, ale zapisy nakazujące spółce zaplanowanie wiaduktów nadal są dla Echa wiążące.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
max39
100 g.
DD
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

max39
max39 (29 lutego 2008 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zlikwidowali "niebezpieczny" lewoskręt w Kosmowskiej i zastąpili to "bezpiecznym" skrzyżowaniem na którym CODZIENNIE dochodzi do kolizji i wypadków. Panowie w magistracie COKOLWIEK da Echo będzie to lepsze od dzisiejszej tragedii na tym skrzyzowaniu! A kto ponosi odpowiedzialność za tragiczny układ sygnalizacji świetlnej na tym CUDZIE drogowców? 1. Skręt z Solidarności w lewo w Ducha praktycznie niemożliwy (widoczność zerowa) 2. Skręt z Solidarności w lewo w Sikorskiego (nigdy nie wiadomo czy samochody od strony Warszawskiej mają zielone czy czerwone) 3. Skręt z Ducha w lewo w Solidarności (niemożliwy z powodu samochodów stojących na środku skrzyżowania i czekających na zielone przed Ducha) BRAWO!
Rozwiń
100 g.
100 g. (29 lutego 2008 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko połączenie Poligonowej z Koncertową i odwrócenie ruchu rozwiąże ten problem
Rozwiń
DD
DD (28 lutego 2008 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiemy, że szanowni rządzący mają w rękawie asa, który zmusi Echo do zrobienia cudu i przebudowania całego ciągu komunikacyjnego tej części Lublina? Północnej nie zamykać... No tak, bardzo to mądre i piękne, tylko ten, kto wcześniej wymyślił obecne beznadziejne rozwiązanie skrzyżowania Ducha i Tysiąclecia chyba za mało miał fantazji, by przewidzieć, jak trudno będzie cokolwiek sensownego z tym skrzyżowaniem zrobić.
Jeśli dalej tak będą wyglądały negocjacje, Lublin nie będzie miał z tego nic i przez najbliższe 20 lat będziemy jeździć tak jak teraz, albo raczej gorzej, bo na lepiej się nie zanosi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!