wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Egzamin z niedojrzałości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2007, 17:28

Uczniowie z sześciu szkół na Lubelszczyźnie w przyszłym roku powtórzą maturę. Kłopoty czekają też dyrektorów placówek, do których chodzili nieuczciwi maturzyści.

- Ewidentnie widać, że część zadań przepisywali od siebie - tłumaczy Jolanta Misiak, lubelska wicekurator oświaty. Analizowała podejrzane prace, wczoraj w tej sprawie była w krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. - Niektóre odpowiedzi zawierały identyczne błędy. Nawet w zadaniach otwartych używane były takie same sformułowania
Na oszustwie przyłapano 29 uczniów. Chodzili do szkół w powiatach: lubartowskim, zamojskim, opolskim i biłgorajskim. O jakie placówki chodzi? Tego lubelskie kuratorium na razie nie chce ujawniać. - Ale nie wykluczam, że przekażemy i te informacje - mówi Misiak. Jej zdaniem karygodna jest również postawa nauczycieli. - Bo taka współpraca uczniów nie mogła się odbyć bez ich zgody i wiedzy. Trzeba jasno powiedzieć: zostało złamane prawo oświatowe.

Dzisiaj kuratorzy rozpoczną postępowanie wyjaśniające. Będą kontaktować się z dyrektorami szkół, w których unieważniono maturę. Przejrzą protokoły z przebiegu egzaminów. Ustalą jak usadzeni byli maturzyści, którym udowodniono ściąganie.
Nieuczciwych abiturientów czeka teraz kolejny egzamin. Ale będą mogli go zdawać dopiero w przyszłym roku. Niewykluczone, że konsekwencje poniosą też dyrektorzy szkół, do których uczęszczali maturzyści. Są w swoich placówkach przewodniczącymi komisji egzaminacyjnych i odpowiadają za wszystko, co dzieje podczas matury.
Przypomnijmy, że podczas majowego egzaminu jedenastu uczniów wyproszono z sali za niesamodzielne wypełnianie arkuszy. Siedmiu z nich miało telefony komórkowe. Oni także powtórzą egzamin w przyszłym roku.
Uczniowie, którym unieważniono matury będą mogli złożyć odwołanie do krakowskiej OKE.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!