czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Ekspresy na bocznicę

Dodano: 12 grudnia 2002, 19:50
Autor: (jaxa) (kris)

Lubelscy podróżni stracą możliwość podróżowania ekspresami. Zlikwidowane będą szybkie połączenia z Wielkopolską („Lubuszanin”) oraz Krakowem („Jagiełło”). Natomiast „Czartoryski”, kursujący z Lublina do Gdyni, będzie jeździł tylko w wakacje i w okresach wzmożonych przewozów (m.in. w święta oraz długie weekendy).

Takie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP wprowadzają od tej niedzieli. W miejsce likwidowanych ekspresów Lubelski Zakład Przewozów Regionalnych wprowadza pociągi pośpieszne. Połączenie z Krakowem przejmie pociąg pośpieszny „Sztygar”, a z Wrocławiem – IC „Bystrzyca”, który teraz dojeżdża do Poznania.
Nowością będzie pociąg „Lublinianin”, który będzie jeździł na trasie Lublin (odjazd o godz. 5.53) – Warszawa Zachodnia (powrót o godz. 15.48) oraz bezpośrednie połączenie z Bieszczadami (dojazd do stacji Zagórze). Trasę będzie obsługiwać pociąg pospieszny „Wetlina”.
W jutrzejszym wydaniu gazety – w dodatku Oferta – opublikujemy rozkład jazdy pociągów ze stacji Lublin. A w przyszły czwartek, w specjalnej książeczce, pełny rozkład jazdy pociągów ze wszystkich największych miast w regionie.
Godziny wyjazdów i przyjazdów pociągów można już teraz sprawdzić wysyłając z telefonu komórkowego SMS pod numer 7117 (usługa obejmuje większe miasta w Polsce, w tym Lublin). Wystarczy wpisać hasło PKP, nazwę stacji wyjazdowej i stacji końcowej. I tak np. aby dowiedzieć się o połączenie z Lublina do Warszawy należy wpisać: „PKP Lublin Warszawa” lub podać godzinę i dzień wyjazdu, np. dzisiejsze połączenie ze stolicą po godz. 12 poznamy wpisując: „PKP Lublin Warszawa 1200 (czyli godz. 12.00) 131202 (13.12.2002). Wysłanie SMS kosztuje 1 zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24