wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Elizówka. Konkurs na prezesa i wiceprezesa owiany tajemnicą

Dodano: 10 listopada 2015, 14:02
Autor: aa

(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Nie wiadomo, ilu kandydatów ubiega się o fotele prezesa i wiceprezesa Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. Ministerstwo Skarbu Państwa nie podaje tej informacji, bo „trwa procedura”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zarząd LRH został odwołany 17 października. Oficjalnie powodem odwołania wieloletniego prezesa Ryszard Nowaka (do ub. roku związanego z PO) i wiceprezesa Piotra Janczarka (PSL) był „brak zaufania” i „nienależyta” współpraca zarządu z radą nadzorczą spółki, w której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Niedługo po tym został ogłoszony konkurs na członków zarządu. Zgłoszenia – jak czytamy na stronie internetowej LRH – należało składać osobiście w sekretariacie do 5 listopada włącznie lub też przesłać pocztą. Kandydaci na prezesa i wiceprezesa powinni m.in. posiadać wykształcenie wyższe i mieć co najmniej 5-letni staż pracy. Musieli wykazać się też wiedzą z zasad funkcjonowania rynków hurtowych branży rolno-spożywczej.

Według informacji na stronie internetowej otwarcie zgłoszeń było przewidziane na piątek – 6 listopada, zaś rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami miały się odbyć w minioną sobotę.

W miniony piątek wysłaliśmy zapytania do biura prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa. M.in. pytaliśmy, ilu kandydatów zgłosiło się do konkursu. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Wczoraj przedstawiciel tego biura poinformował nas telefonicznie, że mają być one gotowe na wtorek lub czwartek. Dlaczego? – Bo trwa procedura – usłyszeliśmy podczas rozmowy telefonicznej.

Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 listopada 2015 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgłoście do prokuratury:-) "Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." Nie zgłoszenie jest akceptacją takiego stanu rzeczy.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dr Henio z dr Pawłem dali by radę;)
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wolę Henia jak Rysia.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dopóki skarb panstwa i rolnictwo miały po tyle samo udziało potrzebny był kompromis w działaniu spółki Nowak zrobił wszystko by ministerstwo rolnictwa utraciło udziały .Miało byc pi,eknie .Sam stracił stołek i dobrze mu tak .Teraz rządzą w radzie nadzorczej sami prawnicy co o rynkach hurtowych wiedza tyle ile mają co miesiąc kasy czyli gdzies po 3 tysiaki za nic
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Heniowi Smolarzowi nie poszło w wyborach i będzie teraz szanownym prezesem, podobno ostro się szykuje... będzie przynajmniej miał blisko biedaczysko:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!