niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Episkopat potępił słowa Grzegorza Brauna o Życińskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2011, 12:20
Autor: Pit

 (Screen z YouTube)
(Screen z YouTube)

To radykalne przekroczenie zasad kultury i prawdy – tak Episkopat Polski ocenia wystąpienie Grzegorza Brauna na KUL, podczas którego nazwał zmarłego abp. Józefa Życińskiego kłamcą i łajdakiem.

Konferencja Episkopatu Polski opublikowała właśnie oświadczenie w sprawie kontrowersyjnych wypowiedzi reżysera pod adresem zmarłego metropolity lubelskiego.

– Z wielkim bólem przyjęliśmy bezprzykładny atak na pamięć i osobę śp. Arcybiskupa Józefa Życińskiego, jaki miał miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W sposobie oceny postawy kościelnej i społecznej zmarłego Pasterza zostały nie tylko podeptane normy chrześcijańskiej miłości, ale i ludzkiej uczciwości oraz obowiązującego każdego człowieka szacunku wobec tych, którzy odeszli. Posunięto się do oszczerstwa, które obciąża przede wszystkim sumienie mówiącego, ale także tych, którzy zgadzają się na tego typu wypowiedzi, a nawet je nagłaśniają – piszą duchowni.

Ich zdaniem słowa Brauna są "radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy”.

– Solidaryzujemy się ze zdecydowanymi słowami potępienia, jakie padły z ust Biskupa Administratora Archidiecezji Lubelskiej oraz Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i z działaniami podjętymi w stosunku do współwinnych – dodają.

Według biskupów z Konferencji Episkopatu Polski "słowo, powinno argumentować, przekonywać, ale nigdy nie może ranić i niszczyć”.

Podczas spotkania z reżyserem zorganizowanego przez Koło Naukowe Historyków Studentów KUL Braun stwierdził, że arcybiskup "Józef Życiński jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem."
Rektor KUL zawiesił koło historyków, w piątek uczelnia stwierdziła, że nie ma możliwości wystąpienia prawnego przeciwko Braunowi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Andrzej
realista
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (27 maja 2011 o 00:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='realista' timestamp='1306448973' post='482879']
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
[/quote]
Obudzili się teraz? Gdzie byli miesiąc temu?. Dla wielu i to dla bardzo wielu był biskupem niewygodnym, gdyż nie pozwalał w kościołach robić wieców wyborczych i czarnym nie wpier**lać się do polityki. Po nim został tylko Pieronek.
Rozwiń
realista
realista (27 maja 2011 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwielbiam wszelkie dementi. To, episkopalne, szczególnie przypadło mi do gustu.
Czy w tym samym episkopalnym duchu podjęto już - episkopalnie - przygotowania do procesu beatyfikacyjnego czcigodnego Józefa Życińskiego?
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2011 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto to qrwa jest episkopat?
Rozwiń
Św.Teodor
Św.Teodor (23 maja 2011 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#006400"]CICHA WŁADZA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Obrodziło [color="#FF0000"]KUL[/color]awymi i [color="#FF0000"]PAT[/color]ologicznymi wydarzeniami[color="#FF0000"] w wydaniu reżysera BRAUNA, 100denta przebranego za księŻULKA-PEDO[/color]...,Kozienalia...Juvenalia...

Braun nazwał pośmiertnie ArcyLubelsiego po Imieniu – w każdym razie nie Józef (jak Mu było), ale na Ł... - lecz nie nie Łazarz!

Z KULei na JUVENALIACH 100dent paradował w wersji księŻULA – PEDO..

PrzedszKULaki lawiną ruszyły w JUVENALIACH i za przebranie się im nycz nie grozi – dlaczego więc Wola Boska Grozi 100dentowi za pomysłowość?
Wszystkie [color="#FF0000"]PAT[/color]ologiczne [color="#FF0000"]KUL[/color]eżanki i[color="#FF0000"] KUL[/color]edzy zamiast wszelkiej maści Juvenaliów [color="#FF0000"]powinny maszerować w Procesjach[/color] – o czym zapomniał epiS(Z)KOPat!
Biorąc pod uwagę zakłamany intelekt księŻULKÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa,że księ[color="#FF0000"]ŻULKI wraz z Siostrzyczkami mają wyłączoną bądź ukrytą[/color] (niczym Jezus w Eucharystii) [color="#FF0000"]sferę emocjonalną[/color]!, a więc z psychiką są na bakier.

Trącając zaś KULawe i PATologiczne „uczelnie” KATolickie to [color="#FF0000"]na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCLESIOFOBII, a TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna … filia[/color]. Pod czujnym okiem KURIAtorów księ[color="#FF0000"]ŻULKI i Siostrzyczki z Katechetami TEOFILIĘ uprawiają już od przedszKULi – czyli z dziećmi[/color]...
Omawiany zaś 100dent nie Zgrzeszył, bo w Biblii [color="#FF0000"]wyposzczony Jezus woła Pedofilskim Zawołaniem: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...”[/color], a ile razy Dziadki Habitowe czytają ten tekst z ambon?
Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księ[color="#FF0000"]ŻULEK zapier[/color]...niczając [color="#FF0000"]do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna[/color]..., a to już nie zakrystia [color="#FF0000"]lecz GARDEROBA[/color] i nie Kościelny, [color="#FF0000"]a GARDEROBIANY[/color]!

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) [color="#FF0000"]wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny[/color], a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Oprócz tego księŻULKI uczą Lud Boży żegnania się przed Świątyniami...,a [color="#FF0000"]sami zapier[/color]...niczają i[color="#FF0000"] nawet krzyża nie machną[/color] – też ze wstydu!

Na topie są I Komunie ŚW. I szum o nie dopuszczaniu dziatek do tegoż Św. Procederu tudzież do Chrztu Św., a[color="#FF0000"] co dzieje się z ukrytymi Dziećmi[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW[/color]? Czy też pozostają bez możliwości Chrztu, I Komunii Św. …?,czy też[color="#FF0000"] z jęzorem na brodzie szukają pomocy, który Kumpel im ochrzci Dziecko[/color](boże).

Dziwne,że nikt nie niósł chorągwi, Konfesjonałów, Pisma Św., Ołtarzy, Ambon, Figurek... przecież równouprawnienie jest dla wszystkich.

I tu KULejny PATologiczny Problem KATolocki – co by się stało gdyby ów 100dent usłyszał Głos Boży?, a tu [color="#FF0000"]w szoku Głos Boży,czyli powołanie, usłyszeli inni [/color]i są winni, [color="#FF0000"]wszyscy zaś słyszący głosy [/color]– w tym Głos Boży – [color="#FF0000"]kwalifikują się do psychiatrów[/color] z czego korzystają proKURIAtorzy i Sędziowie (ale nie Ostateczni).

Innym problemem nadającym się do przebrania to księ[color="#FF0000"]ŻULKI Alkoholiki[/color] – ostatni z Puław opisany w „Dzienniku Wschodnim” artykuł zdn.14.V.2011 r. „[color="#FF0000"]Wikary pod wpływem na motocyklu. Wjechał w samochód[/color]”


KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC 100dentowi wręcza wiązankę [color="#FF0000"]kąKULi[/color] – biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL Podlewany Wodą Święconą i proponuje zmienić Image Ducha ŚW.[/color](irniętego) z Gołębia, a raczej z Gołębicy na polnego ptaka[color="#FF0000"] KULoPATwę[/color] obrazującą [color="#FF0000"]jak Kościół wyprowadził Lud Boży w pole[/color]...
Na pocieszenie skruszonemu 100dentowi dorzuca [color="#FF0000"]Różę Duchowną[/color]...

Na zakończenie Kozienaliów,Juvenaliów wypada aby [color="#FF0000"]100denci przebierali się za[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW i doprawiali Msze Św.[/color] (teksty liturgiczne sąw internecie,homilie też,Słowo Boże, Słowo Pańskie też...), a Krew Pańska i Ciało Pańskie [color="#FF0000"]z powodzeniem można zastąpić winem za 5,- zł/flaszka oraz CHIPSAMI[/color] w różnych smakach..., a udział Ldu będzie pełny...

Wśród wielu szumów na topie znalazł się też „[color="#FF0000"]AntyKomor.pl[/color]” i od tej przypadłości [color="#FF0000"]nie są wolne[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color], bo:

[color="#FF0000"]1)[/color] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]2) [/color]Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". 

[color="#FF0000"]3)[/color] Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że[color="#FF0000"] W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ[/color]! To w roku[color="#FF0000"] 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP[/color] ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „[color="#FF0000"]PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY[/color]”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak[color="#FF0000"] na wszelki wypadek[/color]. OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P.[color="#FF0000"] BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW[/color] KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „[color="#FF0000"]KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA[/color]”. Pamiętne zaś słowa „[color="#FF0000"]PRZEPRASZAM[/color]” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego [color="#FF0000"]ks. ADAM BONIECKI tak tłumaczył w TVP 21.X.2010 r., że zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę[/color].
W nagrodę, a w tłumaczeniu z Języka Liturgicznego na polski - [color="#FF0000"]ze strachu[/color] – Prezydent R.P. [color="#FF0000"]Bronisław Komorowski 26.III.2011 r. odznaczył Ks. ADAMA BONICKIEGO Krzyżem[/color]... . Widać tu, że nie tylko Biblia się nie zmienia, ale Proroctwa lat Solidarności „[color="#FF0000"]BO JAK NIE TO MY WAM DAMY[/color]...”
[color="#FF0000"]Ks. Adam Boniecki 12.IV.2011 [/color]TVN „Fakty” [color="#FF0000"]określił Jarosława Kaczyńskiego „GŁUPIEC”[/color]: „ks. Adam Boniecki mówił: „...[color="#FF0000"]DWIE WIERSZE DALEJ, dwa wiersze dalej jest ostrzeżenie … żeby spojrzeć w lustro i zobaczyć swoją twarz głupca i pyszałka[/color]!...” a Z. Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” pisze: „ … [color="#FF0000"]oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz[/color]...”
[color="#FF0000"]Ks. Adam Boniecki[/color] (red. nacz. „Brukowca Powszechnego”) zamiast bawić się w tłumaczenia tego, co mówią Ludzie[color="#FF0000"] powinien oddać się Modlitwie w myśl Psalmu „Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana...”[/color], a specjalnie dla ks. Adama Bonieckiego [color="#FF0000"]wersja EXCLUSIV: „Chwalcie o Dziadki Najwyższego Pana...”[/color] (Ps. 112).

[color="#FF0000"]4) 1.III.2011 r.[/color] w TVN „FAKTY”godz. 19;oo Poseł[color="#FF0000"] Janusz Palikot[/color] w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało [color="#FF0000"]Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI[/color]) [color="#FF0000"]porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA,[/color] któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że księ[color="#FF0000"]ŻULOM odbija szajba[/color] – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Jak z tego widać żywy człowiek nycz dla Nich nie zanczy.
Dopiero jak już nycz nie może to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle – było to widać 10.IV.2011 r. w rocznicę Tragedii Smoleńskiej wykorzystanej przez księŻULKÓW do własnych, czyli politycznych celów – takie reKULekcje Narodowe!

[color="#FF0000"]Co na to ABW[/color]? Czy krocząc na KULanach z PATologicznie złożonymi rączkami wzdycha z oczami wzniesionymi do nieba „[color="#FF0000"]BORze coś Polskę[/color]...”?
Czy też słuchając[color="#FF0000"] Cichej Władzy szepczącej w Konfesjonałach Ustami[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW Kapelanów[/color] mówi po każdej emisji TVP „[color="#FF0000"]BÓG ZAPŁAĆ ZA SŁOWO BOŻE[/color]”?, a do wszystkich księŻULKÓW śle pozdrowienie „[color="#FF0000"]ZOSTAŃCIE Z B(L)OGIEM"[/color]? Dziwne,że ani[color="#FF0000"] ABW[/color],ani[color="#FF0000"] BOR nie założyli podsłuchów w Konfesjonałach[/color]... wskazywać to może, że ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at grzmiał [color="#FF0000"]"BROŃ BORze", "Broń BORze"[/color]...

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Podsumowując to wszystko (Obrażanie Prezydenta R.P. W Św.(irnięty) sposób, kozienalia, juvenalia, Św.(irnięte)[color="#FF0000"]pedo[/color]księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color], to od lat śpiewana jest pieśń[color="#FF0000"] „Kiedyś o Jezu” przepojona PEDOFILIĄ niczym księŻULEK Krwią Pańską pier[/color]...niczący [color="#FF0000"]głupoty zaliczane przez ABW do „SŁOWA PAŃSKIEGO”[/color] - to niech teraz każdy [color="#FF0000"]Pan – Ksiądz odpowiada... za Słowo Boże[/color]...
Dziwne, że zamknięto stronę „[color="#FF0000"]AntyKomor.pl[/color]”, a [color="#FF0000"]nie zamknięto Św.[/color](iniętych)[color="#FF0000"] Otworów Gębowych odmiany AntyKomor[/color]...!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)  [/color]
Rozwiń
lecho
lecho (23 maja 2011 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może by tak przed potępieniem jakieś dokumenty pokazać? Jakieś za lub przeciw. Ot tak potępiać? A Jezus potępiał w ten sposób?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!