Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2017 r.
13:08

"Esbek to esbek, kapuś to kapuś". Wojewoda nie wie czy mówił o KOD

38 63 A A
W odpowiedzi wojewody na petycję KOD czytamy, że w marszu uczestniczył w czasie wolnym, jako osoba prywatna. Przestał nią być po jego zakończeniu, kiedy „jako przedstawiciel rządu podziękował osobom, które zgromadziły się na marszu za upamiętnienie ofiar komunistycznych katów”
W odpowiedzi wojewody na petycję KOD czytamy, że w marszu uczestniczył w czasie wolnym, jako osoba prywatna. Przestał nią być po jego zakończeniu, kiedy „jako przedstawiciel rządu podziękował osobom, które zgromadziły się na marszu za upamiętnienie ofiar komunistycznych katów” (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Esbek to esbek, kapuś to kapuś – wojewoda nie wie, czy jego słowa dotyczą działaczy KOD, bo ich nie zna. Zapewnia, że mówiąc o „potomkach byłych esbeków i tajnych kapusiów”, nikogo nie obraził.

Chodzi o słowa, jakie wojewoda Przemysław Czarnek wypowiedział podczas organizowanego 26 lutego przez Obóz Narodowo-Radykalny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na placu Zamkowym powiedział zebranym, że „żołnierze wyklęci” walczyli o niepodległość dzisiejszej Rzeczpospolitej.

– My to wiemy. I tej wiedzy nie odbiorą nam i nie zafałszują malutkie garstki potomków ubeków, Sowietów, komunistów powojennych, byłych esbeków i tajnych kapusiów. Malutkie garstki, które stanowią trzon tych, którzy dzisiaj mówią, że walczą o demokrację. Walczyć o demokrację w sytuacji, kiedy ona jest, to rzeczywiście jest wielki honor – mówił Czarnek.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
incoguto / 17 marca 2017 o 16:35
+2
Drodzy Czytelnicy! Informuję, że jeśli ktoś jest wojewodą i publicznie pisze, że niczego nie rozumie, a w faszystowskim marszu brał udział prywatnie, to moim obowiązkiem jest użycie wszelkich sposobów, żeby przestał być wojewodą, bo jest to nievezpieczne dla mnie i dla wszystkich. Czy wymieniłem jakieś nazwiska? Nie. Czy obraziłem lub groziłem komuś personalnie? Nie. Czy udaję idiotę? Tak.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 16:31
+2
to jest nikczemny cynizm i niegodna kpina. Przykre, ale sam sobie to robi - jawnie rżnie głupa i takim zostanie zapamiętany....
Avatar
Adam_z_Lublina / 17 marca 2017 o 16:23
+2
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Przeciwko wojewodzie odzywają się ci co mają coś na sumieniu - ja nie czuję się obrażony" - masz gdzieś demokrację i nie stanąłeś w jej obronie, to czemu masz się czuć obrażony? Wojewoda obrażał ludzi którzy mają odwagę mieć inne poglądy polityczne, niż prezes rządzącej partii. To tylko wystrczyło, żeby nazwać kogoś UBekami i kapusiami. 
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 15:36
+2
Za to jak odwołać Prezydenta i podlizać się kurduplowi to wie bardzo dobrze.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 15:30
+2
Wojewodzino z przypadku najwiecej patologi macie u siebie w bagienku co sie zwie prawo a pan to chyba taki misiewicz
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 15:08
+2
Ciekawy facet. Jestem a jakoby mnie nie było. Wojewoda a nie wojewoda. Wiem, że mówię a nie wiem co mówię ! Co jest, psychiatryk czy co ? Brawo władza pislamu !!!!
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 15:06
+2
Komuniści też się tak zachowywali jak obecna władza, w tym nasz Czarnek. To samo co kiedyś można było mówić o komunie, można powtórzyć obecnie o naszych rządzących: brak poszanowania prawa, zakłamywanie rzeczywistości, nachalna propaganda, poniżanie osób o odmiennych poglądach i przede wszystkim pogarda dla wolności i równości.
Avatar
Zenobia / 17 marca 2017 o 15:02
+2
W cywilizowanym świecie (do którego powinien zaliczać się urzędnik państwowy nawet niższego szczebla a co dopiero wojewoda) istnieje zasada, że jak się czegoś nie wie to się o tym nie mówi - przynajmniej publicznie. Natomiast jak któś nie zdaje sobie sprawy z tego co i o kim mówi powinien być przebadany z uwagi na uzasadnione podejrzenie NIEPOCZYTALNOŚCI.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 14:48
+2
prostak
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 14:41
+2
Odpowiedź Wojewody żenująca: "....ja nie obrażałem, bo nie wiem o kim mówiłem...." . Cały świat wie tylko Pan Wojewoda nic nie wie. I taki ktoś jest na takim stanowisku? Jest pracownikiem naukowym ze stopniem doktora? Świat stanął na głowie!
Avatar
Gość / 19 marca 2017 o 10:54
z którego rocznika jest pan LEJwoda-lodziarz? Za komuny raczej walił w tetrowe pieluchy i co najwyżej pobeczał się jak tata powiedzieli, że stan wojenny mamy. Teraz dorósł i jest wzorem cnót charakteru i odwagi. Gdyby był troszkę starszy to by komunie i jej konfidentom pokazał gdzie raki zimują!!!!!!!!!!!! Taki jest nasz pan LEJwoda-lodziaż. ps. pytanie: kto jest sprytniejszym lodziarzem? Jacek czy Przemek?
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 15:41
Takie głąba jak czarneķ to chyba nikt nie zna . Jak można być taki tumanem !
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 13:11
KRÓLOWA śniegu też po KUL i jak skończyła
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 08:43
Jak sie nie wie o czym czy o kim sie mówi to prostaku "morda w kubeł" !!!
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 07:53
MATRIXY WSZYSTKICH SŁUŻB ŁĄCZMY SIĘ W IMIĘ OBRONY DEMOKRACJI LUDOWEJ I PRZEWODNIEJ ROLI PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 07:24
To prawda, Czarnek nie wie co mówi. A jeśli wie, to tym gorzej, bo sam się kompromituje.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 22:28
Znak rozpoznawczy wyznawców sekty PIS, obrażają ale nie maja pojęcia, że obrazili. Ciekawe to jest, szczególnie, że dotyczy również ludzi wykształconych i na wysokich stanowiskach.
Avatar
prawda / 17 marca 2017 o 21:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Powiedział prawdé drodzy hejterzy
Prawda musi padać z godnych ust.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 21:21
BOLI PRAWDA BOLI ????????? TO DLACZEGO SIE NIE PRZYZNA ELITA DO WSPÓŁPRACY I PO KRZYKU. ODWAGI ZABRAKŁO ............... No. Taki TW Jaracz i TW Wolfgang na przykład.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 21:15
A debil to debil
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 27 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!