Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2011 r.
16:03
Edytuj ten wpis

ESK 2016: Co znajdzie się w aplikacji?

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 8 A A
20 marca - Finał akcji "Za-loguj się" na Pl. Litewskim (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
20 marca - Finał akcji \"Za-loguj się\" na Pl. Litewskim (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Na początku kwietnia gotowa ma być wstępna wersja końcowej aplikacji Lublina do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Finalne konsultacje z ekspertami doradzającymi naszemu miastu właśnie się rozpoczęły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
16 maja, Lublin musi złożyć ostateczną wersję aplikacji. To właśnie ten dokument będzie oceniać komisja, która spośród pięciu pozostałych na placu boju miast wybierze jedno. Założenia do tej aplikacji są już gotowe, jej spisywanie trwa. A teraz zaczęły się konsultacje z ekspertami.

– Jesteśmy pod walcem krytycznych ocen. Po tych uwagach i dyskusjach będziemy tworzyć ostateczną wersję – mówi Krzysztof Czyżewski, dyrektor artystyczny projektu ESK 2016. Walcem, o którym wspomina kieruje dwoje zagranicznych konsultantów współpracujących z lubelskim magistratem: Rose Fenton i Dragan Klaic. Oboje to cenieni eksperci.

– Rozmawiamy o konkretnych rozwiązaniach, jak się pewne rzeczy łączą, jak pasują do całości, czego brakuje i co jeszcze można umieścić – wyjaśnia Dragan Klaic.

I podkreśla, że teraz trzeba o wiele więcej pracy, niż przy pisaniu pierwszej aplikacji, która zapewniła nam miejsce w finale konkursu.

– Musimy podążać za tym, co w niej było, ale trzeba być bardziej precyzyjnym, jeśli chodzi o obietnice. Argumenty nie mogą się powtarzać. Wszelkie argumenty „dlaczego Lublin” pojawiły się w pierwszej aplikacji, a w drugiej ważne jest „jak” Lublin będzie Europejską Stolicą Kultury.

Lubelski zespół ESK 2016 jest już po rozmowach m.in. z przedstawicielami nauki i biznesu. A to nie wszystkie spotkania.– Atmosfera współuczestnictwa i konsultacji nadal trwa – podkreśla Rose Fenton.

Wstępny dokument będzie gotowy za kilka, kilkanaście dni.

– Najpierw będziemy mieli tekst aplikacji po polsku. Damy go do kolejnych konsultacji, to będzie na początku kwietnia. Będziemy mieli czas na jej doprecyzowanie – mówi Czyżewski. – Równolegle tekst będzie tłumaczony na angielski. Nasi konsultanci będą do końca z nami pracowali nad tekstem aplikacji, a proces konsultacji od początku kwietnia będzie bardzo szeroki.

Aplikacja ma też wchłonąć część pomysłów, które na prośbę Ratusza zgłaszali sami mieszkańcy Lublina oraz instytucje kultury z Lublina i Ukrainy. Wpłynęło ich ponad 400.

– Traktujemy to nie tylko jako pomysły, ale i też jako naszą wielką sieć partnerów, po których będziemy mogli sięgać przez najbliższe pięć lat – zaznacza Czyżewski.

Treści aplikacji Ratusz nie ujawni, zanim nie zostanie wybrany zwycięzca konkursu, co ma się stać 21 czerwca. Oprócz nas kandydują też: Gdańsk, Katowice, Warszawa i Wrocław.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zaki / 28 marca 2011 o 22:28
[quote name='folkatka' timestamp='1301311952' post='455799']
I to jest wlaśnie szansa dla Lublina - uzyskanie tytułu ESK moze byc dla nas prawdziwym impulsem do rozwoju, daleko wiekszym niz w miastach konkurencyjnych. Po za tym Lublin stawia na współprace kulturalna ze Lwowem, a to nie może sie nie podobać.
[/quote]
Właśnie nasze miasto jest otwarte na wschód. Ludzie mają już dość przereklamowanego zachodu.
ESK musi być nasze. Znaczy Lublina:)
Avatar
folkatka / 28 marca 2011 o 13:32
I to jest wlaśnie szansa dla Lublina - uzyskanie tytułu ESK moze byc dla nas prawdziwym impulsem do rozwoju, daleko wiekszym niz w miastach konkurencyjnych. Po za tym Lublin stawia na współprace kulturalna ze Lwowem, a to nie może sie nie podobać.
Avatar
Karr / 27 marca 2011 o 23:09
No jeżeli chodzi o Lublin to w sensie kultury jesteśmy na dobrym poziomie !!! A niech wygra Lublin i inne miasta które są dobrze rozwinięte powinny odstąpić miejsca -mowa o Warszawie ,Wrocławiu i Gdańsku ponieważ to miano nie jest im potrzebne bo można powiedzieć że te miasta mają wszystko aż po EURO 2012 ,powinny ustąpić miejsca mniej rozwiniętym miastom i dać im szanse na rozwój ,według mnie dobrze że Lublin wystartował w tym konkursie ponieważ ma dużo atutów np. został oznaczony przez UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego na skalę światową ,no i jeszcze Gdańsk 1 Znak ,Kraków 1 i Gniezno 1 .Nawet nasz kochana stolyca nie ma takiego wyróżnienia ,więc jednak ,,ludzie z zachodu,, się nami zainteresowali xD WYGRA LUBLIN !!!!!!!!
No jeżeli chodzi o Lublin to w sensie kultury jesteśmy na dobrym poziomie !!! A niech wygra Lublin i inne miasta które są dobrze rozwinięte powinny odstąpić miejsca -mowa o Warszawie ,Wrocławiu i Gdańsku ponieważ to miano nie jest im potrzebne bo można powiedzieć że te miasta mają wszystko aż po EURO 2012 ,powinny ustąpić miejsca mniej rozwiniętym miastom i dać im szanse na rozwój ,według mnie dobrze że Lublin wystartował w tym konkursie ponieważ ma dużo atutów np. został oznaczony przez UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejski... rozwiń
Avatar
folkatka / 27 marca 2011 o 22:58
Ja myśle, że reprezentujemy poziom całkiem przyzwoity. Po za tym nad nasza aplikacją pracują kompetentni ludzie. Mam bardzo dużo zaufania do Czyżewskiego, Fenton, Klaicia i całej reszty osób w to zaangażowanych. Tylko że pewnej kategorii osób sie tego nie wytłumaczy. One beda dalej pluć na Lublin, w imię samego, pustego rytuału.
Avatar
akurat / 27 marca 2011 o 21:54
[quote name='folkatka' timestamp='1301244363' post='455533']
Piston - ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety. Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą. Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, która opanowała niektórych. Zlituj się człowieku. Jeżeli w Lublinie jest źle, to własnie przez takich jak Ty i Tobie podobnych. Bo z takim nastawieniem nie da sie zrobic nic dobrego. Trzymam kciuki za nasze miasto.
[/quote]
Zgodze sie z przedmowca, poza tym reprezentowac jednakze "jakis" poziom musimy skoro pokonalismy m.in. Poznan, ktory moim zdaniem byl jednym z mocniejszych rywali.
[quote name='folkatka' timestamp='1301244363' post='455533']
Piston - ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety. Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą. rozwiń
Avatar
folkatka / 27 marca 2011 o 18:46
Piston -
ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety.
Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą.
Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, która opanowała niektórych. Zlituj się człowieku. Jeżeli w Lublinie jest źle, to własnie przez takich jak Ty i Tobie podobnych. Bo z takim nastawieniem nie da sie zrobic nic dobrego.
Trzymam kciuki za nasze miasto.
Piston -
ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety.
Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą.
Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, któr... rozwiń
Avatar
Piston / 27 marca 2011 o 18:30
Orędownikom i tym co mają robotę przy temacie Lublin ESK,trzeba przypomnieć wspaniały materiał zrealizowany przez OTVP Lublin w 1999r i już kilkakrotnie emitowany,materiał biograficzny o Edwardzie Stachurze,który tu w Lublinie żył,studiował i "przeklinał" to miasto,twierdził,że normalnego człowieka tutaj mogą spotkać tylko złe rzeczy,ludzie są nie życzliwi,warunki do życia i egzystencji beznadziejne.Już taki niedaleki Annopol,prowincjonalny,miał więcej uroku i są tam wspaniali bezinteresowni mieszkańcy. NIC SIĘ TUTAJ OD CZASÓW STACHURY NIE ZMIENIŁO I WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ MŁODYM LUDZIOM,KTÓRZY CHCĄ STĄD WYJEŻDŻAĆ JAK NAJDALEJ I ORGANIZOWAĆ SOBIE SWOJE ŻYCIE ,WSZĘDZIE BYLE NIE TU W TYM BEZNADZIEJNYM LUBLINIE. Lublin ESK - no chyba Was już całkiem pogięło,chyba,że Wam kazali za pieniądze pleść takie głupoty.A gdzie Wasza ucziwość i poczucie wstydu???
Orędownikom i tym co mają robotę przy temacie Lublin ESK,trzeba przypomnieć wspaniały materiał zrealizowany przez OTVP Lublin w 1999r i już kilkakrotnie emitowany,materiał biograficzny o Edwardzie Stachurze,który tu w Lublinie żył,studiował i "przeklinał" to miasto,twierdził,że normalnego człowieka tutaj mogą spotkać tylko złe rzeczy,ludzie są nie życzliwi,warunki do życia i egzystencji beznadziejne.Już taki niedaleki Annopol,prowincjonalny,miał więcej uroku i są tam wspaniali bezinteresowni mieszkańcy. NIC SIĘ TUTAJ OD CZASÓW STAC... rozwiń
Avatar
LESZCZ / 27 marca 2011 o 18:28
WIADOMO, ŻE WYGRA GDAŃSK LUB WROCŁAW. NIE MA CO BYĆ TAK TAJEMNICZY RATUSZ. PO 22 LATACH PSEUDOKULTURY NIE MAM NIC DO POKAZANIA
Avatar
Zaki / 28 marca 2011 o 22:28
[quote name='folkatka' timestamp='1301311952' post='455799']
I to jest wlaśnie szansa dla Lublina - uzyskanie tytułu ESK moze byc dla nas prawdziwym impulsem do rozwoju, daleko wiekszym niz w miastach konkurencyjnych. Po za tym Lublin stawia na współprace kulturalna ze Lwowem, a to nie może sie nie podobać.
[/quote]
Właśnie nasze miasto jest otwarte na wschód. Ludzie mają już dość przereklamowanego zachodu.
ESK musi być nasze. Znaczy Lublina:)
Avatar
folkatka / 28 marca 2011 o 13:32
I to jest wlaśnie szansa dla Lublina - uzyskanie tytułu ESK moze byc dla nas prawdziwym impulsem do rozwoju, daleko wiekszym niz w miastach konkurencyjnych. Po za tym Lublin stawia na współprace kulturalna ze Lwowem, a to nie może sie nie podobać.
Avatar
Karr / 27 marca 2011 o 23:09
No jeżeli chodzi o Lublin to w sensie kultury jesteśmy na dobrym poziomie !!! A niech wygra Lublin i inne miasta które są dobrze rozwinięte powinny odstąpić miejsca -mowa o Warszawie ,Wrocławiu i Gdańsku ponieważ to miano nie jest im potrzebne bo można powiedzieć że te miasta mają wszystko aż po EURO 2012 ,powinny ustąpić miejsca mniej rozwiniętym miastom i dać im szanse na rozwój ,według mnie dobrze że Lublin wystartował w tym konkursie ponieważ ma dużo atutów np. został oznaczony przez UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego na skalę światową ,no i jeszcze Gdańsk 1 Znak ,Kraków 1 i Gniezno 1 .Nawet nasz kochana stolyca nie ma takiego wyróżnienia ,więc jednak ,,ludzie z zachodu,, się nami zainteresowali xD WYGRA LUBLIN !!!!!!!!
No jeżeli chodzi o Lublin to w sensie kultury jesteśmy na dobrym poziomie !!! A niech wygra Lublin i inne miasta które są dobrze rozwinięte powinny odstąpić miejsca -mowa o Warszawie ,Wrocławiu i Gdańsku ponieważ to miano nie jest im potrzebne bo można powiedzieć że te miasta mają wszystko aż po EURO 2012 ,powinny ustąpić miejsca mniej rozwiniętym miastom i dać im szanse na rozwój ,według mnie dobrze że Lublin wystartował w tym konkursie ponieważ ma dużo atutów np. został oznaczony przez UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejski... rozwiń
Avatar
folkatka / 27 marca 2011 o 22:58
Ja myśle, że reprezentujemy poziom całkiem przyzwoity. Po za tym nad nasza aplikacją pracują kompetentni ludzie. Mam bardzo dużo zaufania do Czyżewskiego, Fenton, Klaicia i całej reszty osób w to zaangażowanych. Tylko że pewnej kategorii osób sie tego nie wytłumaczy. One beda dalej pluć na Lublin, w imię samego, pustego rytuału.
Avatar
akurat / 27 marca 2011 o 21:54
[quote name='folkatka' timestamp='1301244363' post='455533']
Piston - ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety. Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą. Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, która opanowała niektórych. Zlituj się człowieku. Jeżeli w Lublinie jest źle, to własnie przez takich jak Ty i Tobie podobnych. Bo z takim nastawieniem nie da sie zrobic nic dobrego. Trzymam kciuki za nasze miasto.
[/quote]
Zgodze sie z przedmowca, poza tym reprezentowac jednakze "jakis" poziom musimy skoro pokonalismy m.in. Poznan, ktory moim zdaniem byl jednym z mocniejszych rywali.
[quote name='folkatka' timestamp='1301244363' post='455533']
Piston - ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety. Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą. rozwiń
Avatar
folkatka / 27 marca 2011 o 18:46
Piston -
ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety.
Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą.
Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, która opanowała niektórych. Zlituj się człowieku. Jeżeli w Lublinie jest źle, to własnie przez takich jak Ty i Tobie podobnych. Bo z takim nastawieniem nie da sie zrobic nic dobrego.
Trzymam kciuki za nasze miasto.
Piston -
ja za to znam wielu ludzi, którzy wybrali to miasto jako miejsce do zycia, z własnej i nieprzymuszonej woli. Znam takich, którzy odrzucili możliwośc wyjazdu gdzie indziej, i zarabiania dobrej kasy. Te osoby mówią, ze dobrze im w Lublinie, ze to piękne miejsce do zycia. I ja tak uważam. Stachure cenie jako poetę, ale wybacz - mam inne autorytety.
Lublin to wspaniałe miasto, pełne uroku, z ciekawą historią i kulturą.
Natomiast Twój post to kolejny przykład swoistej histerii, któr... rozwiń
Avatar
Piston / 27 marca 2011 o 18:30
Orędownikom i tym co mają robotę przy temacie Lublin ESK,trzeba przypomnieć wspaniały materiał zrealizowany przez OTVP Lublin w 1999r i już kilkakrotnie emitowany,materiał biograficzny o Edwardzie Stachurze,który tu w Lublinie żył,studiował i "przeklinał" to miasto,twierdził,że normalnego człowieka tutaj mogą spotkać tylko złe rzeczy,ludzie są nie życzliwi,warunki do życia i egzystencji beznadziejne.Już taki niedaleki Annopol,prowincjonalny,miał więcej uroku i są tam wspaniali bezinteresowni mieszkańcy. NIC SIĘ TUTAJ OD CZASÓW STACHURY NIE ZMIENIŁO I WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ MŁODYM LUDZIOM,KTÓRZY CHCĄ STĄD WYJEŻDŻAĆ JAK NAJDALEJ I ORGANIZOWAĆ SOBIE SWOJE ŻYCIE ,WSZĘDZIE BYLE NIE TU W TYM BEZNADZIEJNYM LUBLINIE. Lublin ESK - no chyba Was już całkiem pogięło,chyba,że Wam kazali za pieniądze pleść takie głupoty.A gdzie Wasza ucziwość i poczucie wstydu???
Orędownikom i tym co mają robotę przy temacie Lublin ESK,trzeba przypomnieć wspaniały materiał zrealizowany przez OTVP Lublin w 1999r i już kilkakrotnie emitowany,materiał biograficzny o Edwardzie Stachurze,który tu w Lublinie żył,studiował i "przeklinał" to miasto,twierdził,że normalnego człowieka tutaj mogą spotkać tylko złe rzeczy,ludzie są nie życzliwi,warunki do życia i egzystencji beznadziejne.Już taki niedaleki Annopol,prowincjonalny,miał więcej uroku i są tam wspaniali bezinteresowni mieszkańcy. NIC SIĘ TUTAJ OD CZASÓW STAC... rozwiń
Avatar
LESZCZ / 27 marca 2011 o 18:28
WIADOMO, ŻE WYGRA GDAŃSK LUB WROCŁAW. NIE MA CO BYĆ TAK TAJEMNICZY RATUSZ. PO 22 LATACH PSEUDOKULTURY NIE MAM NIC DO POKAZANIA
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!