środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Euro jak prawdziwe

Autor: (kris)

Pięćset fałszywych euro usiłowała wymienić wczoraj w Lublinie dwójka Bułgarów – kobieta i mężczyzna. Z fałszywymi banknotami wpadli w ręce policji.

– Zatrzymani próbowali najpierw rano wymienić 500 euro w jednym z kantorów przy Krakowskim Przedmieściu – mówi kom. Kamil Kowalik, rzecznik prasowy KMP w Lublinie. – Kasjerka miała wątpliwości co do autentyczności banknotów. Poprosiła cudzoziemców o okazanie paszportów.
Widząc wahanie kasjerki, dwójka klientów uciekła z kantoru, pozostawiając na ladzie 10 banknotów po 50 euro. Para pojawiła się kilka godzin później w okolicach ulicy Sławinkowskiej i Gajowej. Pukając do drzwi domków jednorodzinnych proponowała pieniądze po atrakcyjnym kursie. Jeden z mieszkańców poinformował o tym policję. Na Sławinek udała się grupa policyjnych wywiadowców. Wkrótce zatrzymali podejrzaną dwójkę.
Jest to pierwszy przypadek ujawnienia fałszywych banknotów euro w naszym regionie. – Przestrzegam przed okazyjnym zakupem walut w przygodnych miejscach – dodaje K. Kowalik. – Od tego są kantory i banki. Ujawnione przy Bułgarach euro były dobrze podrobione. Posiadają znak wodny i hologram.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24