wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Europoseł Piotrowski i parafianie murem za TV Trwam

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2012, 18:25

Chcemy zainteresować Komisję Europejską niedopuszczalnymi praktykami, które dyskryminują media katol
Chcemy zainteresować Komisję Europejską niedopuszczalnymi praktykami, które dyskryminują media katol

Mirosław Piotrowski, europoseł z Lublina, napisał we wtorek do Komisji Europejskiej. Chce, żeby zajęła się "dyskryminacją mediów katolickich” w Polsce. A w lubelskich parafiach trwa zbiórka podpisów przeciw pominięciu TV Trwam przy przydzielaniu koncesji.

Za rok wszystkie telewizje odbierane obecnie przy pomocy zwykłej anteny, będą nadawane cyfrowo. Na początku stycznia okazało się, że TV Trwam nie dostała koncesji, choć główni gracze na rynku mediów je otrzymali.

– Wystosowałem w związku z tym pisemne pytanie do Komisji Europejskiej – tłumaczy prof. Mirosław Piotrowski (PiS), poseł Parlamentu Europejskiego z Lublina. – W akcji uczestniczy również siedmiu innych europarlamentarzystów, m.in. Zbigniew Ziobro i Ryszard Czarnecki. Chcemy zainteresować Komisję niedopuszczalnymi praktykami, które dyskryminują media katolickie. To jest niezgodne ze standardami europejskimi.

– Chętnie pod takim apelem bym się podpisała – deklaruje pani Zofia, mieszkanka lubelskiego LSM. – Odpowiada mi profil TV Trwam i programy, które nadaje. Nie widziałam, żeby na antenie wypowiadał się ojciec Rydzyk. Moim zdaniem zarzuty wobec duchownego są mocno przesadzone.

Na stronie internetowej TV Trwam można pobrać wzór pisma do prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "My, niżej podpisani, żądamy (…) przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. multipleksie (pakiet programów naziemnej telewizji cyfrowej – red.). Żądamy zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów” – czytamy w nim.

Dołączony jest też apel dyrektora Radia Maryja. "Kochani, jeśli nie otrzymamy miejsca na multipleksie, zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację” – ostrzega ojciec Tadeusz Rydzyk.

W niektórych lubelskich parafiach ruszyła akcja w obronie toruńskiej stacji. – W niedzielę były zbierane podpisy, ale nie sprawdzałem, ile osób się podpisało – mówi ks. Eugeniusz Szymański, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nałkowskich.

W parafii Dobrego Pasterza na Czechowie podpisy będą zbierane po mszach w najbliższą niedzielę. Inni się jeszcze zastanawiają. – Parafianie pytają, czy u nas będą zbierane podpisy – mówi ks. prałat Stanisław Dziwulski, proboszcz parafii św. Józefa na LSM. – Decyzja jeszcze nie zapadła.

Czy księża powinni się włączać w takie akcje? – Nie sądzę, żeby robiły to same parafie, tylko koła, do których należą sympatycy Radia Maryja – komentuje ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii. – W sprawie protestu Radia Maryja na pewno żadnego stanowiska nie zajął ani Episkopat Polski ani archidiecezja lubelska.

– Nie zgadzamy się z zarzutem o dyskryminacji – komentuje Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT. – Trwa proces odwoławczy. Sprawa koncesji rozstrzygnie się do końca stycznia.

– Przejście na nadawanie cyfrowe w najmniejszy sposób nie zmienia nic w sytuacji TV Trwam, która i tak dzisiaj nie jest nadawcą analogowym, ale jak dziesiątki innych nadawców rozprowadzana jest i będzie przez satelitę i w sieciach kablowych – przekonuje Krzysztof Luft, członek KRRiT.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
TheObserver
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 stycznia 2012 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"..W sprawie protestu Radia Maryja na pewno żadnego stanowiska nie zajął ani Episkopat Polski ani archidiecezja lubelska."

A może już najwyższa pora wypowiedzieć swoje zdanie w tym temacie a nie głowa w piasek.

Ci mogli?

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich 2012-01-11
Polish Journalists Association00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraża przekonanie, że eliminowanie Telewizji Trwam z grona nadawców naziemnej telewizji cyfrowej jest zaprzeczeniem fundamentalnych zasad państwa demokratycznego - wolności słowa, pluralizmu poglądów, swobody ich głoszenia i równego dla wszystkich podmiotów dostępu do środków technicznych zapewniających możliwość prezentowania tych poglądów społeczeństwu. Przyznane do tej pory koncesje mają charakter komercyjny. Telewizja Trwam to jedyny nadawca społeczny. Adresuje ona swój program do osób o światopoglądzie katolickim. Odmowa przyznania jej koncesji ogranicza pluralizm mediów w Polsce, tym bardziej, że cyfryzacja telewizji naziemnej ukształtuje rynek telewizji w naszym kraju na wiele lat. Zarząd Główny SDP apeluje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ponowne rozważnie wniosku katolickiej Telewizji Trwam i znalezienie dla niej miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej.
W imieniu Zarządu Głównego SDP
Krzysztof Skowroński Prezes, Agnieszka Romaszewska-Guzy Wiceprezes, Piotr Legutko Wiceprezes
Rozwiń
TheObserver
TheObserver (12 stycznia 2012 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lublinek' timestamp='1326269598' post='582214']
przestałeś chodzić, bo jesteś leniem robiącym zakupy akurat w niedzielę lub przeżywającym sobotniego mega kaca pijaczkiem, dla którego klin= się życie ... ideologię dorobiłeś sobie później Jeśli koncesję dostały jak opowiada bajarz luft tylko "opłacalne" telewizje, to ja się pytam, kto zbadał "opłacalność" TV disco .....a coś takiego koncesję ma. To jawne kneblowanie niepokornego medium, jakim jest TV Trwam, i to jest opinia, niezależna od tego jaki się ma do nie stosunek. Mniej jadu sącz koleś, bo ci żyłka pęknie od napinania się w necie
[/quote]

widzę ,że wiesz lepiej jakie miałem powody buraczku. Przestałem chodzić z w/w przeze mnie powodów i dlatego aby nie być na równi z takim osłem uosabiającym wszystkie najgorsze polskie fobie i kompleksy jak Ty. A do robienia zakupów w niedzielę nic nie mam, dzień jak co dzień.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2012 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ojdyr znowu chce coś wyłudzić od państwa i podburza oszołomów. A jak ojdyr coś wyłudzi to kto za to zapłaci? Macie rację - my wszyscy z naszych podatków.
A swoją drogą nazywać ciągłe wzywanie do wpłat i podawanie numeru konta ewangelizacją, z czego głównie składa się program, to jest grzech śmiertelny.
Rozwiń
art
art (11 stycznia 2012 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='moherowiec' timestamp='1326295631' post='582406']
Telewizja trwam powinna katechizować a nie rozprzestrzeniać nienawiść i pluć "katolickim" jadem.Dobrze zatem się stało,że ten badziew nie otrzymał koncesji na PLATFORMĘ cyfrową.Lepiej to miejsce przydzielić lepszemu nadawcy.A jeśli trwam chce nadawać - niech sobie WYKUPI koncesję
Jak znam życie - w tej chwili jest wielki rejwach ( oto chodzi),ale niebawem trwam otrzyma koncesję.Rydzyk jest mocny i groźny,boi się go nawet epidiaskop
[/quote]

Pajacujesz w stylu sowieckim. Na początku niepodległości, gdy d. opozycjoniści i partie polityczne domagały się jakiegoś tytułu z parcelowanego koncernu PZPR-owskiego, to ci którzy przejmowali owe gazety, a więc ci, którzy z nadania czerwonych tam zasiadali (bo uprzednio wyrzucili niepokornych tzw. weryfikacja) wielkim i donośnym oraz oburzonym głosem radzili by ci sobie utworzyli własną gazetę. Czyli przejeli za frajer, a innym zabraniali. Podobnie i ty: jednym, nawet zabawnym telewizjom władza przyznaje konsesje, a Trwam niech sobie kupi. Zakuty łeb=sowieckie myślenie. Natomiast jeszcze raz; w żadnym innym normalnym kraju UE (na zachód od Odry i Nysy Ł.) taka sytuacja, że kilkumilionowa rzesza odbiorców będzie dyskryminowana, nie mogła by mieć miejsca.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2012 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzech takich europosłów mamy,co uwielbiają pijar i many.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!