niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Ewakuowano klientów Centrum Plaza (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2008, 20:59

W piątek przed godz. 19 alarmy pożarowe postawiły na nogi pracowników i klientów Centrum Handlowego Lublin Plaza przy ul. Lipowej.

- Prosimy wszystkim o niezwłoczne opuszczenie budynku, nieużywanie wind, schodów ruchomych i samochodów - stanowczo rozkazywał głos z megafonu.

Pracownicy sklepów w pośpiechu wypraszali klientów i zamykali. Wyłączone zostały ruchome schody i windy. W ciągu kilku minut na zewnątrz znaleźli się wszyscy klienci i większość pracowników Plazy.

Niektórzy wychodzili z talerzami z jedzeniem, inni - jak klientka salonu fryzjerskiego - z folią aluminiową i farbą na włosach. Już na zewnątrz fryzjerzy poradzili jej, by natychmiast pojechała do domu i zmyła farbę. Kobieta pobiegła na postój taksówek.


Alarm w Centrum Plaza Lublin. Realizacja: Agnieszka Mazuś


Po kilkunastu minutach alarm odwołano. Wszyscy mogli wrócić do środka. Z megafonu popłynęły przeprosiny na fałszywy alarm.

-- Czujniki przeciwpożarowe w którymś miejscu budynku zareagowały na zbyt dużą ilość ciepła. Alarm włączył się automatycznie - tłumaczył ochroniarz ludziom, którzy ponownie wchodzili do centrum.

Przy wejściu głównym można natknąć się na plastikowe wiadra. Kapie do nich woda, która wypływa z przewodów wentylacyjnych.

Powodem ewakuacji był najprawdopodobniej deszcz. Powtórzyła się sytuacja sprzed roku kiedy ulewa opóźniła rozpoczęcie działalności centrum handlowego. Deszcz zalał wtedy wentylatory, a następnie cały budynek.
(am)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
nuna
dociekliwa
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (7 lipca 2008 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmmm, powtarza się sytuacja z maja roku 2007. Przed otwarciem Plazy ulewa przyczyniła się do opóźnienia otwarcia, zniszczyła towar w sklepach oraz odkryła wady konstrukcyjne. Czyżby klątwa nałożona na galerię handlową za wybudowanie tego typu obiektu na miejscu pochówku ofiar II wojny światowej? Do rozważenia.
Rozwiń
nuna
nuna (7 lipca 2008 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Agnieszka Mazuś- jak zwykle DNO!!! Zajmij sie szyciem czy praniem, a nie mediami kobito...........
Rozwiń
dociekliwa
dociekliwa (5 lipca 2008 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam pytanie: dlaczego nie ewakuowano kina?????????????????
Rozwiń
~roman~
~roman~ (5 lipca 2008 o 06:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie wiele osób nie odważy się na ponowne odwiedzenie Plazy, a już na pewno ta pani z farbą na włosach wybierze z fryzjera w spokojniejszym miejscu.
Rozwiń
JUSTYSIA
JUSTYSIA (4 lipca 2008 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"ewakowano" byk w tytule
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!