sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Fabryka puszek wraca do Lublina. 200 miejsc pracy

  Edytuj ten wpis

Po 6 latach od wycofania się z inwestycji w Lublinie, amerykańska firma Ball Packaging Europe chce ponownie otworzyć swój zakład w strefie ekonomicznej na Felinie. To oznacza 200 nowych miejsc pracy.

- Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób - mówi Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland, która prowadzi rekrutację. - Poszukujemy pracowników na wszystkie stanowiska w powstającej fabryce.

Jeszcze w tym roku w zakładzie zatrudnionych zostanie m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy, mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy. W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów.

Wszyscy mają zostać zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firmy Ball Packaging Europe Lublin. To amerykański potentat w branży producentów puszek. Większość nowych pracowników ma przejść 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze. Firma obiecuje również umowy o pracę na 2 lata. Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony.

Firma szuka specjalistów w Lublinie i w sąsiednich powiatach. Kadrę zarządzającą rekrutuje w całym kraju.
- Amerykanie postawili przed pracownikami dość wysokie wymagania, a czasu jest niewiele - przyznaje Chojnacka. - Rekrutacja będzie więc prowadzona nie tylko w samym mieście, ale także w okolicach.

Ball Packaging chce skusić kandydatów, obiecując atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń socjalnych.
- Poza umową o pracę podpisaną od razu na dwa lata pracownicy otrzymają także prywatne ubezpieczenie medyczne - mówi Kinga Hirao, HR Manager w lubelskiej fabryce. - Pracownikom będą przysługiwały także świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a po roku pracy program emerytalny. Już od pierwszego dnia trwania umowy zatrudnieni uzyskają prawo do 26 dni płatnego urlopu.

Obecna rekrutacja to już drugie podejście amerykańskiej firmy do uruchomienia zakładu w Lublinie. Poprzednio plany inwestycyjne pokrzyżował kryzys finansowy z 2008 roku. Wybudowana już hala produkcyjna została wynajęta innej firmie. Poprawa koniunktury pozwoliła Amerykanom na powrót do inwestycji.

Zakład ma ruszyć w styczniu 2015 roku. To kolejna dobra wiadomość, płynąca z lubelskiej podstrefy ekonomicznej. Pierwsze półrocze tego roku okazało się bowiem rekordowe pod względem nowych inwestycji. Poza Ball Packaging w strefie pojawiło się jeszcze 5 innych inwestorów. Łączna wartość wszystkich inwestycji w strefie wynosi obecnie 812 mln złotych. Działające już przedsiębiorstwa zatrudniają ponad 1100 osób.
  Edytuj ten wpis
Beti
wars
matys
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beti
Beti (22 października 2015 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a gdzie jest ta fabryka puszek na jakiej ulicy nikt nie napisał

Rozwiń
wars
wars (22 października 2014 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No zaczyna Lublin ruszać powolutku kilkanaście nowych  firm w Lublinie się pojawiło, kilka z branży IT, Ursus, a teraz fabryka puszek- oby tak dalej

Rozwiń
matys
matys (22 października 2014 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No jest świetna informacja, brawa dla rządów Żuka oby kojne 4 lata tez były takim sukcesem, jak kończąca się kadencja.

Rozwiń
zuu
zuu (22 października 2014 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mamy pytanie, czy ta firma dostała jakieś wsparcie finansowe / ulgi /zwolnienia od oplat itd, od miasta jako bonus za poprawienie statystyk bezrobocia w Lublinie?

Rozwiń
bo
bo (22 października 2014 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zobaczyli,ze Lublin sie rozwija za Żuka to wócili inwestorzy

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!