sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Fałszywy zakon restauracyjny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2007, 11:56

Arcybiskup Józef Życiński ostrzega przed duchownymi samozwańcami

W jednej z lubelskich restauracji bezprawnie założono Zakon Rycerzy Maltańskich pod wezwaniem Jana III Sobieskiego.Drugi ośrodek umiejscowiono w Zamościu. Taką informację z konferencji episkopatu dostał arcybiskup Józef Życiński.
- Gdybyście gdziekolwiek zobaczyli taką pieczątkę, gdyby ktokolwiek wam się przedstawiał, że reprezentuje ten zakon - nie istnieje taki zakon - ostrzega metropolita lubelski w audycji radia eR, "Kwadrans Pasterski”.
Osoby, które założyły zakon, jako centrum swojego życia zakonnego podały jedną z lubelskich restauracji. - Jeszcze do tej pory nie mieliśmy sytuacji, żeby zakon miał ośrodek w restauracji.
Może to wyglądać niepoważnie, jeśli ktoś szukając jakichś form zwrócenia instytucjonalnej uwagi na swoją wspólnotę, zarejestrowałby teściową jako przełożoną zakonu, a szwagra jako skarbnika - mówi arcybiskup.
Metropolita uważa, że zakon założyli ci, którzy wcześniej nie dostali się do autentycznego zakonu. - Było wiele osób i jest wiele osób, które chciałby powiększyć grono maltańczyków, bożogrobców czy tym podobnych zakonów, gdzie świeccy cieszący się prestiżem pojawiają się w znamiennych strojach, nakryciach, pelerynach podczas uroczystości świeckich i państwowych.
Wiele osób, które ubiegało się o przyjęcie do tych wspólnot, otrzymało odpowiedź negatywną. Bo stawia się wysokie wymagania moralne kandydatom - tłumaczy metropolita. - Nie można wykluczyć, że ktoś kogo wniosek odrzucono, wpadł na pomysł że skoro tak, to ja sobie założę własny zakon.
Arcybiskup nie chce sprawy kierować do sądu. Ale jeśli fałszywy zakon nie zaprzestanie swej praktyki, wówczas w mediach zostaną podane nazwiska jego członków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!