piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Fani żużla oraz siostry urszulanki mają powody do radości. Pierwsze wyniki budżetu obywatelskiego w Lublinie

Autor: Dominik Smaga

Ostatnia aktualizacja: 11 października 2017, 20:41
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Przebudowa stadionu żużlowego znalazła się w czołówce zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Oznacza to, że w przyszłym roku powinna się zacząć rozłożona na kilka lat inwestycja. Więcej głosów zdobył tylko remont szkoły sióstr urszulanek.

Urszulanki i żużlowcy mogą być już pewni zwycięstwa, bo ich projekty miały największe poparcie. W zakończonym we wtorek głosowaniu remont szkoły poparło około 9 tys. mieszkańców. To najlepszy wynik ze wszystkich projektów walczących w tym roku o głosy mieszkańców Lublina.

Szkoła działająca w zabytkowym budynku przy ul. Narutowicza wymaga przebudowy, by nadążyć za reformą oświaty. Dla klas siódmych i ósmych trzeba tu wygospodarować dodatkowe klasopracownie. Konieczne jest osuszenie ścian, dostosowanie pomieszczeń do wymogów przeciwpożarowych, remont instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej. Na wszystko potrzeba prawie 1,2 miliona złotych. Pieniądze udało się wywalczyć dzięki mobilizacji głosujących.

Sukces mogą świętować również kibice żużla. Ponad 6 tys. osób zagłosowało na projekt odnowy sfatygowanego, chociaż regularnie zapełniającego się stadionu przy Al. Zygmuntowskich.

– Możemy już od 2018 roku rozpocząć proces dostosowywania tego stadionu do docelowego rozwiązania, które zostało przedstawione przez klub żużlowy – potwierdza Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina. – Nastąpi zmiana geometrii toru, który zostanie skrócony. W środku boiska powstanie tor do mini żużla, liftingowi zostaną poddane trybuny, ich pojemność zostanie zwiększona do 13 tys.

Jak się zmieni stadion żużlowy w Lublinie?

WIDEO

Pełną listę zwycięzców tej edycji budżetu obywatelskiego poznamy w ciągu kilku dni.

– Najpóźniej w poniedziałek – zapowiada Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta.

Już teraz wiadomo, że głosowało 38,5 tys. mieszkańców, z czego zdecydowana większość przez internet, a tylko 1,5 tys. wybrało papierowe karty.

W tym roku na wyniki będziemy czekać krócej, niż poprzednio, bo na papierowej karcie można było głosować wyłącznie w obecności miejskiego urzędnika, a głosy prawie na bieżąco były wprowadzane do systemu.

Ustalają nowe zasady

Ratusz zabiera się już za ustalanie zasad, którymi będzie się rządził kolejny budżet obywatelski. Od dziś do 19 listopada Urząd Miasta przyjmuje w tej sprawie sugestie i opinie. Można je przesyłać pocztą, zanosić do Biur Obsługi Mieszkańców lub słać mailem na adres obywatelski@lublin.eu. Na 23 listopada zaplanowano spotkanie warsztatowe (Bernardyńska 3, godz. 17), zaś kolejne dwa spotkania mają się odbyć 11 grudnia oraz 11 stycznia (w tym samym miejscu, o tej samej godzinie).

Sprzątacz Leon
Ahmed
Użytkownik niezarejestrowany
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sprzątacz Leon
Sprzątacz Leon (22 grudnia 2017 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczyszczenie demokracji z tej kpiny wymaga krwi. Popieram
Rozwiń
Ahmed
Ahmed (22 grudnia 2017 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i pasztet. Nic nie warty BO, skoro Urząd Miasta samo sobie decyduje, że żużel tak, a szkoła mieszcząca się w dodatku w państwowym Pomniku Historii, kasy nie dostanie. Zobaczcie uchwałę w sprawie autopoprawki do budżetu. Świeża. Niech 9 tysięcy głosujących pamięta przy wyborach, ile dla kacyków znaczycie. A swoją drogą wszyscy pozostali zastanówcie się, czy warto bawić się w kpiny z demokracji czyli BO, czy nie są bardziej skuteczni muzułmanie. Chyba oni lepiej sobie radzą w demokracji niż siostry i naiwni, wierzący w praworządność państwa rodzice. Dla mnie BO 2017 to czytelna nauka, jakie metody należy stosować.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto rozliczy gang platfusów z mega potrzebnego stadionu zatem ? Hm?
Rozwiń
Rodzic
Rodzic (11 października 2017 o 22:39) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiaj spłynął miód na me serce, przyznam wątpiłem, czy się uda, ale pooooszło! Alleluja! Myślę, że i mi udało się zachęcić, namówić lub też nakłonić do głosowania ponad 20 osób, które pewnie podały dalej moją prośbę. Nawet nie chodziło mi o głosowanie na wspierany projekt, ale w ogóle o zagłosowanie, bo jak widać głosowało aż, a może tylko 40tys. mieszkańców. Może niech hejterzy zagospodarują ten pozostały elektorat to wtedy szkoła Urszulanek nie będzie miały szans. Dacie radę??? Jak nie to powiem brzydko "gońcie się" i tyle. Jak widać silni i zdeterminowani stoją na ulicach, "pod kociołem", walczą i wygrywają, a słabi jęczą i obrażają. P.S. Gratulacje dla kibiców żużla, mocna brygada!
Rozwiń
tellchar
tellchar (11 października 2017 o 20:53) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
"Prace w obiektach zakonnych nie powinny być opłacane przez społeczeństwo." a może pozwólmy społeczeństwu decydować, na co chce wydawać pieniądze? Chyba po to jest budżet obywatelski?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!