Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2013 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Filaretów: Nie pracują, bo za zimno. Ocieplenie nic nie zmienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
W czwartek na Filaretów: Mrozów już nie ma, temperatura jest dodatnia, a na ulicy nie dzieje się nic
W czwartek na Filaretów: Mrozów już nie ma, temperatura jest dodatnia, a na ulicy nie dzieje się nic

2 tys. złotych za każdy dzień spóźnienia ma płacić firma, która nie poszerzyła na czas ul. Filaretów. Miała to zrobić do 20 grudnia. W piątek robotnicy mają wrócić na plac budowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kara za opóźnienie to dziennie 0,2 proc. wartości umowy – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na razie nie wiadomo jeszcze, o ile mniejszą zapłatę otrzyma Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, które zobowiązało się do 20 grudnia zbudować nowy pas do skrętu w prawo w Głęboką.

– Kara naliczana jest zawsze po zakończeniu robót – wyjaśnia Kieliszek. Pytany, o to, jakiego terminu tym razem spodziewa się miasto, odpowiada, że zależy to od pogody.

Także od pogody drogowcy uzależniali skończenie robót w terminie. Przez pewien czas przeszkadzał im mróz, ale nawet Ratusz przyznaje, że było wiele dni ciepłych, kiedy można było pracować. Ostatnie ocieplenie też nie przyniosło przełomu.

– Mrozów już nie ma, temperatura jest dodatnia, a na Filaretów nie dzieje się nic – zadzwonił do nas oburzony mieszkaniec os. Piastowskiego.

– W piątek przy Filaretów mają być stawiane nowe słupy trakcji trolejbusowej. Później muszą się "ustać”. Jeśli utrzyma się obecna pogoda, to około 10 stycznia sieć zostanie przełożona na nowe słupy, stare będą zdemontowane i zacznie się poszerzanie jezdni – mówi Kieliszek.

Co ciekawe, kilkanaście dni temu Ratusz zapewniał, że na miejscu trwają roboty, choć nie pracował tam nikt. Tymczasem teoretycznie budowy doglądają inspektorzy nadzoru.

O tym, czy inspektorzy rzeczywiście cokolwiek nadzorują, czy poprzestają na zapewnieniach wykonawcy, czy też zwyczajnie zmyślają prezydent miał po naszym tekście rozmawiać z dyrektorem Zarządu Dróg i Mostów. – Prezydent polecił dyrektorowi ściślejszy nadzór nad pracownikami – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu. Ale nie wie, skąd wzięły się rozbieżności między tym, co mówił Ratusz, a tym, co faktycznie działo się na ulicy.

Do przebudowy

W tym roku miasto ma też przebudować cały odcinek ul. Filaretów od Zana do Głębokiej. Sporo będzie zmian na skrzyżowaniu z ul.Urmowskiego, będzie nowa ścieżka rowerowa, a na Głębokiej w lewo w ul. Filaretów będzie można skręcać nie z jednego pasa, ale z dwóch. Jeśli wystarczy pieniędzy, to jeszcze w tym roku ruszy remont wiaduktów w ul. Filaretów nad wąwozem, a w 2014 r. przebudowany ma być odcinek od ul. Zana do ul. Jana Pawła II.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cde / 5 stycznia 2013 o 00:50
"Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina zobowiązało się do 20 grudnia zbudować nowy pas do skrętu w prawo w Głęboką.
Kilkanaście dni temu Ratusz zapewniał, że na miejscu trwają roboty, choć nie pracował tam nikt.

Tymczasem teoretycznie budowy doglądają inspektorzy nadzoru.

– Prezydent polecił dyrektorowi ściślejszy nadzór nad pracownikami – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu.
Ale nie wie, skąd wzięły się rozbieżności między tym, co mówił Ratusz, a tym, co faktycznie działo się na ulicy"

... a w tym magistracie to już wytrzeźwieliście po Sylwestrze ?
"Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina zobowiązało się do 20 grudnia zbudować nowy pas do skrętu w prawo w Głęboką.
Kilkanaście dni temu Ratusz zapewniał, że na miejscu trwają roboty, choć nie pracował tam nikt.

Tymczasem teoretycznie budowy doglądają inspektorzy nadzoru.

– Prezydent polecił dyrektorowi ściślejszy nadzór nad pracownikami – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu.
Ale nie wie, skąd wzięły się rozbieżności między tym, co mówił Ratusz, a tym, co faktycznie dzia... rozwiń
Avatar
jajaja / 4 stycznia 2013 o 22:30
KPRD nie pracuje, bo panowie prezesowie pozwalniali wszystkich ludzi. Zostali sami kierownicy. Może teraz właśnie wertują notatki ze studiów i szykują się do łopat, kto wie .
Avatar
asfd / 4 stycznia 2013 o 14:02
tak to jest gdy przetarg wygrywa najtańsza oferta a nie najkorzystniejsza...
Avatar
niezależny inspektor. / 4 stycznia 2013 o 12:49
może autor tekstu powinien także zainteresować się dlaczego na wykonanej ul. andersa nie ma czerwonej nawierzchni na ścieżce rowerowej a być powinna, może wykonawca zaoszczędził. a ratusz budowę odebrał.
Avatar
Mateusz / 4 stycznia 2013 o 10:37
KPRD powinien mieć zakaz startowania w tym mieście. Każda ich robota to jedna wielka porażka, od wystających studzienek, po zapadające się jezdnie czy sypiący się po roku asfalt. Po takiej olewce się dziwię że miasto nie zerwało umowy, ale najwidoczniej ktoś wśród nierobów z ZDiM ma dobre układy z ....
Avatar
jan / 4 stycznia 2013 o 09:44
KPRD to syf kiła i mogiła. To zbiór najgorszych z możliwych pracowników, pijaństwo, niechlujna praca, ruszają się jak muchy w smole, miałem tam kiedyś praktyki to wiem. MASAKRA. Gorszego syfu i dziadostwa nigdzie nie widziałem, to się nawet nie da opisać.
Avatar
Ja / 4 stycznia 2013 o 09:30
[quote name='anna' timestamp='1357274187' post='716270']
,,,,kolejna kompromitacja ,,,,prez.zuka,,,,,zapewnial w tv-lublin,,,,,wykonanie tych prac do swiat bozego narodzenia,,,,,,,chociaz w tym czasie jak to mowil to wykonanie bylo juz nie mozliwe,,,,,,bo grudzien to zima,,,,panie prez.pan sie zupelnie nie zna na robotach,,,,,i na innych sprawach miejskich tez,,,,,taki pan kieruje lublinem,,,,beznadziejnota
[/quote]

A to czasami nie Jarosław? Anna - to chyba przykrywka? A może to wielki radny "Tupołajew"?
Właśnie w tej chwili to my mamy gospodarza. Może i nie zna się na wszystkim, ale nie musi się znać, od tego ma ludzi! Że coś się dzieje - to razi w oczy!!
A że widać, że w Lublinie w końcu coś się zmienia (na lepsze), to komuś strasznie przeszkadza. Najlepiej mieszać...., krytykować..... i pisać, że wina Żuka.
"Kobieto" czy Ty jesteś ślepa?
[quote name='anna' timestamp='1357274187' post='716270']
,,,,kolejna kompromitacja ,,,,prez.zuka,,,,,zapewnial w tv-lublin,,,,,wykonanie tych prac do swiat bozego narodzenia,,,,,,,chociaz w tym czasie jak to mowil to wykonanie bylo juz nie mozliwe,,,,,,bo grudzien to zima,,,,panie prez.pan sie zupelnie nie zna na robotach,,,,,i na innych sprawach miejskich tez,,,,,taki pan kieruje lublinem,,,,beznadziejnota
[/quote]

A to czasami nie Jarosław? Anna - to chyba przykrywka? A może to wielki rad... rozwiń
Avatar
zilus 77 / 4 stycznia 2013 o 09:12
Może lepiej niech poczekają do wiosny, bo i tak większość prac wykonywanych w zimie trzeba poprawiać wiosną i latem. Gdy terminy gonią to mało kto zwraca uwagę na jakość.
Avatar
dark / 4 stycznia 2013 o 07:50
Zwolnić Borowego odwołać Kalinowskiego i wszystko wróci do normy za długo siedzą na stołkach i myślą że są nietykalni
Avatar
Robotnik / 4 stycznia 2013 o 07:30
A może Pan Karol Kieliszek złapał by za łopatę i pokazał jak to powinno być zrobione a nie opowiada takie bajki mediom.
Avatar
cde / 5 stycznia 2013 o 00:50
"Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina zobowiązało się do 20 grudnia zbudować nowy pas do skrętu w prawo w Głęboką.
Kilkanaście dni temu Ratusz zapewniał, że na miejscu trwają roboty, choć nie pracował tam nikt.

Tymczasem teoretycznie budowy doglądają inspektorzy nadzoru.

– Prezydent polecił dyrektorowi ściślejszy nadzór nad pracownikami – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu.
Ale nie wie, skąd wzięły się rozbieżności między tym, co mówił Ratusz, a tym, co faktycznie działo się na ulicy"

... a w tym magistracie to już wytrzeźwieliście po Sylwestrze ?
"Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina zobowiązało się do 20 grudnia zbudować nowy pas do skrętu w prawo w Głęboką.
Kilkanaście dni temu Ratusz zapewniał, że na miejscu trwają roboty, choć nie pracował tam nikt.

Tymczasem teoretycznie budowy doglądają inspektorzy nadzoru.

– Prezydent polecił dyrektorowi ściślejszy nadzór nad pracownikami – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu.
Ale nie wie, skąd wzięły się rozbieżności między tym, co mówił Ratusz, a tym, co faktycznie dzia... rozwiń
Avatar
jajaja / 4 stycznia 2013 o 22:30
KPRD nie pracuje, bo panowie prezesowie pozwalniali wszystkich ludzi. Zostali sami kierownicy. Może teraz właśnie wertują notatki ze studiów i szykują się do łopat, kto wie .
Avatar
asfd / 4 stycznia 2013 o 14:02
tak to jest gdy przetarg wygrywa najtańsza oferta a nie najkorzystniejsza...
Avatar
niezależny inspektor. / 4 stycznia 2013 o 12:49
może autor tekstu powinien także zainteresować się dlaczego na wykonanej ul. andersa nie ma czerwonej nawierzchni na ścieżce rowerowej a być powinna, może wykonawca zaoszczędził. a ratusz budowę odebrał.
Avatar
Mateusz / 4 stycznia 2013 o 10:37
KPRD powinien mieć zakaz startowania w tym mieście. Każda ich robota to jedna wielka porażka, od wystających studzienek, po zapadające się jezdnie czy sypiący się po roku asfalt. Po takiej olewce się dziwię że miasto nie zerwało umowy, ale najwidoczniej ktoś wśród nierobów z ZDiM ma dobre układy z ....
Avatar
jan / 4 stycznia 2013 o 09:44
KPRD to syf kiła i mogiła. To zbiór najgorszych z możliwych pracowników, pijaństwo, niechlujna praca, ruszają się jak muchy w smole, miałem tam kiedyś praktyki to wiem. MASAKRA. Gorszego syfu i dziadostwa nigdzie nie widziałem, to się nawet nie da opisać.
Avatar
Ja / 4 stycznia 2013 o 09:30
[quote name='anna' timestamp='1357274187' post='716270']
,,,,kolejna kompromitacja ,,,,prez.zuka,,,,,zapewnial w tv-lublin,,,,,wykonanie tych prac do swiat bozego narodzenia,,,,,,,chociaz w tym czasie jak to mowil to wykonanie bylo juz nie mozliwe,,,,,,bo grudzien to zima,,,,panie prez.pan sie zupelnie nie zna na robotach,,,,,i na innych sprawach miejskich tez,,,,,taki pan kieruje lublinem,,,,beznadziejnota
[/quote]

A to czasami nie Jarosław? Anna - to chyba przykrywka? A może to wielki radny "Tupołajew"?
Właśnie w tej chwili to my mamy gospodarza. Może i nie zna się na wszystkim, ale nie musi się znać, od tego ma ludzi! Że coś się dzieje - to razi w oczy!!
A że widać, że w Lublinie w końcu coś się zmienia (na lepsze), to komuś strasznie przeszkadza. Najlepiej mieszać...., krytykować..... i pisać, że wina Żuka.
"Kobieto" czy Ty jesteś ślepa?
[quote name='anna' timestamp='1357274187' post='716270']
,,,,kolejna kompromitacja ,,,,prez.zuka,,,,,zapewnial w tv-lublin,,,,,wykonanie tych prac do swiat bozego narodzenia,,,,,,,chociaz w tym czasie jak to mowil to wykonanie bylo juz nie mozliwe,,,,,,bo grudzien to zima,,,,panie prez.pan sie zupelnie nie zna na robotach,,,,,i na innych sprawach miejskich tez,,,,,taki pan kieruje lublinem,,,,beznadziejnota
[/quote]

A to czasami nie Jarosław? Anna - to chyba przykrywka? A może to wielki rad... rozwiń
Avatar
zilus 77 / 4 stycznia 2013 o 09:12
Może lepiej niech poczekają do wiosny, bo i tak większość prac wykonywanych w zimie trzeba poprawiać wiosną i latem. Gdy terminy gonią to mało kto zwraca uwagę na jakość.
Avatar
dark / 4 stycznia 2013 o 07:50
Zwolnić Borowego odwołać Kalinowskiego i wszystko wróci do normy za długo siedzą na stołkach i myślą że są nietykalni
Avatar
Robotnik / 4 stycznia 2013 o 07:30
A może Pan Karol Kieliszek złapał by za łopatę i pokazał jak to powinno być zrobione a nie opowiada takie bajki mediom.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 4

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 25 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 47 18

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę